Ako si vybrať ten najlepší svadobný účes

Posledná úprava 21.06.2023

Výber svadobného účesu môže byť ťažký. Každá žena chce kráčať k oltáru s krásnymi hodvábnymi a upravenými vlasmi. Môže byť ale ťažké rozhodnúť sa, či si nechať vlasy rozpustené, vypnuté, alebo zvoliť kombináciu oboch. Ak hľadáte odbornú radu, pokiaľ ide o najlepšie svadobné účesy, tento rýchly sprievodca výberu toho správneho vzhľadu pre Váš veľký deň sa Vám bude páčiť!

Vezmite do úvahy tvar svojej tváre

Mnohé ženy túžia po určitom svadobnom účese, ktorý sa im ale v skutočnosti nemusí vôbec hodiť. Napríklad, ženy, ktoré majú plnú alebo okrúhlu tvár nemusia vyzerať práve najlepšie v elegantnom, pevnom drdole (jedná sa o okrúhly drdol v zadnej časti hlavy alebo šije). Naopak, dlhé, divoké kadere, ktoré zatienia jemné rysy tváre nie sú vhodné pre ženy, ktoré majú chudú tvár. Naučiť sa pracovať s prirodzeným tvarom tváre je perfektný spôsob, ako zúžiť výber účesov a vyzerať v svadobných šatách dobre.

Okrúhla tvár

Ženám s okrúhlou tvárou, ktorá vyzerá stále mlado, sa hodia dlhé vlasy s cestičkou uprostred alebo na boku hlavy. Ak dodáte vlasom trochu objemu na vrchu hlavy, na temene, môžete tvári pridať dĺžku. Ak plánujete nosiť závoj, s kaderníctvom alebo priateľkou vyskúšajte niekoľko účesov a zistite ako vyzerajú aj so závojom.

Potom sa odfoťte a zistite ako Váš vzhľad vnímajú ostatní ľudia. Vo všeobecnosti platí, že čím plnšia tvár, tým viac budete ťažiť z dĺžky navyše. Ak túžite po vypnutých vlasoch, jednoducho nechajte po bokoch okolo lícnych kost rozpustených niekoľko pramienkov

Kvetinové sponky alebo trblietavé vlasové doplnky sa môžu Vášmu tvaru tváre veľmi hodiť - štruktúra Vašej tváre je veľmi ženská. Ak nebudete mať závoj, jedna sponka alebo svadobná kytica môžu dlhým vyfúkaným vlasom dodať kúzlo. Ak zvolíte trblietavú sponku, ktorá zodpovedá Vašej obrúčke, môže to byť roztomilý spôsob ako dosiahnuť jednotný vzhľad.

Hranatá tvár

Vaše výrazné črty tváre budú vyzerať nádherne keď bude Váš svadobný účes objemný. Tento typ tváre vyzerá nádherne s vlasmi vypnutými dohora - Vaše črty tváre sú dosť výrazné aj samé o sebe. Zvážte elegantný účes voľnejší na vrchu hlavy – je moderný a štýlový. Tento typ svadobného účesu je uhladený, no vzadu, kde sú vlasy zopnuté trochu strapatejší.

Pre extra štýl si do drdolu môžete zakomponovať aj kučierky alebo copíky. Dekoratívny oblúk, ktorý je umiestnený asi 2-3cm nad Vašou vlasovou líniou Vám môže dodať ohromujúci vzhľad – zvoľte si saténový doplnok alebo čelenku s kamienkami a začešte si vlasy pod čelenku. Dosiahnete tak účes so 60-tych rokov inšpirovaný Ann Margret. Aby sa zvýraznili tento účes zvoľte šaty v tvare presýpacích hodín.

Oválna tvár

Vaša klasická oválna tvár znamená, že máte mnoho možností účesov, ktoré sa hodia k svadobným šatám. Vzhľadom k tomu, že máte toľko možností výberu, mali by ste pri výbere toho správneho účesu zvážiť ďalšie veci.

Ak ste nízka a štíhla, môžete vyzerať dobre v krátkom strihu, ktorý nezatieni Vaše črty tváre. Účes pixie zvýrazní oči a lícne kosti.

Ak máte silnejšiu postavu, zvážte vrstvený účes s dĺžkou po bradu, snáď s rozdelenou ofinou. Budete vyzerať krásne ak si vypnete polovicu vlasov hore na temeno hlavy a upevníte si závoj. Vaša ofina (ktorá nie je vypnutá) zjemní Vaše črty tváre a dlhé spodné časti Vašich vlasov budú voľne visieť, čo vyzerá veľmi žensky. Tento klasický svadobný vzhľad bude skvelou voľbou pre každého s oválnym tvárou. Ak nemáte ofinu jednoducho si vypnite všetky vlasy hore a nechajte spodné časti rozpustené.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac