Účesy na svadbu

Posledná úprava 05.05.2023

Každá žena už ako malé dievča sníva o perfektnom svadobnom dni. Perfektné šaty a perfektný účes, podčiarknutý perfektným závojom či perfektným diadémom. Aké rôzne typy svadobných účesov, svadobných doplnkov do vlasov môžete zvoliť?

Pri plánovaní svadobného účesu nezabudnite na niektoré dôležité faktory. Majte na pamäti hlavne:

  • štruktúru vlasov
  • typ tváre
  • strih vlasov
  • v akom ročnom období sa vydávate
  • čo budete mať oblečené
  • či vám bude robiť účes profesionál, alebo požiadate o pomoc priateľov

Ako si vybrať svadobný účes

Účes nevesty by mal svadobné šaty dopĺňať, nie s nimi súperiť. Formálnosť vášho outfitu je kľúčová a mala by udávať smer aj pri výbere účesu. Ak zvolíte moderné a šik šaty, napríklad nohavicový kostým alebo jednoducho strihané šaty, podčiarknite ich nahladko dozadu sčesanými vlasmi alebo elegantným uhladeným účesom, ktorým orámujete tvár. Ak plánujete svadbu v prírode, vyberte si vidiecky štýl. K šatám s vysoko strihaným pásom či šatám zaváňajúcim romantikou zvoľte voľne splývajúce vlny, kučery môžete ozdobiť roztrúsenými kvietkami. Prípadne môžete vlasy zviazať do romantického chvosta alebo uzla. Veľké plesové róby zase vyzerajú najlepšie s dramatickými drdolmi, takzvanými updo účesmi.

Najčítanejšie za posledný deň

Použite hlavu

Uistite sa, že si závoj, ak si ho zvolíte, budete môcť správne upevniť. Hrebienky s dlhými zubami určite nie sú vhodné pre rovné, jemné vlasy. Nechajte si ich vymeniť za jemnejší hrebienok. Vlnité a kučeravé vlasy si priam pýtajú pevné spony a úchyty – použite sponky, pukačky alebo hrebene. Ak nemáte v rozpočte naplánované dva účesy (ten druhý musí byť skutočne rýchly!), uistite sa, že zvolený účes sa vám bude hodiť so závojom aj bez závoja.

Zažiarte

Najdôležitejší na svadobnom účese je lesk. Prirodzene rovné vlasy sa javia byť žiarivejšie, no ak sa vám čo len trochu rozstrapatia, je po efekte. Aby ste porazili túto bežnú dilemu – obzvlášť v zime – votrite si priamo do vlasov uhladzujúci krém alebo si ich jednoducho nasprejujte antistatickým sprejom. Do vlnitých a kučeravých vlasov, ktoré majú sklon k neupravenému a krepovitému vzhľadu, najskôr votrite silnú vrstvu hydratujúceho kondicionéru, až potom začnite so stylovaním. Lesk im dodáte použitím séra na rozžiarenie vlasov.

Na dĺžke záleží

Je jasné, že dĺžka vlasov vás limituje. No všetko sa dá zvládnuť.

Ak máte krátke vlasy: existuje niekoľko skutočne sexi a okúzľujúcich riešení. Milým riešením pre nevesty po dvadsiatke je napríklad použitie malých sponiek. Gélom si uhlaďte prednú časť vlasov, na strategických miestach upevnite jednou, dvoma sponkami. Vzadu si vlasy postrapaťte, docielite tak divoký kontrast. Ďalšou jednoduchou a napriek tomu šik možnosťou je použiť pružnú čelenku s jemnými zúbkami. Jednoducho ju vsuňte do vlasov a, voila, vyzeráte ako nezbedná šibalka.

Ak máte dlhé kadere: ak sa rozhodne mať vlasy vyčesané dohora, čo je múdra voľba na leto alebo vtedy, ak sa vám vlasy točia a krútia podľa počasia, existuje neuveriteľné množstvo rôznych nádherných variácií drdolov a uzlov. Prelistujte si časopisy o móde, porozprávajte sa so svojou kaderníčkou, prípadne popýtajte o pomoc pri skúšaní a experimentovaní priateľku.

A nezabudnite...

Najdôležitejšia vec pri rozhodovaní o svadobnom účese – nemeňte to, kým ste!

Keď sa blíži svadba, majú mnohé nevesty pocit, že by na sebe mali niečo zmeniť. Možno váhate, či si kvôli svadbe nemáte nechať narásť vlasy alebo ofinu. Majte ale na zreteli, že by ste mala zostať sama sebou. Nemeňte dramaticky svoj štýl. Nikto nechce vidieť nevestu, ktorú vlastne ani nespoznáva!

Nevesta nemusí mať bezpodmienečne dlhé vlasy!

Nemajte pocit, že si musíte nechať narásť alebo predĺžiť vlasy, ak to nie je váš štýl. Kľúčom k spokojnosti so svadobným účesom je dobrá kaderníčka, ktorá navyše pozná vaše vlasy.

Nezabudnite si odfotiť svadobné šaty a ukázať ich svojej kaderníčke!

Jedným z najdôležitejších faktorov na voľbu účesu je výstrih vašich svadobných šiat. Pri skúšaní šiat si vždy vypnite vlasy, aby bolo dobre vidieť, ako sú riešené ramienka, výstrih na chrbte i dekolt. Účes a šaty sa majú navzájom dopĺňať, nie súperiť.

Čelenky, sponky, spony, uzly alebo príčesky, nech už sa rozhodnete akokoľvek, nájdite si niečo, čo svedčí vám a čo sa hodí k celkovému štýlu svadobných šiat a svadby samotnej.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Účesy na svadbu Priemerné hodnotenie: 5 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy