Domov / / / / 5 tipov pre výber perfektného...

5 tipov pre výber perfektného svadobného účesu

Posledná úprava 15.02.2018

Pokiaľ ide o svadbu, ženám nejde o to, aby vyzerali dobre – chcú vyzerať bezchybne a dokonalo! Svadba je predovšetkým o nadšení a príležitosti predviesť sa, no niekedy toho môže byť na Vás veľa. Ako si vybrať ten správny účes, v ktorom budete krásna a ktorý sa Vám bude hodiť? Nosíte vlasy vypnuté, rozpustené, rovné, vlnité alebo kučeravé? Už sa nemusíte trápiť. Tu je päť najdôležitejších vecí, ktoré musí pri výbere účesu vziať do úvahy každá nevesta alebo družička.

Formálnosť svadby

Uhladené vypnuté vlasy sa nehodia na plážovú svadbu, rovnako ako sa na formálnu svadbu v kostole nehodí “kohút”. Všeobecným pravidlom je, že na poloformálne a neformálne svadby - ako sú tie v tropických lokalitách, malých hoteloch alebo dokonca lietadlách, vlakoch alebo verejných parkoch – sa viac hodia ležérne účesy s vlnami, kučerami a rozpustenými vlasmi. Svadby, ktoré sa konajú počas týždňa, ráno alebo poobede sú zvyčajne menej formálne, hoci atmosféra celej akcie je samozrejme len na vás. V prípade luxusných svadieb v nóbl hoteloch alebo kostoloch alebo tých, ktoré sa konajú v noci sú vhodnejšie účesy z rovných, uhladených vlasov.

Šaty

Je samozrejmé, že najväčšiu pozornosť žena venuje svadobným šatám. Šaty, ktoré si oblečiete budú pravdepodobne zodpovedať formálnosti svadby, čo sme už prebrali. Mnoho žien však zabudnete vziať do úvahy typ výstrihu. Ak ste sa rozhodli pre šaty bez ramienok a šaty s väčším výstrihom, vhodným účesom je vrkoč “rybí chvost”, French roll alebo drdol chignon, pri ktorom sú vlasy vypnuté. Prečo? Pretože to umožňuje predviesť Váš dekolt, krk a ramená - tri oblasti, ktoré podľa nedávnych prieskumov časopisov muži prekvapivo hodnotia ako najviac sexy!

Tvar Vašej tváre

Ako sme už uviedli, tvar tváre ženy hrá obrovskú úlohu v určovaní toho, ktorý účes bude na nej vyzerať dobre. Naše tipy ohľadom toho ako vybrať účes, ktorý bude v harmónii s črtami Vašej tváre sú skvelé pre každodenné i svadobné účesy. Riaďte sa nimi pri rozhodovaní, či zvoliť krátke alebo dlhé vlasy, vypnuté alebo rozpustené, s ofinou alebo bez.

Váš zvyčajný účes

Hoci svadby sú fantastické príležitosti kedy môžete všetkých očariť účesom snov, nezabudnite, že svadba je o Vás a Vašom nastávajúcom manželovi. Chcete, aby Vás spoznal, keď budete kráčať k oltáru! Najlepší svadobný účes je ten, v ktorom sa nevesta cíti dobre a prirodzene. Napríklad nevesta divoška, ktorá nikdy nenosí vlasy rozpustené by si mala vlasy elegantne vypnúť, no nezvoliť si účes, ktorý je tak komplikovaný a vysoký, že sa bojí tancovať, alebo nevie, ako ho upraviť. Na druhej strane módna „dráma queen“ si môže zvoliť účes, ktorý vznešenosťou súperí s účesom Márie Antoinetty.

Miesto svadby a počasie

Najviac často prehliadaná záležitosť v celej rovnici je miesto svadby a to nielen Vašej svadby, ale i medových týždňov. Svadobné účesy môžu byť drahé, a predsa nechcete minúť všetok ten čas a peniaze na účes, ktorý padne alebo skrepovatie kvôli vlhkosti alebo dažďu. Ak idete na medové týždne do tropických oblastí, tamojšie mierne počasie môže zruinovať účes, ktorý Vám mal vydržať oveľa dlhšie. A pre nevesty s kučeravým alebo nezvyčajným typom vlasov, je obzvlášť dôležité, aby zvážili toto. Copíky a twisty môžu pomôcť udržať Vaše vlasy pod kontrolou. Ďalšou možnosťou sú vyrovnané vlasy. Zvážte všetky možnosti.

Svadby môžu byť komplikované. Zoznam hostí, menu, dátum a čas svadby, farby miestnosti a svadobné sľuby – príprava svadby Vám môže dať zabrať. Ale ak sa budete riadiť týmito jednoduchými pokynmi, aspoň voľba svadobného účesu nemusí byť komplikovaná!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


5 tipov pre výber perfektného svadobného účesu Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy