Spoločenské účesy pre obdobie Vianoc

Posledná úprava 19.06.2023

Vianočné sviatky sú okrem sviatkov mieru, pokoja a rodinnej pohody aj príležitosťou, stretnúť sa na viac či menej formálnych večierkoch a zúčastniť sa rôznych spoločenských udalostí. Pre dámy je preto vhodné naplánovať si svoje róby a účes už dopredu.

Populárne vianočné účesy

Či vás oslovia mohutné kučery alebo jemné lokne, či budete mať vlasy vyčesané dohora alebo spustené nadol, práve pekný slávnostný vianočný účes vám doplní tú správnu sviatočnú náladu.

Polovičný uzol

Vianočné účesy z polovičných uzlov a drdolov sú veľmi ženské. Správne umiestnená spona do vlasov zachytí vlasy po stranách a zároveň ich na temene nadvihne a zaistí v požadovanej polohe. Takýto účes je na sviatky veľmi vhodný, zohľadňuje aj samotné počasie. Vďaka polovičnému uzlu si môžete obliecť rolák, či chlpatý golier. Ak si vlasy mierne vypnete, budú vaše kadere stále šik, aj v zime. Pri rodinných stretnutiach a na rodinných fotografiách vyzerá polovičný drdol nadčasovo a klasicky zároveň.

Vrkoče a copy

Ak chcete zábavný a zároveň slávnostný štýl, nemôžete pri vrkoči šliapnuť vedľa. Je to neporaziteľný mladistvý vianočný účes. Previažte si vrkoč červenou trblietavou stuhou, budete vyzerať sexy a žensky. Pred zopnutím si vlasy jemne natočte, aby sa vám vrkoč mierne vlnil a pri pohybe pohojdával. Takýto štýl účesu je istotne koketný a dievčenský, no môže byť zároveň klasický a romantický. Aby ste svoj postoj a náladu vyjadrili čo najlepšie, prispôsobte si aj vlasové doplnky. Ak chcete dospelejší styling, zvoľte perly alebo zlatú mašľu.

Šik a oslnivá

Ak by ste sa vďaka svojmu vianočnému účesu dostali rada na obálky módnych časopisov, zvoľte žiarivé a ostré rysy. Krátka asymetrická ofina alebo zostrih vlasov dodá vášmu vianočnému vzhľadu trochu dramatičnosti. Plochá žehlička na vlasy vytvaruje váš účes do úplnej dokonalosti, štipka séra na rozžiarenie vlasov im zaistí vhodný lesk. Zlatý alebo strieborný gélový krém do vlasov dodá vášmu vzhľadu trochu iskry a podčiarkne odvážny strih. Na doplnenie už tak moderného štýlu použite správne doplnky a budete pôsobiť kúzelne a oslnivo.

Kadere a prstienky

Vianočné účesy by neboli kompletné bez kudrliniek. Ak máte prirodzene kučeravé vlasy, zdôraznite ich niekoľkými voľnejšími kučerami, ktoré vytvarujete kulmou a dodajte im objem pomocou spreju na vlasy. Vyskúšajte mäkký voľný uzol a dovoľte prameňom, aby sa po vašom účese magicky rozlievali. Ak chcete, aby bol váš účes o niečo viac sexi, skúste horúce natáčky, dodáte vlasom obrovské vlny, vytvarujete ohromnú štruktúru. Účes bude zároveň trvácny. Ak chcete retro účes, skúste na hlave vyformovať vlny prstami a zachyťte ich pinetkami. Alebo ich natupírujte a pridajte im tak na výške. Tento účes hodný predvádzacieho móla najlepšie vynikne, ak sú vlasy vypnuté dohora a zachytené vo voľnom drdole alebo špirále. Vlasové doplnky, ktoré môžu zodpovedať vianočnej atmosfére, umelecky vsuňte do vlasov a vytvoríte tak pravý sviatočný účes.

Sviatočné vlasové doplnky pre obdobie Vianoc

Okrem pekného drdolu dodajú to zvláštne vianočné čaro aj správne zvolené vlasové doplnky. Doplňte svoj účes niektorými z nasledovných doplnkov a získate dramatický alebo hravý vzhľad:

  • ozdobné spony s drahokamami
  • umelé predĺžené vlasy a príčesky
  • spony a sponky s kryštálikmi
  • čelenky rôznych farieb, vrátane luxusných zamatových odtieňov
  • zlaté stuhy uviazané na chvostoch a vrkočoch
  • doplnky a spony s rolničkami
  • plstené ihlice a spony
  • doplnky s Mikulášom, snehuliakom alebo sobom
  • spony so snehovými vločkami z krištáľu
  • ozdôbky v štýle vintage

Upraviť správne vašu korunu krásy na sviatky je úžasný spôsob, ako doplniť celkový formálny a spoločenský vzhľad – doslova od hlavy po päty. Ak sa vaše doplnky budú blýskať a vaše vlasy budú upravené len o niečo formálnejšie, než v bežný pracovný deň, budete aj vy žiariť so všetkou pompéznosťou a pôvabom Vianoc.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy