Dámske spoločenské účesy

Posledná úprava 19.06.2023

Spoločenský účes na svadbu, ples, večierok či inú mimoriadnu udalosť by ste si mali vybrať v dostatočnom predstihu, aby sa zabránilo problémom na poslednú chvíľu. Mnoho spoločenských účesov je možné vytvoriť si sama doma bez pomoci profesionálneho kaderníka. Pre ženy s dlhými i krátkymi vlasmi je k dispozícii mnoho možností na dosiahnutie dobre upraveného, spoločenského účesu. Spoločenský účes pre zvláštne príležitosti môžete doplniť vlasovými šperkami a doplnkami.

Kučeravý cop

Kučeravý cop je upravená a elegantná voľba, ktorá je vhodná k šatám s hlbokým výstrihom, bez ramienok alebo cez jedno rameno. Copy nemusia byť nudné, a mnoho celebrít sa na červenom koberci objavilo s očarujúcim vrkočom. Na dosiahnutie tohto účesu jednoducho zviažte vlasy do vysokého copu pomocou gumičky. Kulmou natočte jednotlivé pramene vlasov a zaistite ich lakom na vlasy. Natočte celý vrkoč a usporiadajte vlasy do pozície, s ktorou ste spokojné. Čelenkou odhrňte vlasy z tváre alebo orámujte svoju tvár rozstrapkanými pramienkami alebo ofinou po stranách.

Drdol na strane

Hladký drdol na strane je elegantná a nadčasová voľba pre spoločenské udalosti. Tento účes vyzerá krásne, ale je tiež praktický, pretože zostane na svojom mieste po celý večer. Tento účes skúste, ak sú Vaše vlasy strednej dĺžky alebo dlhšie. Zviažte vlasy do nízkeho copu na boku hlavy, obtočte cop okolo gumičky a vytvorte tak elegantný drdol. Upevnite drdol pomocou sponiek a sponkou vytiahnite z drdolu niekoľko prameňov, čím dosiahnete rozstrapatený vzhľad. Ak máte bočnú ofinu, dodajte jej objem natočením na desať minút na nátačky. Na dosiahnutie elegantného hladkého vzhľadu použite sprej dodávajúci lesk.

Dlhé a voľné

Dlhé, voľné účesy sú stále populárnou voľbou pre ženy na formálnych spoločenských udalostiach. Pre elegantný a hladký vzhľad použite žehličku na vlasy. Alternatívou obľúbenou voľbou sú voľné vlny a kučery, ktoré môžete dosiahnuť kulmou. Ak sú Vaše vlasy veľmi dlhé a husté, zoberte časť vlasov z prednej časti tváre pri cestičke a vypnite si ju sponkami dozadu, aby Vám vlasy nepadali do očí. Nový účes na spoločenskú akciu dosiahnete ak sa pohráte s cestičkou vo vlasoch. Ak ju obvykle nosíte v strede, skúste ju upraviť na boku či naopak.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac