Domov / / / Účesy so živými kvetmi vo vlas...

Účesy so živými kvetmi vo vlasoch

Posledná úprava 15.02.2018

Či už ide o špeciálnu príležitosť alebo bežnú udalosť, doplnok z čerstvých kvetov je jednoduchý a prirodzený spôsob, ako skombinovať krásu prírody s vašim osobným štýlom. Kľúčové je, vybrať si kvety, ktoré dokážu odolať a vydržať celé hodiny nosenia. Len tak sa budete v účese zo živých kvetov cítiť pohodlne.

Päť účesov s kvetmi

Živé kvety dokážu pridať mnohým účesom zvláštny nádych. Môžete si ich dať do rozpustených vlasov, vlasov upravených do banánu, či komplikovaného drdola alebo zapletených do jednoduchého vrkoča. Dôležitú úlohu pri výbere účesu zohráva vaša osobná preferencia, pričom niektoré účesy vyzerajú s kvetmi lepšie ako iné.

1) Rozpustené vlasy zvýraznené kvetom

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako vytvoriť účes s použitím živých kvetov, je nechať vlasy voľne rozpustené a pridať na jednu stranu rozkvitnutý kvet. Aby ste si mohli tento jednoduchý účes urobiť, stačí vlasy sčesať – môžu byť pritom rovné, vlnité alebo kučeravé. Keď ste si vlasy upravili, upevnite na jednu stranu kvet, pripnite ho obyčajnými sponkami, najlepšie je sponky prekrížiť do tvaru „x“.

2) Veniec z kvetov

Veniec zo živých kvetov je jednoduchá a elegantná voľba. Toto je klasický štýl pre dievčatá, nevesty a každú ženu s romantickou dušou. Veniec si môžete uviť buď sama, alebo požiadajte floristu, aby vám veniec vytvoril. Veniec z kvetov môžete použiť pri každej dĺžke vlasov.

3) Kvety v kučerách

Hlava samá kučera je perfektné miesto pre niekoľko nádherných kvetov. Živé kvety zastoknuté do kučier je perfektná voľba pre stužkovú alebo oslavu osemnástych narodenín. Začnite tak, že vlasy zosponkujete dozadu. Ostatné vlasy nechajte voľne rozpustené a do kučier popripínajte kvety. Štruktúra kučier vám zamaskuje použité sponky.

4) Vrkoč na stranu

Vrkoč upletený do boku sa pre živé kvety výborne hodí. Stonky kvetov môžete totiž poľahky vsunúť medzi spletené pramene vlasov. Ak pridáte kvety do takéhoto vrkoča, vytvoríte z bežného účesu účes elegantný.

5) Slávnostný uzol

Uzol alebo drdol je nádherný, nadčasový účes, ktorý môžete krásne doplniť živými kvetmi. Zasuňte kvety po bokoch hlavy sťa vodopád a získate tak úchvatný romantický vzhľad.

Najvhodnejšie živé kvety do vlasov

Niektoré kvety sú obzvlášť vhodné na to, aby ste ich nosili vo vlasoch. Tu je niekoľko možností.

Ázijská ľalia

Jednoduchá a pestrofarebná ázijská ľalia je veľmi populárna voľba pre svadbu v prírode či v prímorskom štýle. Ide o výbornú voľbu, pokiaľ si vlasy z tváre zopnete dozadu a vznikne jednoduchá elegancia. Tieto kvety možno dostať v rôznych farbách, dokážu odolať teplu a zostať krásne ešte dlho potom, ako si poviete svoje áno. Zastoknite si ľaliu za ucho a získate jednoduchý, no upravený účes.

Pluméria

Pre letnú oslavu je omamne voňajúci kvet plumérie ľahkou voľbou. Jej široké okvetné lístky a plochejší profil umožňujú, aby kvet ležal dokonale proti hlave. Kvet plumérie je preto perfektná ozdoba do vlasov z jedného kvetu. Ak chcete použiť viac ako jeden kvet, porozmýšľajte nad čelenkou z plumérií alebo ich voľne vpleťte do vlasov.

Miniruže

Miniruže sú nádhernou a typickou voľbou na detskú kvetinovú ozdobu do vlasov. Sú krásne a ich malé stonky sa dajú veľmi ľahko zastoknúť do vlasov. Pekne zdôraznia napríklad tanečné recitály alebo slávnostné udalosti, ako krst či prvé sväté prijímanie.

Nevestin závoj

Nevestin závoj je populárny živý kvet, ktorý možno zakomponovať do štýlových drdolov. Hodí sa na spoločenské udalosti ako je stužková, promócia či svadba. Dokáže však prikrášliť aj iné účesy, napríklad obyčajný konský chvost. Drobné biele kvietky, ktoré zdobia malé zelené výhonky, môžu dotvoriť štruktúru a vzdušný vzhľad, a to takmer pri každom strihu vlasov. Keďže je nevestin závoj pružný a poddajný, dá sa ľahko zapracovať do vlasov, vyformovať do venčeka či nenápadne zasponkovať. Nevestin závoj je cenovo dostupný a dá sa ľahko zohnať. Môžete sa naň spoľahnúť pri každej príležitosti a v každom ročnom období.

Jasmín

Dotyk romantiky na rande, to sú jasmínové kvety v akomkoľvek účese. Keďže je samotný kvet drobný, môžete ich naraz použiť aj viac. Dobrou voľbou je čelenka či korunka z kvetov na voľne rozpustených vlasoch. Prípadne si z nich môžete vytvoriť efektné ohraničenie klasického chvosta alebo vrkoča. Tento kvet dokáže tiež skrášliť elegantný drdol.

Orchidea

Ak chcete dosiahnuť dramatický vzhľad na spoločenský večierok, klasickou voľbou je orchidea. Orchidei potrebujú na zakvitnutie celé mesiace, no keď sa konečne kvety rozvinú, možno ich zapnúť do vlasov a vydržia v nich celé hodiny. Sú dostupné v celej škále farieb a druhov, orchidei sú záhadne očarujúce a elegantné. Použite orchideu do dramatického banánu či drdolu a pridajte mu tým ešte viac na príťažlivosti.

Sedmokrásky

Ak hľadáte úžasný kvet, ktorý by sa vám hodil do vlasov pri záhradnej párty alebo letnej slávnosti, sú sedmokrásky rozmarnou voľbou, ktorá príliš nezaťaží peňaženku. Robustné a odolné kvety, ako sú sedmokrásky, vydržia bez vody aj dlhé hodiny. Kvety sú rôznych farieb a dajú sa ľahko umiestniť medzi vrkoče alebo zapracovať do klasického banánu (teda twistu).

Rady na záver

Udržať živé kvety na mieste nemusí byť zložité a nepotrebujete drahé doplnky. Dobrou voľbou sú:

  • obyčajné sponky, základné a efektívne upevňovacie prvky pre živé kvety. Ak sponky prekrížite do „x“, bezpečne zachytíte ozdoby, jednotlivé kvety alebo skupinky kvetov.
  • vlásenky, sú rovnaké ako sponky, ale majú širší otvor. Vlásenky použite vtedy, ak pracujete s kvetmi, ktoré sú na uchytenie obyčajnými sponkami príliš hrubé.
  • miniatúrne štipce do vlasov môžu výborne zachytiť kvety, ak nie ste zručná so sponkami. Malé zúbky fungujú dobre a pomerne ľahko sa dajú zakamuflovať.
  • priehľadné gumičky sú výbornou voľbou na pripojenie kvetov k vrkočom alebo konskému chvostu. Keďže sú priehľadné, strhne na seba všetku pozornosť kvet bez toho, aby vzhľad rušila nevzhľadná gumička.

Uchovávanie živých kvetov do vlasov

Aby sa kvety zachovali čo najkrajšie, je najlepšie držať ich v chladničke až do doby, kým ich zapracujete do účesu. Alkohol a polyméry kvety narúšajú a spôsobujú uvädanie, vyhnite sa preto spreju na vlasy alebo parfému hneď, ako kvet vložíte do vlasov.

Rozprávkový vzhľad vďaka kvetom

Živé kvety sú nádherným zavŕšením takmer každého spoločenského účesu. Objavte ich krásu a nebojte sa ich použiť vždy, keď budete chcieť zvýrazniť svoj celkový vzhľad.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy