Domov / / / / Svadobné účesy: Kríza vyriešen...

Svadobné účesy: Kríza vyriešená!

Posledná úprava 05.10.2017

Vydávam sa o šesť mesiacov a nenávidím moje vlasy! Rovnaký účes nosím už od strednej školy a je čas na nový. Ako môžem nájsť taký, ktorý sa mi hodí?

Dobre, zhlboka sa nadýchnite a neurobte nič nerozvážne. Nevyberte si svadobný účes, ktorý sa príliš líši od účesu, ktorý momentálne nosíte. Myslite na modernizovanie účesu nie jeho transformáciu. Nechceme, aby sa Vám pred Vašim veľkým dňom stala vlasová katastrofa. Nájdite si kaderníčku, s ktorou budete v najbližších šiestich mesiacoch spolupracovať. Začnite malými zmenami a experimente s novými produktmi. Keď sa rozhodnete pre dĺžku vlasov a účes, vyberte si závoj alebo ozdobu do vlasov, ktorá bude doplnkom celkového vzhľadu.

Snažím sa naplánovať svoj svadobný deň. Ako dlho bude kaderníčke/kozmetičke trvať úprava účesu a makeup? Ona bude tiež upravovať štyri družičky a moju mamu. Mám ísť prvá alebo posledná?

Vytvorenie účesu a nanesenie makeupu trvá asi dve až tri hodiny, no závisí to od náročnosti účesu. Ak je potrebných mnoho úprav alebo je treba začať odznova (aj to sa stáva), môže to trvať dlhšie. Zvážte, či si družičky nezvládnu urobiť makeup sami a kaderníčka/kozmetička ich už len jemne upraví, prípadne najmite ďalšiu osobu, ktorá bude upravovať Vašu mamu a družičky. Niektoré salóny ponúkajú celý tím profesionálov - 2-6 stylistov v závislosti od veľkosti Vašej svadby. Ak všetkých bude upravovať len jeden profesionál, choďte posledná aby ste na fotkách vyzerali sviežo.

V deň svadby som si kaderníčku objednala domov. Účtuje si za výjazd aj za vytvorenie účesu, čo je drahé. Mám jej napriek tomu dať sprepitné?

Ak budete s jej prácou spokojná, určite áno. Sprepitné je špeciálne poďakovanie a ak budete v najdôležitejší deň svojho života vďaka nej vyzerať krásne, sprepitné si zaslúži. Takže ak ste výsledkom jej práce nadšení, sprepitné by malo byť vo výške 10 až 20 percent ceny. Tak či onak, ak ste s jej prácou spokojná, pošlite jej po svadbe ďakovný list a odporučte ju všetkým svojim priateľom – svadobní profesionáli si odporučenia cenia rovnako ako peniaze!

Okolo tváre mám veľa krátkych odstávajúcich vlasov (pravdepodobne zlomené vlasy z nosenia copov) a vo svadobný deň chcem mať vlasy vypnuté. Ako môžem dosiahnuť elegantný vzhľad? Mám si ich ostrihať? Obávam sa, že lak na vlasy nepomôže.

Od nožníc ruky preč! Ostrihaním “detských vlasov” svoj vzhľad len zhoršíte. Máte pravdu v tom, že nosenie copov môže spôsobiť, že sa vlasy zlomia najmä ak sú v zlom stave. Zhoršeniu tohto problému môžete zabrániť tak, že si vlasy dáte pravidelne podstrihnúť a budete ich udržiavať hydratované. Raz alebo dvakrát týždenne naneste na vlasy vyživujúci prípravok, nechajte ho na vlasoch po dobu 10 až 15 minút a opláchnite studenou vodou. Dosiahnutie elegantného vzhľadu vo svadobný deň by nemal byť problém – vyriešiť by to mal gél alebo lak na vlasy. Ak sú Vaše vlasy husté, naneste gél do mierne vlhkých vlasov a vyfúkajte. Pre uhladenejší vzhľad naneste pred sušením a na upevnenie účesu na vlasy pomádu. Vo Váš svadobný deň majte so sebou prípravok na konečnú úpravu vlasov ako je sérum na vlasy v spreji alebo vosk.

Moja svadba sa blíži a ja si nie som istá čo urobiť s vlasmi. Vlasy si zvyčajne farbím doma, ale rada by som si pred svadbou dala urobiť trvalú. Ako mám naplánovať farbenie vlasov a trvalú?

Na trvalú choďte mesiac až päť týždňov pred Vaším veľkým dňom a vlasy si nafarbite dva týždne pred svadbou. Váš snúbenec si dovtedy zvykne na Vaše nové kadere a farba bude na svadbe vyzerať sviežo. Zvážte dať si vlasy nafarbiť kaderníkovi. Nájdite si certifikovaného odborníka, ktorý bude presne vedieť, ako zaobchádzať s chemicky ošetrenými vlasmi.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy