Je padanie vlasov u žien spôsobené odfarbovaním alebo farbením vlasov?

Posledná úprava 27.03.2023

Starostlivosť o vlasy a úprava vlasov

Odfarbovanie a farbenie vlasov môže spôsobiť to, že sa vaše vlasy odlomia pri korienkoch a vypadnú. Takéto padanie vlasov u žien sa však vyskytuje iba v ojedinelých prípadoch. Väčšinou však takéto občasné ošetrenie vlasov trvalé poškodenie nespôsobí.

Potenciálne poškodenie vlasov

V niektorých prípadoch môže odfarbovanie alebo farbenie vlasov vlasy poškodiť. Stane sa tak väčšinou vtedy, ak tieto procedúry opakujete príliš skoro po sebe. Odfarbovanie a následné farbenie vlasov z nich môže vytiahnuť všetku vlahu a zničiť folikuly. Následkom je vypadávanie vlasov po farbení – vlas vypadne buď s korienkom alebo sa odlomí niekde blízko koreňa.

Nesprávne používanie farby na vlasy

Ak farbenie vlasov nedopadne dobre, je to väčšinou preto, že boli farba alebo odfarbovač použité nesprávne. Ak si ženy farbia vlasy príliš často, prípadne príliš silne koncentrovanou farbou, môže dôjsť k padaniu vlasov okamžite po farbení. Ak vlasy ošetrujete farbou opakovane, môže z toho byť nakoniec trvalé padanie vlasov. U žien ho možno odsledovať ako rednutie alebo dokonca holé miesta na hlave.

Zamyslite sa aj nad možnosťou iných zdravotných problémov

Napriek tomu, že si vlasy odfarbujete alebo farbíte, nemusí to byť príčinou pre padanie vlasov. U žien by sa mali brať do úvahy aj iné veci, patrí sem napríklad genetické vypadávanie vlasov, nosenie vlasov v príliš upätých účesoch, užívanie niektorých liekov, napríklad antikoncepcia. Aj tieto fakty môžu byť príčinou padania vlasov. Ak vás teda trápi padanie vlasov, prestaňte na vlasy používať všetky chemické látky a navštívte dermatológa.

Čítajte ďalej Prečo vlasy rednú?
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy