Spoločenské účesy

Posledná úprava 09.05.2023

Styling vlasov v dnešnej dobe jednoducho znamená dodať svojim vlasom pri rôznych spoločenských príležitostiach iný a jedinečný vzhľad. Od rodinných stretnutí po formálne stretnutia a svadobné hostiny, rôzne spoločenské účesy dokážu vytvoriť unikátny a elegantný vzhľad. Tieto účesy môžete vidieť po celom svete v každom módnom časopise.

Existuje množstvo spoločenských účesov určených pre špecifické typy vlasov a tvar tváre. Výber toho správneho účesu, ktorý vyhovuje Vášmu typu vlasov, dĺžke vlasov, štruktúre a rysom tváre a zároveň sa hodí k Vášmu oblečeniu môže byť veľká fuška. So správnym účesom pre tú-ktorú spoločenskú udalosť, môže Váš účes vyzerať elegantne, krásne a jedinečne.

Najčítanejšie za posledný deň

Akýkoľvek účes, či už z krátkych alebo dlhých, kučeravých alebo rovných vlasov sa môže stať spoločenským účesom. Krátke spoločenské účesy vyhovujú najlepšie ľuďom s dlhšou tvárou alebo tvárou v tvare srdca. Najobľúbenejšie účesy pre krátke vlasy sú nagélované účesy začesané dozadu a účes “bob”. Dlhé, rozpustené vlasy splývajú so všetkými druhmi spoločenského oblečenia, čím priťahujú pozornosť na tvár. Medzi dlhé spoločenské účesy patrí tiež účes z vrstvených kučier, voľné vlny, voľné prstienky či vypnuté vlasy. Spoločenské vypnuté účesy, nádherné i neporiadne, sú dnes v móde a hodia sa ku spoločenským šatám a na formálne príležitosti. Dvojité drdoly, nízke copy, vysoké copy a nízky drdol chignon sú niektoré z ďalších formálnych účesov pre dlhé vlasy.

Mnoho z týchto účesov je jednoduchých a je možné ich vytvoriť doma a niektoré si vyžadujú dobrého kaderníka. Ak nemáte na vytvorenie účesu veľa času, najlepšou možnosťou sú jednoduché spoločenské účesy. Na výber správneho účesu, ktorý sa ľahko nosí a vyžaduje si minimálnu údržbu je potrebná nekonečná trpezlivosť a odvaha. Niektoré z najpopulárnejších účesov, ktoré vám dodajú klasický elegantný vzhľad, sú francúzske vrkôčiky, niekoľko copov súčasne, kadere a prstienky. Medzi pracujúcimi ženami vo vedúcich pozíciách je najpopulárnejší francúzsky twist. Základným účelom týchto účesov je jednoducho zvýrazniť rysy tváre použitím objemu, textúry a elegancie vlasov.

Špeciálna príležitosť si žiada špeciálny účes. Je veľa možností, ako na hlave vytvoriť priam ohromujúce dielo. A nezáleží pritom na dĺžke vlasov, na peniazoch ani preferenciách. Ak budete vyberať starostlivo, objavíte sa na akejkoľvek spoločenskej udalosti vo veľkolepom štýle.

Spoločenský účes na špeciálnu príležitosť

Je mnoho udalostí, ktoré si pýtajú špeciálny spoločenský účes. Párty a prázdniny, výročia a promócie, dokonca svadby a iné formálne udalosti, tu všade je vhodné zvoliť niečo šmrncovnejšie a vkusnejšie, než len každodenný účes. Niektoré udalosti si žiadajú formálnejší, komplikovanejší účes, zatiaľ čo na nenútenú dovolenkovú párty alebo výročný zraz absolventov postačí iba mierne sviatočný vzhľad. Nech je už príležitosť akákoľvek, existuje veľa rôznych štýlov, z ktorých si môžete vybrať nezabudnuteľný a krásny vzhľad.

Rozhodovanie o Vašom osobitom štýle

Než si zvolíte jeden špeciálny účes, je dôležité zamyslieť sa nad rôznymi faktormi, ktoré môžu ovplyvniť to, čo so svojimi vlasmi urobíte.

Náklady

Veľmi formálny účes zo salónu bude drahší, než jednoduchý formálny účes, ktorý si môžete urobiť sama. Podobne, ak si chcete nechať urobiť melír či vlasy nafarbiť, zvýši to výslednú sumu za účes.

Čas

Ak máte celý deň na to, aby ste sa nachystali na večernú udalosť, môžete si zvoliť niečo prepracovanejšie. Ak máte času málo, bude vhodnejší o čosi ležérnejší, neformálnejší, i keď stále špeciálny a spoločenský účes.

Vzhľad

Ako chcete pri tejto špeciálnej príležitosti vyzerať? Fotky sa robia na väčšine párty a spoločenských udalostí, vaše vlasy môžu pôsobiť elegantne a kultivovane. Alebo môžete zvoliť jednoduchý a ležérny štýl.

Tvar tváre

Nezáleží na tom, na akú špeciálnu príležitosť si účes volíte. Uistite sa ale, aby účes sedel k tvaru vašej tváre, aby vaše črty podčiarkol a vhodne doplnil.

Odev

Ak budete oblečená veľmi formálne s množstvom rôznych detailov, bude vhodný účes, ktorý neprekryje vašu róbu, šperky alebo mejkap. Naopak, ak bude váš outfit viac uvoľnený, budete chcieť pridať vašej korune krásy tú správnu eleganciu.

Kaderník

Ak plánujete, že sa budete česať sama, je najvhodnejší jednoduchý, ľahký štýl účesu. Budete si tak pri jeho tvorbe istejšia. Ak navštívite kaderníctvo, môžete si dovoliť vybrať oveľa zložitejší účes a nechať výsledok na profesionála.

Atmosféra

Akú náladu a atmosféru večera si spájate s vašim celkovým vzhľadom? Na romantický večer zvoľte sofistikovaný štýl, prípadne voľné, jemné vlny. Na zábavu, prípadne nejakú vzrušujúcu udalosť sú vhodné kučery či fixované účesy, ktoré budú držať na svojom mieste.

Typy účesov na spoločenské príležitosti

Po tom, čo ste zvážili, na akú špeciálnu príležitosť ste pozvaná a ako chcete vyzerať, môžete si začať vyberať spoločenský účes. Môžete zvoliť drdol, alebo uhladené rozpustené vlasy, určite netrafíte vedľa.

Drdol

Klasické a šik, drdoly sú neodškriepiteľne najpopulárnejším typom formálneho, spoločenského účesu. Jednoduchý francúzsky drdol alebo základný drdol je uhladený a elegantný. Polovičný drdol je o niečo neformálnejší a romantickejší. Zopár pramienkov môžete nechať uvoľnených, orámujú vám tvár a drdolu tak dodajú jemnosť. Môžete zvoliť aj zložitejší drdol so spletenými vrkôčikmi.

Vrkoč

Samotný vrkoč môže byt na špeciálnu príležitosť perfektná voľba. Jemné mikrovrkôčky sú veľmi ženské, zatiaľ čo hrubšie vrkoče môžu byť elegantné a vkusné. Francúzske vrkoče sú vynikajúce pre stredne dlhé a dlhé vlasy. Komplikované vrkoče zmenia tento každodenný štýl na formálny vzhľad.

Rozpustené vlasy

Ak necháte svoje lokne rozpustené, vytvoríte rýchly a jednoduchý účes, vhodný dokonca aj na špeciálnu príležitosť či spoločenskú udalosť. Mäkké vlny sú romantické a elegantné. Zatiaľ, čo prirodzená štruktúra vašim vlasom dodá šmrnc, umožníte im zároveň prirodzený pohyb, ktorý chýba pri mnohých formálnych účesoch. Aby ste vlasy ozvláštnili, môžete jednotlivé pramene zosvetliť či naopak stmaviť. Nezabudnite, že vášmu stylingu dodajú silu rôzne vlasové doplnky, čím sa jednoduchý vzhľad premení na niečo zvláštne.

Žehlené vlasy

Účesy zo žehlených vlasov sú jednoduché a uhladené, obzvlášť, ak sú vaše vlasy prirodzene vlnité alebo kučeravé. Rozpustené žehlené lokne môžu byť veľmi šik, riešením je aj čiastočný drdol, prípadne iný účes, ktorý vaše vyrovnané vlasy zvýrazní.

Vlasové doplnky

Ak si vlasy prizdobíte starostlivo zvoleným doplnkom, získa akýkoľvek bežný účes špeciálny, spoločenský a pútavý vzhľad. Najlepšie druhy vlasových doplnkov na špeciálne príležitosti zahŕňajú:

 • tiary a korunky,
 • ozdobné sponky do vlasov,
 • kvety,
 • stuhy,
 • korálikmi zdobené čelenky alebo spony
 • farebne zladené doplnky, ktoré dopĺňajú odev alebo šperky.

Aby ste vyzerali čo najlepšie

Nezáleží na tom, aký účes si zvolíte, najlepšie vám budú svedčiť zdravé vlasy plné života. Uistite sa, že sa budete správne stravovať a voľte jedlá pre zdravé vlasy. Pite veľa vody, aby ste pramene vyživili zvnútra, používajte dobrý kondicionér, aby ste chránili vlasy pred slnkom a vlasovými prípravkami. Pomôcť vám môžu aj vitamíny a výživové doplnky pre vlasy. Vaše vlasy budú nádherné. A ak si osvojíte správne techniky na starostlivosť o vlasy, nemusíte sa báť, že svojej korune krásy uškodíte.

Spoločenské účesy na špeciálne príležitosti dokážu zmeniť obyčajný vzhľad na výnimočný. Ale zapamätajte si, nie sú to len vlasy, čo robia udalosť špeciálnou. Je to čas, ktorý strávite s priateľmi a rodinou. A tiež príjemný pocit, keď viete, že vyzeráte rovnako špeciálne ako príležitosť, ktorú slávite.

Ako si vybrať spoločenský účes

Výber spoločenského účesu na oficiálnu udalosť sa môže zdať trochu ohromujúci, ale v skutočnosti to nie je tak ťažké. Akonáhle zistíte, aké sú najlepšie rysy Vašej tváre, aké šaty budete mať na sebe, a ako chcete svojím vzhľadom pôsobiť (napríklad drzo, zábavne alebo elegantne), bude pre Vás ľahké vybrať si spoločenský účes.

Inštrukcie:

 1. Pozrite sa do zrkadla a zistite aký tvar tváre máte. Pre okrúhlu tvár sú dobrou voľbou vypnuté vlasy. Keď sú vlasy vyčesané na temene hlavy, vytvárajú ilúziu dlhšej siluety tváre. Pre dlhšie, úzke tváre sú vhodnejšími účesmi čiastočne vypnuté vlasy alebo rozpustené vlasy.
 2. Vyberte si aký druh oblečenia alebo šiat si na spoločenskú udalosť oblečiete, a vyberte si účes, ktorý sa k nim bude hodiť. Napríklad, ak budete mať na sebe krátke čierne šaty, tou najlepšou voľbou pre úzku tvár môže byť elegantný, rovný spoločenský účes. Pre okrúhlu tvár pri rovnakých šatách je lepšou voľbou nadýchaný účes v ktorom je polovica vlasov rozpustená a polovica vypnutá.
 3. Vyberte si svoj účes podľa toho, v ktorom ročnom období sa bude spoločenská udalosť konať. Napríklad, ak idete na svadbu, ktorá sa koná v lete a vonku, lepšie je vypnúť si vlasy nahor. Na druhej strane, na zimnej svadbe alebo plese si môžete vlasy nechať rozpustené.
 4. Vyberte si spoločenský účes podľa typu a textúry Vašich vlasov. Ľudia s kučeravými vlasmi by mali pracovať so svojim prirodzeným typom vlasov. Naopak, ľudia, ktorí majú prirodzene rovné vlasy môžu použiť vyrovnávajúci gél a žehličku na vlasy a zvýrazniť tak elegantný a lesklý vzhľad.
 5. Použite vlasové doplnky! Pekná ozdobná sponka alebo kvetina môže doplniť váš formálny vzhľad a môže vám pomôcť zvoliť si formálny účes.

Tipy:

Ak máte rovné vlasy a chcete dosiahnuť kučery, šampón a gél na skučeravenie vlasov (spolu s kulmou) sú skvelé pomôcky pri udržiavaní si svojich kučier.

Ak sa zúčastňujete spoločenskej udalosti vo vlhkom prostredí, plánujte dopredu! Pribaľte si do kabelky cestovnú veľkosť laku na vlasy aby ste tak skrotili odstávajúce vlasy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Spoločenské účesy Priemerné hodnotenie: 5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy