Domov / / / / Svadba na jar: Tipy a triky pr...

Svadba na jar: Tipy a triky pre svadobné účesy

Posledná úprava 13.02.2018

Uistite sa, že Váš účes vydrží kým dôjdete k svadobnému oltáru pomocou tohto sprievodcu sezónnymi svadobnými účesmi. Hoci jarné počasie so sebou prináša čerstvé kvety a voňavé záhrady, môže do Vašich vlasov priniesť zmätok tým, že spôsobí veľa zkrepovatených odstávajúcich vlasov. Tu je päť rád ako svoje vlasy pripraviť na jarné počasie.

1. Pracujte s tým, čo máte

Bez ohľadu na to, aká je prirodzená štruktúra Vašich vlasov, vlhké počasie nie je ten správny čas na úpravu svojich vlasov do neprirodzeného účesu. Ak sú Vaše vlasy kučeravé, nájdite svadobný účes pre kučeravé vlasy. Ak sú Vaše vlasy rovné, ale majú tendenciu sa vo vlhkom počasí stočiť, zvážte účes z ľahkých voľných kučier.

2. Vlasy si jemne vysušte uterákom

Po tom, čo si vlasy umyjete posledný krát pred svadbou, zbavte sa nadbytočnej vlhkosti jemnými dotykmi uterákom. Vlasy si nešúchajte – vysušíte tak zlomené alebo poškodené vlasy, čo zvyšuje šancu krepovatenia. Majte na pamäti, že krepovatenie vlasov je spôsobené tým, že sa vlasy snažia zachytiť vlhkosť zo vzduchu, takže čím drsnejšia je Vaša vlasová kutikula (či už majú Vaše vlasy prirodzene drsnú textúru alebo sú poškodené farbením alebo stylingom), tým horšie bude krepovatenie.

3. Použite sérum proti krepovateniu vlasov

Potom, čo ste si vlasy vysušili uterákom a pred tým, než si vlasy vyfúkate, aplikujte na vlhké vlasy sérum proti krepovateniu vlasov (alebo silný gél pre intenzívnejšie výsledky). Potom, čo ste naniesli sérum na vlasy si ich prečešte, aby sa sérum dostalo ku všetkým vlasom.

4. Vysušte si vlasy studeným vzduchom

Keď si vlasy vyfúkate, doprajte svojim vlasom trochu chladného vzduchu (prepnite fén na studený vzduch). Horúci vzduch vlasovú kutikulu otvára, zatiaľ čo studený vzduch ju uzatvára s ňou aj vlhkosť vo vlasoch.

5. Aplikujte viac séra

Doprajte svojim čerstvo vysušeným vlasom druhú dávku prípravku proti krepovateniu (pomáda alebo gél funguje dobre). Odložte si z neho trochu aj na svadobný deň a použite ho na uhladenie vlasov, ktoré sa stočia.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy