Svadobné účesy: Výber svadobného účesu ku svadobnej čelenke

Posledná úprava 21.06.2023

Dlhé voľné svadobné vlasy a svadobný závoj? Francúzsky twist a svadobný diadém? Na nájdenie zodpovedajúceho svadobného účesu k čelenke je potrebný plán - a rada odborníka. Krásna čelenka by mala byť čerešničkou na torte Vášho ohromujúceho výzoru. Ale výber čelenky, ktorá sa hodí k štýlu Vašich šiat, vlasov a Vašej svadby samej o sebe môže byť skľučujúci zážitok. Tu sú štyri kroky ako vybrať tú správnu čelenku.

Požiadajte o radu odborníka

Predtým, než sa vydáte na nákupy, naplánujte si schôdzku so svojím kaderníkom a prediskutujte s ním o aký typ vlasového doplnku máte záujem: korunku, čelenku, veniec alebo ozdobu okolo drdolu. Opýtajte sa svojho kaderníka, ktorý typ sa najlepšie hodí k Vašim vlasom, veľkosti hlavy a tvaru Vašej tváre.

Zvážte svoje možnosti

Nekúpte si prvú čelenku, ktorú Vám dá predavač na hlavu - aj keď pôjde krásne so šatami, ktoré ste si vybrali, nemusí sa k Vám alebo k Vášmu účesu hodiť. Navštívte rôzne obchody a v každom z nich vyskúšajte niekoľko štýlov vlasových doplnkov.

Poznajte svoje vlasy

Zvážte štruktúru a hrúbku svojich vlasov. Ak ste sa rozhodli pre ozdobu okolo drdolu, máte na drdol dostatočne husté vlasy? Ak nie, ale veľmi sa Vám takýto vlasový doplnok páči, nebojte sa: existujú umelé vlasy a príčesky, ktoré dodajú drdolu extra objem a štruktúru, ktoré potrebujete.

Ak umelé vlasy z princípu odmietate, nájdite spôsob, ako pracovať s tým, čo máte. Napríklad, ak máte naozaj husté vlasy, vyberte si vlasový doplnok, ktorý im zodpovedá, čo sa týka veľkosti a hmotnosti. Nevyberte si ľahký jemný venček, inak to bude nakoniec vyzerať, že sa Vám vznáša na hlave. Skúste ťažšie korunky alebo ozdobu okolo drdolu. Naopak, ak máte riedke alebo krátke vlasy, zvoľte vlasový doplnok, ktorý sa dá ľahko upevniť. Čelenka alebo diadém sú pre krátke alebo riedke vlasy najlepšie.

Cvičenie robí majstra

Keď ste si vybrali ozdobu do vlasov a účes, navštívte kaderníka a vyskúšajte na ktorú časť hlavy a pod akým uhlom ozdobu upevniť. Vezmite si so sebou aj závoj – je možné ho odopnúť ak ho na oslave na sebe nechcete mať.

Jedna nevesta, ktorá nechce byť menovaná, povedala svoj príbeh – nevyskúšala si závoj až do dňa svojej svadby a zistila, že výrobca prišil klip hore nohami. Po menšom (čítaj: veľkom) panickom záchvate musel kaderník doslova prišiť závoj do vlasov nevesty, aby držal.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy