Spoločenské účesy na ples

Posledná úprava 15.11.2021

Nezáleží na dĺžke vlasov, existuje obrovské množstvo inšpirácií na plesový účes.

Získajte ten správny „look“

Plesy sú výbornou príležitosťou, ako ukázať vašu hravú, romantickú alebo zmyselnú stránku. Účes, ako zlatý klinec vášho vzhľadu, voľte aj v závislosti na strihu šiat. Mal by totiž dodať celkovému vzhľadu šmrnc a eleganciu. Ak ste si už vybrali slávnostnú róbu, je čas začať rozmýšľať nad vlasmi a mejkapom. Hoci si spoločenský formálny účes môžete s pomocou rôznych stylingových prípravkov a doplnkov urobiť aj doma, cítia sa mnohé dámy lepšie, ak sa zveria do rúk profesionála a zarezervujú si termín v salóne krásy. V „rozmaznávajúcom balíčku“ tak získajú mejkap aj účes, na ktorý sa môžu spoľahnúť.

Populárne účesy na ples

Existuje mnoho druhov účesov, vhodných na spoločenské udalosti. Tieto účesy na ples alebo na bál sú však nadčasové a jednoduché zároveň.

Uzol alebo drdol

Uzly a drdoly sú vrcholom sofistikovaných účesov. Tieto hladké, vyčesané stylingy zvýrazňujú črty tváre, nechávajú vyniknúť kľúčnu kosť a dodávajú dôraz ozdobám a detailom večerných šperkov. Nie každá žena má ale správny tip vlasov, aby sa jej dal urobiť hladký drdol alebo uzol. Talentovaný štylista však dokáže k vlasom pripojiť farebný príčesok, ktorý pomôže dodať na objeme a zväčšiť jemné, splihnuté kadere. Drdol vyzerá najlepšie v kombinácii s dobre padnúcou priliehavou róbou. Keďže drdoly potrebujú trochu dozdobiť, jednoduché vlasové doplnky alebo hodvábne kvety im dodajú ten správny dotyk pôvabu. Výsledkom je potom nadčasový vzhľad.

Prstienky

Na prstienkoch z vlasov je niečo neuveriteľne ženské, obzvlášť, ak ich skombinujete s šatami princeznovského strihu. Ak hľadáte obzvlášť romantický účes, jemne padajúce prstienky sú takmer neporaziteľné. Na takýto účes sú najvhodnejšie prirodzene kučeravé vlasy, vzhľad plných kučier dokážete vytvoriť kulmou či horúcimi natáčkami.

Vrkoče

Hoci je na vrkočoch čosi detské a hravé, dokážu vyzerať úchvatne, pokiaľ ich zladíte so správnymi šatami a doplnkami. Šaty v gréckom štýle alebo s jedným odhaleným plecom sú na kombinovanie s vrkočmi ideálne. Poľahky tak získate vzhľad bohyne či nadpozemskej krásky. Stačí si zapliesť na temene dva vrkoče a obtočiť ich okolo hlavy. Vrkoče alebo copy sú jednoduchým účesom, ktorý si dokážete urobiť aj sama, stačí si súmerne rozdeliť cestičku a jednotlivé pramene vlasov k sebe tuho spliesť. Aby ste získali iskru navyše, dozdobte vrkoč čelenkou s kryštálikmi alebo flitrami.

Napoly vyčesané

Pre ženy, ktoré majú radšej vlasy rozpustené, no kadere napriek tomu skrotené, ponúka najlepšiu voľbu z oboch svetov práve účes z napoly vyčesaných a napoly rozpustených vlasov. Účesy z napoly vyčesaných vlasov sú najvhodnejšie pre stredne dlhé vlasy a dokážu zakryť problémy súvisiace s nie úplne dokonalou ofinou. Aby ste si vytvorili romantický polovičný uzol, použite najskôr na vlasy natáčky a hornú časť vlasov vyčešte smerom nahor. Základ účesu uhlaďte a vytvorte konský chvost alebo vlasy zachyťte na vrchu hlavy ozdobným hrebienkom. Tento účes si môžete vytvoriť aj z rovných, hladkých vlasov. Lepšie ale vyzerá, ak má trochu objemu a vĺn.

Elegantne a štýlovo

Zatiaľ, čo sa mnohé z horeuvedených účesov určených na ples zameriavajú na vlny, lokne a doplnky, niektoré šaty a spoločenské udalosti si žiadajú niečo viac, ako len jednoduchý a elegantný štýl. Ak chcete, aby ste vyzerali nevinne, a nie prehnane nazdobene, je najlepší rovný, uhladený účes. Hladký účes sluší každým vlasom, no z polodlhých, krátkych vlasov alebo z mikáda môžete vykúzliť ten najúchvatnejší vzhľad.

Nestačí iba vyfúkať vlasy cez okrúhlu kefu, je potrebné vyrovnať ich profesionálnou žehličkou, aby sa vlasy rozžiarili a boli dokonale hladké. Odolajte nutkaniu použiť pri tomto účese vlasové doplnky, namiesto toho sa zamerajte na farbu! Solídne farby na vlasy, ako žiarivá platinová, úchvatná červená, alebo uhľovo čierna, vyzerajú na elegantných šik hladkých účesoch najlepšie.

Objavte svoj štýl

Existuje veľa možností na formálny spoločenský účes, doprajte si preto čas a experimentujte, aby ste si boli istá, že zvolený účes a šaty budú dokonale ladiť s vašou osobnosťou. Keď vyskúšate niekoľko plesových účesov, istotne nájdete ten perfektný pre váš špeciálny večer.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy