Domov / / Kučeravenie vlasov a vlhkosť v...

Kučeravenie vlasov a vlhkosť vzduchu

Posledná úprava 17.07.2017

Zodpovieme si najčastejšie otázky na tému starostlivosť o kučeravé vlasy a vlhkosť vzduchu, ktorá ich neustále ovplyvňuje, pretože spôsobuje kučeravenie vlasov.

Otázka: mať kučeravé vlasy vo vlhkom počasí nie je vôbec žiadna výhra. Ak si na vlasy nedáte nejaký produkt na vlasy, vyzeráte možno ako ovca. Preto si možno pri každom umývaní vlasov dávate aj penu a lak na vlasy a snažíte sa ich vyfénovať do požadovaného tvaru. Možno sa tešíte, že sa vám vydaril úžasný účes. Ale možno sa už stalo aj vám, že vlasy zostali tuhé ako slama. Čo by odporučili odborníci, aby ste na vlasoch vytvorili mäkké vlny bez krepovitých vlasov?

Odpoveď: vlasy a vlhkosť, ktorá má na ne neblahý vplyv, je veľmi bežným problémom. Kľúčom k vysporiadaniu sa s prirodzene vlnitými a kučeravými vlasmi vo vlhkom prostredí je používanie takých produktov, ktoré dokážu ochrániť vlasy pred vlhkosťou. Treba sa tiež porozhliadnuť po produktoch, ktoré pomôžu s uzavretím kutikuly vlasu, aby do vlasov vlhkosť z okolia prenikala horšie.

V mnohých prípadoch treba viac ako iba jeden produkt na vlasy, aby ste dosiahli dlhotrvajúce výsledky. Ponúkame zopár tipov, ako urobiť vlasy odolné voči vplyvom vlhkosti.

  • Každý deň používajte dobrý uhladzujúci kondicionér. Čím sú vlasy v lepšom stave,tým hladšia bude aj kutikula (obal) vlasu a tým bude vlas menej porózny. Čím menej porózne vlasy máte, tým má na vlasy vlhkosť a vlaha zo vzduchu menší vplyv.
  • Na ešte vlhké vlasy použite sérum proti krepovitosti (anti-frizz serum) a hrebeňom ho jemne rozčešte rovnomerne po celých vlasoch. Tieto produkty sú zvyčajne na báze silikónu, takže pokryjú povrch vlasu a uzavrú kutikuly. Tie budú chránené pred prenikaním vonkajšej vlhkosti, takže pomáhajú predchádzať krepovateniu vlasov a vlasy udržiavajú hladké.
  • Na úpravu účesu používajte penu na báze vosku. Táto sa aplikuje na vlasy vytreté do uteráka, treba ju do vlasov včesať, aby sa dostala všade rovnomerne.

Potom môžete vlasy vytvarovať, oddeliť a natočiť na prst. Vytvoríte tak cievky, vlasy nechajte vyschnúť prirodzene. Môžete použiť aj fén. Nakoniec ich jemne prečešte prstami, nie hrebeňom.

Výhodou peny na vlasy na báze vosku je to, že vlasy zostávajú poddajné, takže si môžete aj počas dňa vytvoriť účes, aký chcete. Tiež lepšie utesní vlasy, čím zabráni ich neželanému krepovateniu aj pôsobeniu vlhkosti. Nemusí vás preto trápiť neželané kučeravenie vlasov. Výsledné kučery a kudrlinky budú pevné, nebudú však ani ťažké ani na pocit krehké.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy