Svadobné účesy a počasie

Posledná úprava 15.11.2021

Možno ste si už vybrali svadobný účes, ale priznajme si to - ak nebude vyzerať dobre vo svadobný deň kvôli počasiu, bude z toho hotové nešťastie. Lepšou voľbou je zvoliť si účes, ktorý berie do úvahy čo Vám príroda nadelila a ktorý sa hodí ku celkovému štýlu svadby. Koniec koncov, pri oltári sa nechcete rozčuľovať kvôli svojim vlasom - to by malo byť to posledné, čo by Vás malo trápiť.

Počasie: horúce a suché

Čoho sa možno obávať: Suchých, fádnych, poškodených vlasov

Čo s tým: Ak ste náchylná k tomu, že sa vám mastia vlasy, niekoľko týždňov pred svadbou používajte hydratačný šampón a kondicionér (hľadajte v prísadách slová ako “zvlhčujúca látka”, “glycerín” a “pantenol”). Bez ohľadu na to, aký typ vlasov máte, raz týždenne hydratujte vlasy kondicionérom. Ak sú Vaše vlasy mastné, vyhnite sa korienkom a kondicionér aplikujte len po dĺžke vlasov. Vyhnite sa aj úprave vlasov teplom pokiaľ je to možné. Ak vlasy necháte uschnúť na vzduchu čo i len párkrát týždenne, každá príležitosť nechať ich oddýchnuť si od fénu im pomôže. A samozrejme, ostrihajte si končeky. Suché teplo len zhorší matný vzhľad poškodených alebo rozstrapkaných končekov.

Vo svadobný deň: Pripravte svoje vlasy na styling teplom pomocou séra, ktoré zamedzí fénom a žehličkám na vlasy vytiahnuť z nich vlhkosť. Svoj účes zakončite použitím séra pre lesk vlasov (na vlasy, ktoré sú prirodzene mastné) alebo trochou hydratačnej pomády (na normálne až suché vlasy). Ak si necháte vlasy rozpustené, môžete naniesť extra pomádu na končeky.

Počasie: vlhké

Čoho sa možno obávať: Krepovatenia vlasov

Čo s tým: Bez ohľadu na to, aká je prirodzená textúra Vašich vlasov, budete musieť pracovať s tým, čo máte. Nie je to správna chvíľa krotiť svoje kučeravé vlasy, inak je pravdepodobné, že skončíte s úplným zmätkom na hlave. Krepovatenie je spôsobené tým, že sa vlasy snažia zachytiť vlhkosť zo vzduchu – čím hrubšia je kutikula - vonkajšia vrstva vlasov (nech už majú Vaše vlasy prirodzene hrubú textúru alebo sú poškodené farbením alebo stylingom), tým horšie bude krepovatenie. Vlasy si upravujte pravidelným používaním séra proti krepovateniu. Včešte niekoľko kvapiek séra do mokrých vlasov, aby ste ho naniesli na všetky vlasy rovnomerne.

Vo svadobný deň: Keď si budete vlasy umývať posledný krát pred svadbou, jemne ich zbavte prebytočnej vlhkosti uterákom. Vlasy si uterákom nešúchajte – len zhoršíte stav zlomených alebo poškodených vlasov, čo zvyšuje šancu ich krepovatenia. Do vlhkých vlasov naneste sérum proti krepovateniu (pre lepšie výsledky použite silný gél) a rovnomerne prečešte. Po tom, čo si vyfénujete vlasy, prepnite fén na studený vzduch - horúci vzduch otvára vlasovú kutikulu, zatiaľ čo studený vzduch ju zatvára. Účes dokončite druhou aplikáciou prípravku proti krepovateniu (najlepšie funguje gél alebo pomáda). Majte ich poruke počas celého svadobného dňa aby ste si vyhladili vlasy, ktoré sa stočia.

Počasie: studené a suché

Čoho sa možno obávať: Suchých, odstávajúcich vlasov

Čo s tým: Zima oberá vlasy o vlhkosť, takže ak Vaše vlasy nie sú prirodzene mastné, v období pred svadbou na ne aplikujte hydratačný šampón a kondicionér. Hoci si pravdepodobne vlasy fénujete (kto bude sedieť s mokrými vlasmi, keď vonku sneží?), skúste obmedziť používanie iných tepelných stylingových zariadení (horúce nátačky, kulmy alebo žehličky). Krehké, zničené končeky ľahko reagujú na statickú energiu. Používajte kondicionér (raz týždenne je ideálne - a ak si vlasy farbíte alebo vyrovnávate, je to nevyhnutnosť).

Vo svadobný deň: Pred tým, než si vlasy začnite sušiť, naneste si na ne krém, ktorý ich ochráni pred teplom (prípadne nezmývateľným kondicionérom ak sú Vaše vlasy obzvlášť hrubé). Naneste ho ľahkým dotykom – vlasy si nechcete zaťažiť, chcete len, aby Vaše vlasy ľahšie zniesli nápor tepla z fénu (najmä ak máte čo do činenia so suchým teplom vo vnútri budovy). Vyhnite sa lakom na vlasy alebo gélom, ktoré obsahujú alkohol, ktorý Vašu hrivu vysuší. Účes dokončite pomádou alebo stylingovým krémom. Už len nasadiť závoj a môžete ísť!

Čítajte ďalej Vplyv počasia na vlasy
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy