Svadobný účes - 8 chýb, ktorých sa nevesta môže dopustiť

Posledná úprava 20.06.2023

Určite nie je potrebné pripomínať, aké stresujúce je plánovať svadbu. Niektoré páry, ktoré si to môžu dovoliť, si najmú plánovača svadieb a nechajú ho postarať sa o všetky detaily najdôležitejšieho dňa ich života. Nevesta má byť princezná dňa, takže je veľmi dôležité, že vo svoj veľký deň vyzerá výnimočne dobre. Všetko musí byť perfektné, no aby ste to dosiahli, je potrebné sa vyhnúť niektorým chybám, ktorých sa dopúšťa väčšina neviest. V tomto článku Vám predstavíme 8 najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú nevesty, pokiaľ ide o ich svadobný účes.

Zlý výber účesu

Pri výbere svadobného účesu musíte vziať do úvahy nielen tvar svojej tváre a farbu svojej pokožky, ale aj typ svojich vlasov. Ak sú Vaše vlasy hebké a jemné, neodporúča sa natáčať ich. Ak sú Vaše vlasy dlhé, ale riedke nemali by ste ich nosiť rozpustené. Musíte nájsť svadobný účes, ktorý bude vhodný pre Váš konkrétny typ vlasov.

Okopírovanie účesu z časopisu

Niektoré účesy môžu vyzerať úžasne v časopise, ale to neznamená, že by ste si mali zvoliť presne taký istý účes. Každý účes by Vám mal byť individuálne prispôsobený. Časopisy by ste mali použiť len ako inšpiráciu pri výbere toho najvhodnejšieho účesu. Okrem toho, keď uvidíte nádherný účes, ktorý predviedla celebrita na červenom koberci, neznamená to, že ten konkrétny účes je vhodný aj na svadbu.

Vezmite do úvahy celkový štýl svadby

Štýl Vašej svadby a najmä miesto jej konania má veľký vplyv na výber najlepšieho svadobného účesu. Ak sa napríklad svadba koná vonku, musíte vziať do úvahy vietor, vlhkosť, teplo alebo dokonca dážď. Všetky tieto detaily sú veľmi dôležité, pretože musíte zabezpečiť, aby Váš svadobný účes vydržal počas celej svadby.

Použitie príliš veľkého množstva vlasových doplnkov

Vo svoj svadobný deň musíte byť krásna, ale neznamená to, že by ste to mali prehnať. Vlasové doplnky sú určené na skrášlenie Vášho účesu, tváre a make-upu, a nie na ich zatienenie. Ak máte svadobné šaty s množstvom detailov, vyhnite sa perlám a lesklým sponkám lebo budete vyzerať ako klaun.

Vyskúšajte si účes dva týždne pred svadbou

Dokonca aj keď chodíte k rovnakému kaderníkovi už roky a dôverujete mu, nezabudnite si vyskúšať účes, ktorý ste si vybrali. Nechajte si vlasy urobiť doma a vyskúšajte ako sa hodí k svadobným šatám, makeupu, a šperkom. Budete tak mať úplný obraz o tom, ako budete vo svadobný deň vyzerať. Zistíte tak, či sa Vám vybraný účes páči alebo nie a budete mať čas na jeho zmenu.

Nevzdávajte sa svojich želaní

Možno túžite po konkrétnom účese, no Vaša sestra, matka alebo babička Vás presvedčí aby ste si zvolili nejaký iný. Moja rada pre Vás je, aby ste vzali do úvahy ich názor, ale rozhodli sa pre to, čo chcete Vy sama, pretože to je Váš špeciálny deň. Nevzdávajte sa svojich prianí príliš ľahko, pretože chcete, aby Váš svadobný deň bol perfektný hlavne pre Vás.

Neupravujte si účes sama

Ak ste práve opustili kaderníctvo a všimli ste si, že prameň vlasov nie je na svojom mieste, neupravujte si účes sama. Vráťte sa ku kaderníkovi a prezentujte mu Váš problém. Bude vedieť ako to opraviť, bez toho aby zničil celý účes.

Zvážte kedy si obliecť svadobné šaty

Ak Vaše svadobné šaty nemajú dostatočne veľký výstrih, takže si ich nemôžete obliecť po tom, čo Vám kaderníčka spraví účes, požiadajte svojho kaderníka, aby prišiel ku Vám domov a urobil Vám účes po tom, čo sa oblečiete. Svadobné šaty môžete ochrániť tak, že si na ne oblečiete niečo iné.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy