Domov / / / / Ako si vybrať svadobný účes ak...

Ako si vybrať svadobný účes ak máte dlhé vlasy

Posledná úprava 15.02.2018

Svadby sú časom prípravy. Od prípravy zoznamu hostí po výber svadobných šiat, zdá sa, že stále musíte o niečom rozhodovať. Je to deň, kedy chcete vyzerať čo najlepšie a najdôležitejším rozhodnutím hneď po výbere šiat je voľba účesu. Ak máte dlhé vlasy, máte pokiaľ ide o výber svadobného účesu množstvo možností. Môžete si ich nechať rozpustené ako pravá romantička alebo si ich vypnúť vo viktoriánskom štýle pre elegantný a sofistikovaný vzhľad. Neviete sa rozhodnúť, ktorou cestou sa vydať? Tu je návod ako si vybrať svadobný účes pre dlhé vlasy.

Svadobný účes: Čo je pre Vás to pravé? Vypnuté alebo rozpustené vlasy?

Je dôležité, aby ste sa vo svoj svadobný deň cítili v účese pohodlne. Ak sa cítite najpohodlnejšie v rozpustených vlasoch a nikdy si ich nevypínate, nie je dobré to vo svadobný deň zmeniť. Urobte to, pri čom sa cítite najlepšie a zvoľte voľný svadobný účes. Na druhej strane, ak sa s vypnutými vlasmi cítite pohodlne a bolo Vám povedané, že sa Vám vypnuté vlasy hodia, môže to byť Vaša šanca ukázať svoju sofistikovanejšiu stránku. Rozhodnite sa pre to, čo je pre vás najlepšie. Nenoste vlasy vypnuté dohora iba preto, že to vyzerá dobre vo svadobných časopisoch.

Dlhý svadobný účes: Pred tým než sa rozhodnete, inšpirujte sa množstvom možných účesov

Strávte niekoľko týždňov listovaním v svadobných časopisoch a webstránkach. Vytvorte si záložky na tie fotky účesov, ktoré sa Vám páčia. Vybrané fotky si vytlačte a zoberte so sebou do kaderníctva, a opýtajte rodiny a priateľov, ktorý účes sa podľa nich najlepšie hodí k Vašej tvári a šatám. Vezmite do úvahy aj svoj diadém, ak ho idete mať. Čím skôr začnete hľadať, tým pravdepodobnejšie je, že budete spokojná so svojim konečným rozhodnutím. Naozaj máte čas a trpezlivosť na to, aby Vám kaderníčka urobila komplikovaný vyčesaný účes? Zvážte tiež textúru svojich vlasov. Ak sú Vaše vlasy prirodzene rovné, nechoďte proti ich prirodzenej štruktúre a nesnažte sa vytvoriť masu kučier. Vlasy by ste si veľmi zaťažili množstvom prípravkov a laku.

Dlhý svadobný účes: Rozpustené vlasy

Ak ste sa rozhodli pre rozpustené vlasy, nekomplikujte to a vezmite do úvahy prirodzenú textúru Vašich vlasov. Ak Vaše vlasy nemajú problém zostať kučeravé, voľne si ich natočte a nechajte ich voľne rozpustené. Ostrihajte si končeky, aby vyzerali silné a zdravé. Ak na hlave neplánujete mať diadém, dodajte svojmu účesu sofistikovaný vzhľad trblietavou čelenkou. Toto je Vaša šanca vyskúšať celý rad krásnych vlasových doplnkov s perlami a kryštálmi. Strávte nejaký čas v obchode a experimentujte s rôznymi druhmi vlasového príslušenstva aby ste videli, ktoré sa Vám hodia najlepšie. Keď nájdete vlasový doplnok, ktorý sa Vám páči, obráťte sa na miestny obchod s korálkami alebo svadobný obchod, a opýtajte sa, či Vám môžu vyrobiť podobný doplnok kamienkami podľa vášho výberu na zákazku. Ďalšou možnosťou je zapliesť si vlasy do elegantného francúzskeho vrkoča a pridať do strán retro hrebene s kamienkami. Prečo neskúsiť urobiť si cop z voľných kučier do strany? Tento voľný, ležérny účes je ideálny pre neformálne svadby alebo svadby, ktoré sa odohrávajú vonku. Rozpustené dlhé vlasy môžu vyzerať obzvlášť dobre ak budete mať na sebe svadobný závoj.

Dlhý svadobný účes: Vlasy vypnuté dohora

Ak máte na to tvár, jednoduchý drdol môže vyzerať veľmi elegantne. Pridajte ozdobné paličky či už retro s kamienkami alebo korálkami alebo si okolo drdola upevnite čerstvé kvety. Ak máte dlhý krk, je to skvelý spôsob, ako ho zvýrazniť a Váš krk môže byť veľmi efektný pri predvádzaní Vašich svadobných šperkov. Existuje množstvo variácií vypnutých vlasov od voľných účesov s rozpustenými pramienkami po elegantný francúzsky drdol. Prezrite si svadobné časopisy a inšpirujte sa, ktoré účesy by sa Vám mohli hodiť. Keď sa budete rozhodovať pre svadobný účes vezmite do úvahy to, či budete nosiť nejaké ozdoby do vlasov. Majte na pamäti, že náročnejšie účesy môžu vyžadovať, aby vám Vlasy upravil kaderník. Uistite sa, že je to niečo, čo si môžete dovoliť, a nevadí Vám.

Pri výbere nezabudnite vziať do úvahy o koľkej sa svadba koná, či bude formálna, a či chcete využiť služby kaderníka. Naplánujte si účes až do posledného detailu s dostatočným predstihom. Vo svadobný deň nepotrebujete žiadne problémy s vlasmi!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Ako si vybrať svadobný účes ak máte dlhé vlasy Priemerné hodnotenie: 4.3 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy