15 spoločenských účesov vhodných na stretávku

Posledná úprava 02.11.2021

Stretávka síce nie je maturitný večierok, no vyzerať dobre chceme na oboch. Stretávky sú menej formálne, môžete si zvoliť jednoduchší účes. Istotne by mal ale ozvláštniť zvolené oblečenie a doplnky. Áno, dievčatá a ženy majú rôzny vkus, typ a dĺžku vlasov, no na stretávke chcú vyzerať všetky úžasne. Predsa len, ide o malú spoločenskú udalosť. Nezabúdajte na to, čo by ste chceli a prezrite si 15 veľmi univerzálnych účesov: štýlové uzly a nenútené spustené vlasy, dobré nápady, čo vykúzliť z krátkych vlasov. To všetko s dôrazom na súčasné trendy.

Aký spoločenský účes na stretávku?

Ak sa chystáte na školskú stretávku, býva bežným problémom výber oblečenia a účesu vhodného na takúto spoločenskú udalosť. Nikto nechce byť nastrojený príliš formálne, ale ani príliš bežne. Stretávka je o niečo menej formálna ako stužková, hodilo by sa teda niečo milé a šik, aby ste vyzerali decentne, štýlovo a skôr nenútene ako prehnane „nastylovaná“ a oslnivá. Takže, aký spoločenský účes zvoliť na stretávku?

Vo všeobecnosti ide o rovnaké variácie drdolov, nadol sčesaných vlasov, napoly vypnutých vlasov a rozpustených vlasov, ktoré by ste zvolili na stužkovú, no v ich bežnejšom prevedení. Aby sme boli presnejší, myslíme tým nasledovné:

  1. Neuhladené drdoly. Nesúmerne pospletané, rozmarné, uvoľnené, česané bez použitia hrebeňa, takéto drdoly sú spontánne a zároveň veľmi pôvabné.
  2. Vlasy sčesané nabok. Ak ich skombinujete s asymetrickými topmi alebo šatami, nabok sčesané vlasy vám pomôžu vytvoriť štýlový imidž, ktorý je len ťažko prehliadnuteľný.
  3. Vrkoče. Vidno ich všade, vrátane červeného koberca. Vrkoče už dávno nie sú všedným účesom školáčok. Môžu byť skutočne ozdobné a elegantné.
  4. Konský chvost. Ide o trend roku. Existuje množstvo možností elegantných nadčasových účesov, ktoré môžete vytvoriť z chvosta. Aj keď zvolíte jednoduchý štýl, skúste si vlasy mierne natupírovať a okamžite získate všetky možné body za štýl.

Trendy nápady na spoločenský účes určený na stretávku

1 Vlnitý chaotický účes

Predstavte si čosi, čo vyzerá prirodzene a zároveň neodolateľne pôvabne, tak ako zdanlivo neupravený drdol z vlnitých vlasov, zvýrazňujúci lesk vašich lokní. Je to elegantné, spontánne a pomerne ľahko urobiteľné.

2 Rozkošný, jednoduchý a elegantný vrkoč

Ak nie ste typ na zložité drdoly, zvoľte niečo elegantné a dievčenské, ako jednoduché spustené vlasy s diagonálným vodopádovým vrkočom ozdobeným rozkošnou stuhou. Možno bude potrebné, aby ste osviežili farbu vlasov. Váš spoločenský účes tak bude ešte viac lahodiť oku.

3 Natupírovaný drdol pre krátke vlasy

Ak ste si práve nechali podstrihnúť vlasy a do stretávky vám nedorastú do dostatočnej dĺžky, môžete byť pokojná. Štýlový uzol možno urobiť aj z mikáda. Vlasy trochu natupírujte a stočte do hladkého uzla alebo banánu.

4 Uzlový vrkoč

Spletitý uzlový vrkoč je na stretávku ideálny. Veľa dievčat zvykne nosiť zapletaný vrkoč, no s týmto voľným, rozstrapateným a rozmarným copom budete ľahko vyčnievať z davu.

5 Roztomilý, strapatý drdol pre krátke vlasy

Nuž, z krátkych vlasov nevykúzlite luxusný, masívny vrkoč. No niečo sladké a elegantné, ako rozstrapatený drdol, je urobiteľný veľmi jednoducho. Vlasy treba od korienkov sčesať dozadu, aby ste ich dostali z tváre, končeky potom môžete na temene hlavy náhodne zachytiť a upevniť.

6 Vrkoče a vlny

Vrkoče a zvlnené vlasy patria k najobľúbenejším druhom dievčenských účesov. Prečo ich teda nespojiť do jedného vzhľadu, napoly vyčesaného a napoly spusteného účesu? Môžete vyskúšať dva horizontálne zapletané vrkoče a svieže pružné vlny.

7 Plastický účes pre stredne dlhé vlasy

Vlny, presvetlené pramene a kombinácia vertikálnych a horizontálnych línií vytvárajú úchvatný plastický efekt pre jednoduchý spoločenský účes. Mierne natupírované vlasy pri korienkoch dodajú vlasom na objeme, čo účesu len lichotí.

8 Vintage účes s moderným nádychom

V súčasnosti sú pre všetky spoločenské udalosti veľmi populárne účesy v štýle vintage. Elegantný drdol s dovnútra stočenými a zastoknutými koncami je vynikajúci nápad na spoločenský účes na stretávku, prípadne na stužkovú alebo svadbu.

9 Ozdobný spustený účes

Nazdobený účes z vlasov uhladených dozadu pripomína konský chvost. Je však jeho najzdobnejšou verziou, pretože obsahuje dva spletené uzly a voľné splývajúce vlny. Je to jednoznačne svieži a nevšedný nápad.

10 Rozstrapatený uzol na šiji

Jednotlivé pramene vlasov si ledabolo zrolujte na zátylku. Ak si na hlave vytvoríte trendy strapatý uzol, môžete sa ukázať aj na veľkej spoločenskej akcii. Melír či zosvetlené pramene váš účes ešte viac podčiarknu.

11 Asymetrický účes z krátkych vlnitých vlasov

Je možné vyzerať strhujúco aj s krátkym strihom vlasov. Asymetrické mikádo je na stretávku veľmi vhodné, máte veľké šance, stať sa tou najštýlovejšou ženou večera.

12 Krátke vlasy zopnuté do banánu

Aj z mikáda môžete vytvoriť super uzol. Môžete skúsiť banán, nie však francúzsky a uhladený účes, ale jeho strapatú a natupírovanú verziu, kedy jednotlivé pramene zastrčíte do výsledného uzlu v rôznych smeroch.

13 Decentný uzol sčesaný nabok

Nízko posadený uzol je vynikajúcim spoločenským účesom na stužkovú, na svadbu či inú špeciálnu udalosť. Ak uzol posuniete na jednu stranu a podčiarknete ho husto zapletaným vrkočom, získate jedinečný spoločenský účes na stretávku. Ak navyše do vlasov zastoknete kvet, máte vyhraté na plnej čiare.

14 Nabok sčesané dlhé vlasy

Ak sú vaše vlasy dlhšie, snažte sa voliť jednoduché účesy, aby ste nezatienili krásu vašej nádhernej hrivy. Zhrňte všetky vlasy na jednu stranu a prepleťte ich jemnými vrkôčikmi a kvetmi.

15 Jednoduchý uzol pre rovné vlasy

Ďalší z nenáročných, a napriek tomu úchvatných spoločenských účesov, ktorý zvýrazní vašu prirodzenú štruktúru vlasov a vyzerá originálne. Urobte si vzadu na temene uzol a nechajte niekoľko prameňov voľne rozpustených okolo tváre.

Je toľko možností, z ktorých môžete vyberať. Čo teda odporučiť? Nuž, univerzálny tip, ktorý vždy zaberie, je vyskúšať niečo, čo vášmu vzhľadu lichotí, a čo ste predtým ešte neskúšala. Buďte iná a zmeňte svoju tradičnú vizáž. A môžete si byť istá, že zožnete úspech.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy