Domov / / 10 podivných trikov na vlasy,...

10 podivných trikov na vlasy, ktoré naozaj fungujú

Posledná úprava 13.05.2019

Snáď každá žena chce mať krásne vlasy. Ženy rady skúšajú nové účesy, farbia si vlasy a v nedeľu večer si doprajú vlasové masky. Naučiť sa ale tie správne grify starostlivosti o vlasy je zásah do čierneho. Nemyslíme teraz zastrihávanie rozštiepených končekov, ale jednoducho triky, ktoré skutočne fungujú. Pripravili sme pre vás 10 najlepších, takže čítajte pozorne a minimalizujte poškodenie vlasov.

1) Chcete si jemne presvetliť pramene vlasov, ale nechcete si zruinovať rozpočet? Vytlačte jeden celý citrón do hlbokého taniera, do šťavy ponorte novú čistú kefku na zuby a jemne si ňou prečesávajte vlasy. Sadnite si 45 minút až hodinu na slnko (ideálne letné) a nechajte pôsobiť. Postup opakujte každé dva týždne a citrón vám s pomocou slnečných lúčov vlasy prirodzene zosvetlí.

2) Zbavte sa statického náboja vo vlasoch používaním vlhčených obrúskov do sušičky. Jedným obrúskom si prejdite po celej hlave, od korienkov po končeky. Aby sa zabránilo statike úplne, pretrite pred použitím obrúskami do sušičky aj kefy a hrebene.

3) Dosiahnite, aby bol váš konský chvost plnší, a to použitím triku so sponou do vlasov. Vlasy si vyčešte do konského chvosta na temene hlavy a upevnite ho gumičkou. Rozdeľte ho na dve časti (hornú a spodnú) a malými až stredne veľkými sponkami pripnite vlasy k základni copu, tesne pod hornou časťou vlasov. Umiestnite hornú časť vlasov nad sponu tak, aby ste ju prekryli, a na dosiahnutie plnšej textúry vlasy nastriekajte suchým šampónom.

4) Na odstránenie všetkých starých nánosov z vlasov (prípravky starostlivosti o vlasy alebo maz môže upchať póry a spomaliť alebo dokonca zastaviť rast vlasov!) zmiešajte kypriaci prášok do pečiva s vodou, aby vám vznikla pasta. Touto zmesou si umyte vlasy. Potom ju vymite jablčným octom, získate tak prirodzene čisté a krásne vlasy.

5) Takzvané detské vlasy a neposlušné odstávajúce vlasy, ktoré sa nedajú učesať, môžu veľmi znepríjemniť život. Napriek tomu sa dajú skrotiť. Nasprejujte zubnú kefku silným lakom na vlasy a nepoddajné vlasy prečešte tak, aby sa spojili s ostatnými.

6) Spánok na hodvábnom vankúši pomáha pri prevencii lámavosti a poškodenia vlasov. Vlasy sa totiž zvyknú lámať aj pri nočnom pretáčaní a prevaľovaní na vankúši. Do bavlnených a iných materiálov sa vlasy ľahšie zamotajú, zauzlia alebo rozštiepia, čo je príčinou lámania vlasov. A polámané vlasy nie sú príliš krásne vlasy.

7) Brunetky a červenovlásky sa zvyčajne vyhýbajú suchým šampónom kvôli bielym zvyškom, ktoré na vlasoch niekedy zostávajú. Môžete si však vyrobiť aj vlastný suchý šampón z domácich zdrojov. Zmiešajte 2 polievkové lyžice kakaového prášku, 2 polievkové lyžice kukuričného škrobu a štipku škorice. Naneste ku korienkom a prstami prejdite po celej dĺžke vlasov na osvieženie ich celkového vzhľadu.

8) Ak vám vyrovnávanie vlasov zaberá priveľa času, máte pravdepodobne teplotu na žehličke na vlasy nastavenú na príliš nízku teplotu. Takto musíte prechádzať po tých istých prameňoch vlasov viackrát, čím si spôsobujete ďalšie poškodenie. Preto radšej zvýšte teplotu (na stredne vysokú), aby vám stačilo prejsť po vlasoch iba raz a zmiernite si tak poškodenie vlasov.

9) Chráňte si vlasy pred chlórom z bazénov tak, že celé vlasy navlhčíte, aplikujete kondicionér a necháte ich vlhké. Vlasy takto nasiaknu vodu bez obsahu chlóru a kondicionér, a nie vodu z bazénu. Takto opäť zabránite poškodeniu vlasov a neželanému sfarbeniu vlasov, ktoré môže spôsobiť chlórovaná voda.

10) Zmiernite krepovatenie vlasov tým, že pri ich sušení použijete miesto uteráka bavlnené tričko, následne ich vyfénujte studeným vzduchom. Bežné uteráky vlasy silno derú, narúšajú tým kutikulu a vlasy sa ničia. Ale bavlnené tričko vstrebáva vodu bez toho, aby vlasy lámalo a trelo. Dávajte pozor na to, aby ste vodu z vlasov vytláčali, nešúchali ich. Aby zostali kutikuly uzavreté, fénujte vlasy na studenom stupni, vlasy nebudú natoľko rozlietané a krepovité ako pri teplom stupni a vy takto obmedzíte poškodenie vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac