Krátke účesy

Posledná úprava 05.05.2023

Tvar vašej tváre, textúra vašich vlasov, veľkosť vášho tela, váš vek a iné veci, ktoré by ste mali zobrať do úvahy. Takmer každá žena môže nosiť krátke vlasy. Tajomstvom je nájsť ten správny strih pre tvar vašej tváre a štruktúru vlasov. Pomôžeme vám nájsť najlepší krátky účes pre vás.

Ako zistiť, či sa vám krátke vlasy budú hodiť

Vezmite do úvahy tvar vašej tváre

Pokiaľ nemáte perfektne oválnu tvár, niektoré krátke účesy budú na vás vyzerať lichotivejšie než iné.

Napríklad kto má dlhú tvár, bude chcieť vytvoriť ilúziu šírky. Bob s dĺžkou po bradu, alebo účes shag, ktorý sa dotýka brady alebo siaha medzi bradu a ramená je skvelý, a to najmä v prípade ak bude trochu strapatý alebo vlnitý. Vlny pridávajú šírku.

Ženy s guľatými tvárami majú tendenciu vyzerať lepšie s krátkymi vlasmi siahajúcimi 2-5cm pod bradu. Tvár chcete opticky predĺžiť a dlhšie vlasy priťahujú pozornosť smerom dole. Držte sa ďalej od klasického mikáda, ktoré môžu na okrúhlej tvári vyzerať ako helma. Vhodnejší je dlhý bob, ktorý je dlhší, a preto pre Vašu tvár viac lichotivý.

Pixie účesy sa pre dlhé tváre hodia menej. Pixie účesy vyzerajú najlepšie na ženách s oválnymi alebo srdcovitými tvárami.

Najčítanejšie za posledný deň

Máte pekné plecia, sánku a dlhý krk?

Ak ste obdarená peknými pleciami, peknou sánkou a dlhým krkom, krátky strih bude na vás vyzerať dobre. Ak máte krátky krk, dvojitú bradu alebo široké ramená, vhodnejší je účes, ktorý siaha aspoň 2-3cm pod bradu. Dlhý bob je v dnešnej dobe veľmi populárny a spĺňa tieto kritériá.

Keď sa chcete dať ostrihať, ukážte kaderníkovi svoje najlepšie črty a nebojte sa spomenúť tie, od ktorých chcete odviesť pozornosť alebo, ktoré chcete zakryť. Kto nemá rád svoje veľké čelo, určite mu pomôže tupá ofina alebo ofina začesaná nabok. Kto má pekný dlhý krk a sánku, účes bob sa mu skvele hodí.

Pri účese pixie na veľkosti záleží

Pixie účesy, ktoré objímajú hlavu vyzerajú skvele na niektorých ženách, ale nie na všetkých. Tento strih sa najviac hodí ženám s dlhým, elegantným krkom.

Malé, chudé ženy vyzerajú s týmto strihom skvele (predstavte si Améliu z Montmartru). Vysokým, chudým ženám sa tento strih môže hodiť (predstavte si Charlize Theron, Jamie Lee Curtis a Audrey Hepburn, ktorá bol prekvapivo vysoká). Ak ste vysoká a máte chlapčenskú postavu, s krátkym pixie strihom môžete vyzerať ako špendlíková hlavička. Ak ste pri tele a máte malú hlavu, pixie účes pre Vás nemusí byť to pravé. Na hlave potrebujete vytvoriť objem, ktorý vyváži Vaše telo pod krkom.

Na textúre Vašich vlasov záleží

Pokiaľ ide o výber perfektného krátkeho strihu, textúra Vašich vlasov je rovnako dôležitá ako tvar Vašej tváre. Existuje 6 základných textúr vlasov (jemné, rovné, vlnité, husté, kučeravé a veľmi kučeravé) a pre každú z nich platia určité pravidlá, ako napríklad “kučeravé vlasy nevyzerajú dobre krátke” a “jemné vlasy nevyzerajú dobre dlhé”.

Pravidlá sú však na to, aby sa porušovali. Kučeravé vlasy sa správajú najlepšie, keď sú dlhšie. Na to, aby sa správali správne, potrebujú dĺžku. Čím kratšie kučeravé vlasy sú, tým je väčšia šanca, že budú príliš odstávať.

Čo treba vziať do úvahy pri kučeravých a jemných vlasoch

Niektorí kaderníci hovoria, že kučeravé vlasy by nikdy nemali byť ostrihané kratšie ako dva cm pod bradou, ale nádherné krátke účesy vidíme aj na kučeravých ženách. Tajomstvo je vo vrstvení. Strihanie kučeravých vlasov je umenie, takže si svojho kaderníka starostlivo vyberte, aby ste kaderníctvo neopustila vyzerajúc ako pudel.

Naopak, veľmi jemné vlasy vyzerajú skvele krátke. Ak máte jemné vlasy, krátky strih im pridá objem, dávajte si len pozor, aby ste vo vlasoch nemali príliš veľa vrstiev. Udržujte vlasy v jednej dĺžke pokiaľ je to možné. Odstránenie príliš veľa vlasov je zlé pre objem, takže sa uistite, že Váš kaderník nepoužíva britvu príliš často.

Tip s fixkou

Odfoťte sa na tmavom alebo svetlom pozadí v závislosti na farbe vašich vlasov (ak ste blondína, zvoľte tmavé pozadie, ak ste bruneta, svetlé). Zoberte si fixku a zamaľujte si ňou vlasy aby vyzerali kratšie. Odporúčame robiť to postupne, aby ste si nezničili svoju fotku.

Vezmite do úvahy svoju osobnosť

Váš účes je odrazom Vašej osobnosti. Ak ste športový a ležérny typ človeka, účes shag alebo dlhý bob sa Vám môže hodiť najviac. Oba schnú dobre na vzduchu a nevyžadujú si veľa fénovania a česania. Ak sa zameriavate na svoju kariéru alebo sa považujete za sofistikovanú osobu, šikmý bob môže byť ohromujúci. Funky, odvážne ženy môžu skúsiť kohúta alebo iný extravagantný účes.

Vezmite do úvahy starostlivosť o vlasy

Krátke vlasy majú tendenciu vyžadovať si viac starostlivosti než vlasy po plecia alebo dlhšie, pretože je ich potrebné strihať častejšie. Sú fakticky najťažšie na údržbu, čo je potrebné pri plánovaní budúceho účesu vziať do úvahy. Krátke vlasy je potrebné podstrihnúť zhruba každých šesť týždňov. Na ich úpravu sú potrebné stylingové produkty a aby ste skrotili svoje vlny, budete musieť investovať do žehličky na vlasy.

Na veku nezáleží

Napriek tomu, čo vám možno za tie roky bolo povedané, neexistuje žiadne pravidlo o veku a dĺžke vlasov. Vlasy si nemusíte ostrihať po štyridsiatke, päťdesiatke ani šesťdesiatpäťke. Môžete mať aj 100 rokov a vyzerať skvele s vlasmi siahajúcimi pod ramená, ak sú Vaše vlasy v dobrej kondícii.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Krátke účesy Priemerné hodnotenie: 4.3 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy