Domov / / / / Svadobné účesy - tipy pre výbe...

Svadobné účesy - tipy pre výber

Posledná úprava 16.02.2018

Tieto rýchle a jednoduché tipy Vám pomôžu vybrať si svadobný účes, ktorý sa Vám hodí najviac. Pokiaľ ide o účesy, na svadobný deň predídete katastrofe tak, že budete vedieť, čo chcete a ako to dosiahnuť. Tu sú rady ako dosiahnuť vzhľad, ktorý si zamilujete a budete sa cítiť skvele.

Trendy v oblasti svadobných účesov

Ak nie ste neuveriteľne posadnutá módou, slovo “trend” je zakázané, pokiaľ ide o svadbu. Svadobný album z ktorého “kričí” ako dávno sa svadba odohrala je to posledné, čo ženy chcú. Slovo “aktuálne” je vhodnejšie. Momentálne letia zdravé nekrepovatejúce vlasy a lesklé bohaté farby, ktoré vyzerajú, ako by ste mali šťastie keď príroda nadeľovala krásu.

Pokiaľ ide o strihy a štýly, je lepšie inšpirovať sa celebritami než tým čo vidíte na predvádzacích mólach. Najlepší účes by mal podčiarknuť – ukázať v najlepšom svetle Vašu prirodzenú krásu. To je to, čo chcete - farba vlasov a strih, ktorý sa hodí k Vašej prirodzenej textúre vlasov, tónu pleti a črtám tváre.

Pokiaľ ide o svadobné účesy, chcete dosiahnuť vzhľad, ktorý nie je príliš komplikovaný, bez veľkého množstva laku na vlasy a rozhodne bez kučeravých pramienkov.

Ako dosiahnuť sofistikovaný, elegantný vzhľad s krátkymi vlasmi?

Účesy pre krátke vlasy môžu byť rovnako krásne a rovnako elegantné ako účesy pre dlhšie vlasy. Kľúčom k úspechu sú mäkké, zdravé, lesklé a nekrepovatejúce vlasy príjemné na dotyk. Ak máte strih “pixie”, vygooglite si fotky Natalie Portman z obdobia keď mala krátke vlasy (dokonca i keď mala veľmi krátke vlasy vyzerala okúzľujúco). Ak máte krátky “bob”, vyhľadajte fotky Theron Charlize z časov keď mala krátke vlasy, alebo Norah Jones, ktorá mala svoj očarujúci asymetrický bob. Gennifer Goodwin je ďalšia, ktorou sa môžete inšpirovať – jej účes z krátkych vlasov je obzvlášť okúzľujúci.

Zvážte aj vlasové doplnky, ako je kvet, pekná krištáľová spona do vlasov, alebo tenká, trblietavá čelenka (je jemnejšia a rafinovanejšia než diadém).

A čo dlhé vlasy? Vypnuté? Rozpustené? Aký je trend?

Pribúda čoraz viac neviest, ktoré sa rozhodnú pre rozpustené vlasy. Predstavte si hladké a lesklé vlny alebo mäkké, voľné romantické kadere, ktoré často vidieť na Sarah Jessica Parker a Kate Hudson. Rovné vlasy sú tiež krásne, ale dodajte im trochu objemu aby nevyzerali spľasnuto. A áno, vlasy zapletené na boku hlavy do “vianočky” sú tiež prijateľné - ak sa vydávate na pláži alebo v kvetinovej záhrade.

Ak ste sa rozhodli pre vypnuté vlasy, na internete si nájdite na fotky z najnovších odovzdávaní cien a vezmite si inšpiráciu z najväčších hviezd večera. Mäkký, nízko položený drdol do strany je klasickým účesom, rovnako ako aj vyčesané strapaté kučery.

V akom časovom predstihu pred svadbou by ste si mali ostrihať a nafarbiť vlasy?

Oživte svoj strih a farbu vlasov asi týždeň pred Vašim veľkým dňom. Niektorí ľudia si myslia, že “špinavé” vlasy sa ľahšie upravujú, ale to neznamená, že by ste naozaj mali mať špinavé vlasy – je to neúctivé k Vášmu kaderníkovi. Čisté vlasy sú najlepšie, ale umyte si ich deň alebo večer pred svadobným dňom aby ráno neboli príliš klzké.

Rady ohľadom skúšania účesov s kaderníkom

Vezmite si so sebou fotky účesov, ktoré sa Vám páčia aby ste si boli istí, že Vám kaderník rozumie. Odložte si fotky Vašich svadobných šiat (účes by sa mal hodiť k štýlu závoja) a tiež fotky a stránky z magazínov s účesmi, ktoré sa Vám najviac páčia. Pri výbere obrázkov majte na pamäti dĺžku a textúru svojich vlasov. Na druhej strane, ak sa Vám určitý typ účesu páči, no nie ste si istí, či sa hodí pre Váš typ vlasov, dobrý kaderník by ho mal vedieť prispôsobiť alebo aspoň Vám vysvetliť prečo sa vám nehodí.

Objednajte si “skúšobnú jazdu” aby ste získali predstavu o tom, ako bude Váš kaderník pracovať s Vašimi vlasmi a črtami Vašej tváre aby dosiahol vzhľad, ktorý sa Vám najlepšie hodí. A vezmite so sebou svoju najdôveryhodnejšiu kamarátku a fotoaparát.

Nevesta a závoj

Závoj môžete zvyčajne nosiť bez ohľadu na Váš účes. Váš kaderník nájde spôsob, ako ho pripevniť a ukáže Vašej družičke alebo spoľahlivej kamarátke, ako ho dať dole bez poškodenia účesu.

Čo robiť a čomu sa vynúť vo svadobný deň

 • Začnite so strihom a farbou, ktorá sa hodí ku textúre Vašich vlasov, tónu Vašej pleti a črtám tváre.
 • Uistite sa, že farba Vašich vlasov zodpovedá farebnému odtieňu Vášho obočia.
 • Uistite sa, že Vami vybraný účes je pohodlný na celodenné nosenie.
 • Očakávajte väčší objem účesu, než na čo ste ste zvyknutí – Váš účes môže vyzerať dobre kým ste ešte v pyžame, no bude vyzerať dobre keď už budete mať oblečené šaty.
 • Nebojte sa drdol si večer rozpustiť.
 • Ukážte svojmu kaderníkovi fotografiu šiat, aby vedel účes prispôsobiť Vášmu celkovému štýlu.
 • Ukážte svojmu kaderníkovi fotky účesov, ktoré sa Vám páčia – v tomto prípade je naozaj pravda, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.
 • Uistite sa, že aj Vaše družičky majú fotky účesov, po ktorých túžia. Skrášľovací proces tak prebehne hladko a efektívne. (Váš kaderník nebude mať čas venovať sa Vám ak sa Vaše družičky hodinu pred obradom nebudú vedieť rozhodnúť aký účes chcú.)
 • Umyte si vlasy deň pred svadbou, nie v deň svadby.
 • Zvoľte si jednoduché vlasové doplnky – chcete predsa aby pozornosť venovali Vám, nie Vašim doplnkom.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Svadobné účesy - tipy pre výber Priemerné hodnotenie: 5 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

 • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
 • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy