Domov / / / / Svadobné účesy: výber účesu

Svadobné účesy: výber účesu

Posledná úprava 15.02.2018

Neviete aký je rozdiel medzi účesmi chignon a french twist? Dovoľte nám, aby sme Vám to vysvetlili - a pomohli sa rozhodnúť, ako si nechať upraviť vlasy vo Váš veľký deň.

Príbuzní Vám ich rozstrapatia, ženích sa ku nim pritúli a budú zvečnené vo svadobnom albume. Svadobný účes zohráva počas svadby hlavnú úlohu. Nerozoznáte účes french twist od francúzskeho toastu? Čítajte ďalej!

Poznámka: Slovenský preklad učes Chignon – vlasy do uzla, French twist – tzv. banán

Váš štýl

Prvá vec, ktorú musíte mať na pamäti je to, aby ste si vybrali svadobný účes, ktorý najlepšie odráža vašu osobnosť. Ak obvykle nosíte vlasy v cope alebo príležitostnom drdole, vaša svadba pravdepodobne nie tou najlepšou príležitosťou kedy vyskúšať formálny účes. Nezabudnite tiež vziať do úvahy štýl vašej svadby a svadobné šaty. Na formálnu svadbu, obzvlášť ku formálnym svadobným šatám sa najlepšie hodí elegantný svadobný účes.

Prispôsobte vlasy šatám

Vlasy nevesty majú byť doplnkom k jej šatám, nie im konkurovať. Formalita Vášho outfitu je kľúčom a mala by určovať akým spôsobom si upraviť vlasy. Ak ste sa rozhodli pre elegantný moderný outfit ako napríklad šaty jednoduchého strihu, vlasy si buď uhlaďte dozadu alebo elegantne vyfúkajte dohora a uhlaďte. Ak ste sa rozhodli pre vidiecky vzhľad - vidiecky štýl šiat, šaty s vysokým pásom alebo šaty, ktorých strih je inšpirovaný určitým historickým obdobím – vhodný je účes s voľnými kučerami (do kučeravých vlasov sa hodia malé kvietky) alebo si ich zaviažte či vypnite dozadu. Veľké šaty bálového štýlu vyzerajú najlepšie s výraznými dramatickými účesmi.

Použite svoju hlavu

Uistite sa, že viete ako si príčesok pripojiť efektívne (ak ho máte). Hrebene so širokými zubami na rovných a jemných vlasoch jednoducho nebudú držať. Požiadajte obchod, v ktorom ste si príčesok kúpili aby ho vymenila za hrebeň s jemnými zubami. Príčesok bude lepšie držať vo vlnitých a kučeravých vlasoch – na jeho upevnenie použite napríklad sponky. Pokiaľ nemáte peniaze na to, aby kaderník upravil Vaše vlasy dvakrát (a druhýkrát rýchlo!) Uistite sa, že ste si vybrali účes, ktorý vyzerá dobre so závojom i bez neho.

Zažiarte

Úplne najdôležitejší aspekt vlasov nevesty je ich lesk. Rovné vlasy vyzerajú od prírody lesklejšie, no akékoľvek odstávajúce vlasy tento vzhľad pokazia. Pre boj proti tomuto problému - rozšírenému najmä v zime –jednoducho naneste na vlasy antistatický sprej. Na vlnité a kučeravé vlasy, ktoré sú náchylné vyzerať krehko a fádne naneste pred začatím úpravy hydratačný kondicionér a potom použite sérum, ktoré dodá vlasom lesk.

Na dĺžke záleží

Áno, ste limitovaná dĺžkou Vašich vlasov, ale na druhej strane s tým, čo Vám príroda nadelila sa dá niečo urobiť.

Ak máte krátke vlasy: I nevesty s krátkymi vlasmi môžu vyzerať pôvabne a sexy. Mini sponky sú krásnou voľbou pre nevesty dvadsiatničky. Naneste gél a vlasy si vpredu uhlaďte a na strategických miestach si zapnite jednu alebo dve sponky. Pre kontrast si vlasy v zadnej časti hlavy postrapaťte. Elastikovaná čelenka s jemnými zúbkami je ďalší jednoduchý, ale elegantný spôsob úpravy vlasov. Stačí jedna a - voila – dosiahli ste pixie vzhľad.

Ak máte dlhé vlasy: Ak sa rozhodnete vlasy si vypnúť, zvolili ste múdro, najmä v lete, alebo ak sú Vaše vlasy náchylné k vlneniu sa - Existuje mnoho nádherných účesov, ktoré môžete vyskúšať. Hľadajte v módnych časopisoch, obráťte sa na svojho kaderníka alebo požiadajte o pomoc priateľov.

Lupienky vo vlasoch, sponky, vlasy vypnuté dozadu alebo parochne - nech sa rozhodnete akokoľvek, nájdite niečo, čo sa hodí Vám a ku celkovému štýlu vášho oblečenia a svadby.

Buďte praktická

Pri výbere svadobný účesu vezmite do úvahy všetky činnosti, ktoré budete v priebehu vášho svadobného dňa vykonávať. Budete tancovať a baviť všetkých svojich hostí, a budete potrebovať aby to váš účes vydržal.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy