Domov / / / Šedivé vlasy a 4 spôsoby ako z...

Šedivé vlasy a 4 spôsoby ako zachovať ich lesk

Posledná úprava 02.06.2017

Vedeli ste, že aj predtým, ako zbadáte prvé šediny, dokážete odhadnúť, aké budú vaše vlasy – biele, strieborné či šedé? Odtieň šedej vám pomôžu predpovedať fotky z detstva. Čierne vlasy sa menia na oceľovošedú, červené a hnedé majú zlatavé podtóny zmiešané so striebornou. Blond vlasy z detstva sa zvyknú zmeniť na bielu.

Keď sa objavia prvé príznaky šedivenia vlasov, môžete urobiť niekoľko jednoduchých vecí pre to, aby vaše šediny žiarili.

1) Nechajte si urobiť nový strih

Najlepší spôsob ako prejsť na šedivé vlasy je kratší zostrih. A to je všetko. Vlasy vám budú rásť a strieborná sa prirodzene premieša s farbou vašich vlasov.

2) Vlasy si farbite len striedmo

Vyhýbajte sa dvojfarebným mixom. Vlasy si farbite zmývateľnou farbou. Tá vydrží približne štyri až šesť týždňov, kým sa z vlasov vymyje. Jednotné šediny môžete mať po šiestich mesiacoch, alebo aj neskôr. Keď bude viac ako 75% vlasov šedivých, s farbením môžete prestať úplne. V tejto chvíli už nebudete vyzerať, že ste si ich zabudli nafarbiť, ale že vlasy tak skutočne majú vyzerať.

3) Voľte ten správny šampón

Šedivé vlasy sú veľmi pórovité, nasiaknu všetko, čo na ne dáte. A to vrátane pigmentu zo šampónu. Preto sa vyhýbajte šampónom s odtieňom. Voľte radšej biele alebo priehľadné šampóny.

4) Nezabúdajte na údržbu

Pretože sú šedivé vlasy tvrdšie a nepoddajnejšie, než vlasy s obsahom pigmentu, môžete potrebovať viac prípravkov na starostlivosť o vlasy, aby ste ich mali stále pod kontrolou. Dobrou voľbou je kondicionér určený na kučeravé alebo nepoddajné vlasy. Tieto obsahujú zmäkčujúce a vyhladzujúce prísady. Pravidelne si doprajte aj hĺbkovú očistu vlasov, aby ste sa zbavili skutočne všetkých nečistôt a reziduí.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy