Zosvetlenie vlasov citrónom

Posledná úprava 08.10.2021

Aké sú možnosti ako si zafarbiť či skôr zosvetliť vlasy? Citrón patrí medzi najúčinnejšie prostriedky, pokiaľ ide o zosvetlenie vlasov.

Pripravte si farbu na vlasy

Na prípravu „farby“ potrebujete niekoľko citrónov. Záleží, či chcete zosvetliť všetky vlasy alebo iba presvetliť niektoré pramene. Citrón ešte v celku pogúľajte po stole, mierne pritlačte. Je to bežný trik ako dostať z citrusového ovocia čo najviac šťavy.

Naneste na vlasy

Citróny rozkrájajte na polky. Prevarte šálku vody. Horúcu vodu a čerstvo vytlačenú citrónovú šťavu zmiešajte. Pomer vody a šťavy by mal byť jedna k jednej. Ak máte skôr suché vlasy, môže ich táto zmes urobiť ešte krepovatejšími. V takomto prípade do zmesi primiešajte aj rovnaký diel pomarančovej šťavy. Je síce tiež kyslá, ale vždy menej ako šťava z citróna. Ak máte suché vlasy, môžete do zmesi pridať trošku kondicionéru a riadne ju vyšľahať.

Vpustite do vlasov zlatisté slnko

Zmes vlejte do nádobky s rozprašovačom, nasprejujte si ňou všetky vlasy. Potom sa prečešte hrebeňom so širokými zubami. Ak chcete iba presvetliť niektoré pramene vlasov, namočte prúžok gázy do citrónovej zmesi a prejdite ním iba po vybraných prameňoch. Je možné, že budete potrebovať niekoľko vrstiev a opakovaní, kým dosiahnete želaný kontrast. Majte poruke aj zopár sponiek, aby ste si zosvetľovaný prameň mohli prichytiť.

Ako zosvetlenie vlasov citrónom ukončiť

Je potrebné, aby ste sa presunuli na priame slnko, a to aspoň na hodinu. Až vtedy sa stane zmena farby viditeľnou. Vyberte si preto vhodné miesto a nastavte svoje vlasy slnku. Keďže budete na slnku dosť dlho, nezabudnite na opaľovací krém. Natrite si tvár aj krk a samozrejme všetky odhalené časti tela. Po hodine si zmes na zosvetlenie vlasov citrónom znovu naneste na vlasy a na slnku zostaňte ďalších 30 minút.

Prírodné látky, ktoré môžete do zmesi pridať

Na ukončenie celého procesu zosvetlenia vlasov si umyte hlavu, keď sa farba usadí. Vlasom potom poskytnite hĺbkové ošetrenie kondicionérom. Je to potrebné, pretože citrónová šťava drasticky znižuje pH vlasov. Kvôli tomu potom vlasy rýchlejšie vysychajú. Ak chcete, aby nové rozjasnené vlasy pôsobili hladko a hodvábne, je hĺbkové ošetrenie nevyhnutné.

Sú rôzne prídavné látky, ktoré môžete pridať do prípravku na rozjasnenie vlasov a takto jeho účinok ešte zvýrazniť. Vlasy budú mäkšie a hladšie.

Kasia sennová

Vyzerá ako škorica, ale má inú chuť a jemne zlatavú farbu. Rozdrvte ju na prášok a zmiešajte s citrónovou šťavou, aby vaše vlasy získali zlatistý nádych.

Kamilkový čaj

Vylúhujte čaj v horúcej vode, potom pridajte citrónovú šťavu. Získate tak pekný zlatistý nádych na zosvetlených prameňoch.

Škorica

Škorica pomáha dodať hnedastý a zlatistý nádych vlasom. Dobre pôsobí pri tmavých vlasoch.

Med

Samotný med pomáha ošetriť vlasy a zmierniť ich krepovitosť.

Keď už teraz viete ako farbiť vlasy s pomocou citrónovej šťavy, môžete začať. Získate hebké, zdravé vlasy plné objemu a slnka. Neodolateľná však môžete byť aj vtedy, ak sa vás už týkajú prvé šediny vo vlasoch.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy