Krátke účesy: Ktorý sa mi hodí najviac?

Posledná úprava 16.11.2021

Takmer každá žena (až na niekoľko výnimiek) môže nosiť krátke vlasy. Tajomstvom je nájsť ten správny strih pre tvar Vašej tváre a štruktúru vlasov. V tomto článku Vám pomôžeme zistiť, ktorý krátky účes sa Vám hodí najlepšie.

Ak máte veľmi kučeravé vlasy, môže byť pre Vás vhodnejší dlhší účes.

Ktoré účesy sú najlichotivejšie pre tvar Vašej tváre?

​Pravidlo číslo jedna pri výbere krátkeho účesu: Vyberte si strih, ktorý lichotí tvaru Vašej tváre. Krátke strihy sú populárne, pretože zvýrazňujú črty Vašej tváre. Tu je niekoľko tipov, ktoré by Vám mali pomôcť:

Ak máte hranatú tvár, nechajte vyniknúť svoju sánku s bobom, siahajúcim po sánku. Požiadajte svojho kaderníka o postupný bob, ktorý je dlhší vzadu a smerom dopredu sa šikmo predlžuje. Ak máte okrúhlu tvár, zvážte krátky strih, ktorý končí pár centimetrov pod sánkou a má niekoľko dlhých vrstiev.

Mnoho žien s dlhými tvárami má vysoké čelo. Zakryte svoje veľké čelo tupou ofinou alebo ofinou začesanou do strany.

Ktoré krátke účesy sú vhodné pri Vašej textúre vlasov?

Tu je niekoľko tipov, ktoré by ste mali vziať do úvahy, pokiaľ ide o krátke vlasy a textúru vlasov:

Ak máte rovné, jemné vlasy, máte šťastie. Nebudete musieť do ich úpravy investovať priveľa úsilia. Investujte do dobrého prípravku dodávajúceho vlasom objem, aby nebol Váš účes plochý. Ak máte vlnité vlasy, môžete občas potrebovať fén a žehličku na vlasy, ale mnoho krátkych strihov vyzerá úžasne keď sú vlnité (a to i pixie!).

Husté alebo kučeravé vlasy? Prehodnoťte svoj zámer mať krátke vlasy. Kučeravé vlasy majú tendenciu sa vlniť keď sú krátke, a to môže dodať účesu trojuholníkový tvar. Husté vlasy potrebujú dĺžku, aby neodstávali. Snažte sa nechať ich pár centimetrov pod sánkou.

Bude sa Vám hodiť účes bob?

Bob je už po určitú dobu jedným z najviac trendy účesov. Takmer každý môže nosiť bob, s výnimkou žien s veľmi kučeravými vlasmi. Tento účes vyzerá najlepšie na rovných vlasoch, ale vyzerá fantasticky i na prirodzene vlnitých vlasoch. So správnym strihom bob pekne odrastie. Bob po bradu vydrží 3 mesiace, čo šetrí veľa peňazí za kaderníka. Prečo? Odrastá do roztomilého dlhého bobu.

Chcete vyskúšať krátky odvážny účes?

Keď si Rihanna ostrihala svoje dlhé vlasy nakrátko, módny svet ožil. Čoskoro si z nej príklad zobrali i ostatné celebrity. Odvážne strihy robia to najdramatickejšie vyhlásenie a symbolizujú silu. Strih Pink je jedným z najpopulárnejších účesov.

Takže, komu sa hodí punkový strih? Kľúčom je Vaša osobnosť a textúra vlasov. Vaše oblečenie a Vaša osobnosť musí byť trochu extravagantná, aby sa Vám funky strih hodil, inak môžete vyzerať ako žena s naozaj zlým účesom. Pokiaľ ide o textúru vlasov, keď uvidíte strih, ktorý sa Vám páči, mali by ste zvážiť, či to textúra Vašich vlasov zvládne. Jemné vlasy budú po stylingových prípravkov vyzerať ovisnuté a kučeravé vlasy budú príliš odstávať, ak ich ostriháte dorovna. Pred tým než sa rozhodnete pre funky účes sa poraďte so svojim kaderníkom.

Milujete Pixie? Ale môžete tento účes aj naozaj nosiť?

Nie každý vyzerá dobre so super krátkym účesom. Vysoké ženy by s takýmto účesom pixie vyzerali ako špendlíkové hlavičky. Ženy, ktoré sú krehké, vyzerajú skvele so super krátkymi vlasmi. Vyhnite sa tomuto účesu, ak máte veľkú nadváhu. Na to, aby ste opticky vyvážili objem tela, potrebujete dlhšie vlasy. Tiež to nie je vhodný účes pre ženy s dlhou tvárou alebo veľmi kučeravými vlasmi.

Dlhý bob sa hodí tváram všetkých tvarov

Dlhý bob, ktorý propagujú celebrity, je módna, lichotivá voľba pre tváre všetkých tvarov.

Bob zvýrazní črty vašej tváre. Vyzerá najlepšie na ženách s dobrou štruktúrou kostí a hodí sa pre všetky typy vlasov okrem veľmi hustých a kučeravých vlasov, ktoré potrebujú dĺžku na to, aby neodstávali.

Zvážte potrebnú starostlivosť o vlasy

Nie všetky krátke účesy sú nenáročné na údržbu. Krátke účesy si v skutočnosti vyžadujú najviac pozornosti, čo je potrebné vziať do úvahy pred tým, než sa dáte ostrihať. Krátke vlasy je potrebné podstrihnúť každých 6 týždňov, na úpravu krátkych vlasov sú potrebné stylingové prípravky, aby ste ich udržali pod kontrolou a na skrotenie svojich vĺn budete musieť investovať do žehličky na vlasy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy