Výber vhodnej parochne – aký účes a farba?

Posledná úprava 20.06.2023

Ľudia sú často zmätení, keď ide o rozhodovanie, ktorú parochňu si vybrať. Nie je to len o tom, či je parochňa vyrobená zo syntetických vlákien alebo ľudských vlasov. Je to aj rozhodovanie o účese parochne a jej farbe. Nákup parochne je ako nákup topánok: páčia sa vám všetky. Ale môžete si ich kúpiť všetky? Iste, môžete ale sústreďte sa na realitu. Kúpte len to, čo potrebujete a to, čo najviac vyhovuje vášmu ochoreniu.

Aký účes parochne si vybrať?

Pokiaľ ide o účesy parochní, naozaj to záleží na vašom osobnom vkuse. Je možné nájsť parochňu, ktorá vyzerá podobne ako váš momentálny účes alebo využijete túto príležitosť a vyskúšajte nový účes. V každom prípade je potrebné zdôrazniť, že ak sa ešte stále liečite, bude najlepšie zvoliť si krátku a jednoduchú parochňu.

Dlhé vlasy sú nepríjemné, ak sa musíte veľa pohybovať. Okrem toho budete musieť tráviť veľa času jej údržbou.

Čo by ste mali zvážiť pred tým, než si vyberiete účes parochne:

  • Ak sa liečite, obzvlášť na rakovinu, možno očakávať, že schudnete a stratíte lesk z tváre. Kratší účes môže pridať tvári plnosť, kedže zdôrazňuje charakteristické črty tváre.
  • Vždy sa poraďte so svojim kaderníkom pred tým, než sa rozhodnete, ktorý účes parochne si vybrať. Mal by vedieť, čo vám najlepšie vyhovuje.
  • Ak chcete niečo extravagantnejšie, ako napríklad kučeravé vlasy alebo iný módny dizajn, potom zvážte kúpu druhej parochne. Bude to pre vás oveľa jednoduchšie, pretože vlasy nebudete musieť zakaždým znovu upravovať.

Výber farby pre parochňu

Či už chcete, aby parochňa zodpovedala vašej vlastnej farbe vlasov alebo zvažuje niečo iné, ak podstupujete liečbu, vždy zvoľte o trochu svetlejší odtieň. To vám pomôže vyvážiť zmeny farby pleti (zvyčajne na o niečo svetlejší odtieň), ku ktorému zvyčajne dôjde počas chemoterapie. Aj tak chcete niečo iné? Hej, sú to vaše vlasy tak, len si vyberte o niečo svetlejší odtieň. So svetlejším odtieňom vaša tvár zažiari viac než pri tmavých vlasoch, pretože svetlejší odtieň bude splývať s vašou farbou pokožky.

Dobrý spôsob ako si vybrať parochňu, je prezrieť si ju na slnku. Prirodzené svetlo dodá farbe parochne hĺbku, takže budete mať lepšiu predstavu o tom ako naozaj vyzerá.

Túžite občas po zmene?

Okrem každodenného používania parochne si možno budete chcieť raz za čas dať niečo jednoduchšie na nosenie. K dispozícii je mnoho pokrývok hlavy ako napríklad čiapky a čelenky, ktoré v sebe majú:

  • Bočné vlasy
  • Kudrlinky
  • Copy
  • Ofinu

Tieto pokrývky hlavy sú celkom populárne medzi ľuďmi, ktorí nosia parochne, pretože sú jednoduchšie na nosenie a aj štýlové. Okrem toho, môžete takto predĺžiť životnosť svojej parochne, pretože ju nebudete používať každý deň.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy