Radikálna zmena účesu – tipy

Posledná úprava 04.11.2021

Ak nie ste spokojný so svojimi vlasmi, je čas na zmenu. Radikálna zmena účesu môže priniesť ohromujúce výsledky; môže však aj zlyhať a zanechať Vás nespokojných so svojim vzhľadom. Buďte pripravený a pred tým, než zmeníte účes, vezmite do úvahy niekoľko faktorov a potom sa pripravte na obdiv Vašej odvážnej zmeny vlasov a nádherného nového vzhľadu.

Existuje mnoho dôvodov, prečo muži a ženy môžu podstúpiť veľkú zmenu účesu, strihu, alebo farby vlasov. Niekedy človek uviazne s rovnakým účesom po celé roky a je konečne pripravený na zmenu. Iní ľudia sú vždy pripravení zmeniť svoj účes v závislosti na najnovších trendoch. Ako sa sezóny menia, mnoho ľudí uvažuje nad novým vzhľadom svojich vlasov. Zmeny životného štýlu si tiež môžu vyžadovať radikálnu zmenu strihu alebo farby vlasov.

Ženy často podstúpia drastickú zmenu účesu alebo farby po rozpade vzťahu. Hoci na zmene účesu po rozchode nie je nič zlé, pretože je to doba, kedy cítite mnoho emócií, pred tým, než sa posadíte kaderníkovi do kresla, pozorne nový účes zvážte, aby ste si boli istá, že sa Vám nový účes bude hodiť. Nech už je dôvod pre zásadnú zmenu vlasov akýkoľvek, s trochou predvídavosti môže byť Váš nový vzhľad úžasný.

Dôležité otázky pred zásadnou zmenou účesu

Mnohé ženy milujú vzhľad určitej osobnosti či trendy účesov v časopisoch, ale ten-ktorý vzhľad nie je vždy vhodný pre ich črty tváre alebo životný štýl. Napríklad vlasy karamelovej farby vyzerajú nádherne na ľuďoch s teplou farbou pokožky, ale môžu byť zlou voľbou pre niekoho s chladným tónom pokožky. Vzhľad, ktorý si vyžaduje veľa starostlivosti môže byť zlou voľbou pre človeka, ktorý je neustále zaneprázdnený.

Pred tým, než podstúpite radikálnu zmenu účesu zvážte:

 • Hodí sa tento strih alebo účes k Vášmu tvaru tváre?
 • Je tento strih alebo účes vhodný pre Váš typ vlasov?
 • Je nová farba na vlasy pre Vás to pravé? Bude sa hodiť k Vašej pleti a farbe očí?
 • Bude Váš nový vzhľad lichotiť Vašim črtám tváre?
 • Je Váš nový účes vhodný do zamestnania? (Niektoré alternatívne a punkové účesy môžu byť na konzervatívnych pracoviskách neprijateľné.)
 • Je Váš nový účes vhodný pre Váš životný štýl?
 • Koľko času si bude vyžadovať jeho úprava? Budete si tento účes schopná vytvoriť doma?
 • Je tento účes náročný na údržbu?

Bežné typy zásadnej zmeny účesu

Hoci sa každá zmena bude líšiť v závislosti od jednotlivca, medzi niektoré z najčastejších drastických zmien účesov patria:

 • Prechod z dlhých na ultra krátke vlasy
 • Zásadná zmena farby vlasov
 • Prvé farbenie vlasov alebo melír
 • Zmena štruktúry vlasov (z rovných na kučeravé alebo naopak) chemickým ošetrením ako je vyrovnanie vlasov a trvalá ondulácia
 • Oholenie hlavy alebo u žien ostrihanie strojčekom
 • Alternatívne alebo punkové účesy, ako sú nezvyčajné alebo funky farby vlasov a divoké asymetrické strihy
 • Drastická zmena účesu ako napríklad ostrihanie dlhých vlasov jednej dĺžky na krátky vrstvený účes

Ďalšie rady pred zmenou účesu

Vzhľadom k tomu, že zmena účesu môže byť veľkou zmenou, je vždy lepšie dať sa ostrihať a nafarbiť v kaderníctve. Nezabudnite, že je dôležité s kaderníkom komunikovať ak chcete dosiahnuť vzhľad, po ktorom túžite. Ak chcete nezvyčajný alebo komplikovaný účes, nájdite si kaderníka, ktorý sa špecializuje na vzhľad, ktorý chcete. Rezervujte si konzultáciu vopred, aby ste mali čas prekonzultovať svoje otázky s kaderníkom a rozhodnúť sa pre ten najlepší vzhľad. Pokiaľ nemá byť Vaša zmena účesu prekvapením, môžete tiež požiadať blízkeho priateľa alebo člena rodiny, ktorému dôverujete, aby Vám povedal čo si o navrhovanej zmene myslí. Virtuálne vlasové stylingové nástroje môžu byť tiež obrovskou pomocou pri rozhodovaní o tom, ktorý vzhľad je pre Vás ten pravý. Niektoré stránky a programy sú zadarmo, alebo zadarmo aspoň na skúšobnú dobu, iné si žiadajú malý poplatok na použitie alebo prispôsobenie fotografie.

Keď sa drastická zmena účesu nepodarí

Hoci správne plánovanie je ten najlepší spôsob ako zabezpečiť, aby ste po radikálnej zmene účesu mali nádherné vlasy, i tie najlepšie naplánované drastické zmeny sa nemusia vydariť. Pokiaľ došlo k najhoršiemu a Vaše vlasy dopadli inak, než sa očakávalo, povedzte kaderníkovi, že nie ste spokojná a opýtajte sa, ako môžete túto situáciu napraviť. V mnohých prípadoch je možné zmeniť farbu vlasov a účes, aby ste dospeli bližšie ku vzhľadu, po ktorom ste túžili.

Ak je Váš nový účes kratší, než ste očakávali, alebo s ním nie ste spokojná a nie je možné to napraviť, môže to byť skľučujúce. Snažte sa myslieť pozitívne, a pamätajte, že vlasy rastú asi centimeter za mesiac. Nebojte sa a urobte z tejto nehody príležitosť preukázať svoju kreativitu s funky spôsobmi úpravy vlasov alebo jedinečnými vlasovými doplnkami, zatiaľ čo Vám vlasy odrastajú.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy