Elegantné spoločenské účesy

Posledná úprava 07.12.2021

Čaká vás úchvatný večierok, či promócia? Slávnostná udalosť, ktorá si pýta elegantný spoločenský účes? A predstavujete si styling, ktorý bude prepracovaný a vyberaný? Jednoducho úchvatný vzhľad, no aby ste stále zostali sama sebou…

Existuje mnoho úžasných drdolov a uzlov, ktoré sú vždy považované za vhodné spoločenské účesy, z ktorých si môžete vybrať. Všetko čo potrebujete, je dobrý nápad a dobrý štylista.

Klasické elegantné spoločenské účesy

Pravidlo, ktoré vzniklo v dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia udáva, že sa dievča stáva dospelou ženou vtedy, keď už nenosí vlasy spustené nadol. Vlasy vyčesané nahor, do drdola či uzla, sú znakom maximálnej sofistikovanosti a kultivovanosti.

Klasický uzol

Uzol je základná, nadčasová klasika medzi drdolmi. Je štýlový a šik, vykúzlite ho bez väčšej námahy. Môžete ho vytvoriť jednoduchým stočením a vypnutím vlasov, ktoré zaistíte sponkami. Môžete použiť aj vlasovú pomôcku na tvorbu drdolu, je to pomôcka z umelej hmoty, okolo ktorej obtočíte vlasy a potom ju zopnete. Výhodou tejto vlasovej pomôcky je garancia, že váš uzol bude pekne upravený a hlavne, bude držať.

Drdol alebo uzol, ide vlastne o rovnaký štýl účesu. Môžeme rozlišovať medzi tuhým drdolom a jemnejším, voľnejším uzlom, ide však stále o ten istý spôsob účesu s vyčesanými a zopnutými stočenými vlasmi.

Francúzsky uzol

Existuje napríklad francúzsky uzol, niekedy sa mu hovorí aj baletný. Tento hladký, nádherný účes sa zdá byť veľmi jednoduchý. V skutočnosti ale môže byť zložité, urobiť ho bez cviku a skúseností správne. Ak potrebujete vyzerať perfektne a chystáte sa na dlhšie trvajúcu spoločenskú udalosť, mali by ste si ho nechať urobiť od profesionála. Existujú návody, kde sa krok po kroku dozviete, ako postupovať. Ak sa to ale chcete naučiť správne, nájdite si niekoho, kto vám to osobne ukáže a bude vás inštruovať.

Vyčesané vlasy (updo)

Každý vyčesaný uzol možno ozvláštniť uvoľnenými bočnými pramienkami vlasov, dlhými prameňmi a kučerami. Môžete použiť množstvo vlasových doplnkov, sponky s trblietkami, kvetmi, korálikmi, stužkami a šperkami. Váš pôvab a príťažlivosť je garantovaná.

Elegantné účesy z dlhých vlasov

Pre dámy s dlhými vlasmi, ktoré nosia vlasy z praktických dôvodov zvyčajne vyčesané a pri špeciálnej spoločenskej udalosti ich chcú nechať zažiariť v celej svojej kráse, existuje niekoľko spôsobov, ako nechať svoje dlhé vlasy splývať s eleganciou a štýlom.

Romantický eduardovský štýl

Eduardovský štýl ponúka nádherný romantický vzhľad, aj keď je dosť zložitý, ak si účes chcete správne vytvoriť sama. Vlasy začnite stáčať od spánkov a postupne rovnomerne priberajte ďalšie pramene až ku krku. Stočený prameň upevnite na šiji sponou, môže byť aj ozdobná. Do samotnej stočenej vlny môžete pridať jemné sponky s drobnými ozdôbkami, zvýrazníte tak pôvab a krásu a vlasy udržíte na mieste.

Pôvabný uzol na vrch hlavy

Uzol navrch hlavy v podstate dostane vaše vlasy z tváre, pritom ale dovolí väčšine z nich voľne padať a tvár pekne orámuje. Tento jednoduchý vzhľad môžete vytvoriť tak, že si urobíte malý konský chvost na vrchu hlavy a stočíte ho do elegantných „cievok“. Dokonca si najskôr môžete urobiť zopár jemných vrkôčikov a tie potom stočiť. Účes zaistite peknými zdobenými sponkami.

Vrkoče

Niečo podobné ponúka aj ďalší elegantný účes do spoločnosti. Z hornej polovice, prípadne z väčšej časti vlasov, si môžete zapliesť dlhý vrkoč. Začnite na hornej zadnej časti hlavy, vrkoč stočte do uzlu a zaistite ihlicou do vlasov. Môže na nej byť napríklad kvet. Docielite tak romantický vzhľad, ktorý bude ešte lepší, ak zvyšné vlasy necháte splývať vo voľných kučerách.

Dlhé a rozpustené

Pri spoločenskej udalosti môžete mať vlasy rozpustené úplne. Na mokré vlasy použite dobrý stylovací produkt a buď si vlasy natočte na natáčky alebo pri fénovaní použite na vytvarovanie kučier svoje prsty. Či už zvolíte jeden alebo druhý spôsob, zafixujte vlasy nakoniec sprejom, aby zostali kučery pekne na svojom mieste.

Hladké a rovné

Uhladené a rovné vlasy sú tiež vhodným elegantným účesom do spoločnosti. Aj medzi celebritami na červenom koberci nájdete účesy z voľne rozpustených a žehlených vlasov. Všetko, čo na to potrebujete, je dobrá keramická žehlička na vlasy a fixačný produkt na dokončenie účesu. Vlasy sa vám budú po celý večer okolo tváre vlniť sťa hodváb.

Trvácnosť elegantného spoločenského účesu

Vyzerať perfektne dlhé hodiny až do konca spoločenskej udalosti znamená, že si musíte zvoliť správne produkty na vlasy. Pri tvorbe účesu nemusíte prostriedkom šetriť, na rýchlu úpravu účesu počas slávnostného večera si vezmite malé balenie aj so sebou. Chcete predsa vyzerať úchvatne až do samého konca akcie!

Každý štýl a účes môže byť elegantný a vhodný do spoločnosti. Existujú elegantné účesy pre každý typ vlasov. Či už chcete docieliť dramatický a komplikovaný vzhľad, alebo máte na mysli skôr sofistikovanú jednoduchosť, okúzľujúci výsledok vám zaistí tá správna starostlivosť o vlasy a dôraz na detail.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac