Ultra-krátke dámske účesy

Posledná úprava 19.06.2023

Tajomstvom dobre vyzerajúcich ultra-krátkych dámskych účesov je to, aby boli trochu koketné. Akonáhle krátky účes stratí svoju koketnosť, stratí aj svoju ženskosť. Aby ste dosiahli čo najlichotivejší vzhľad, je tiež potrebné vybrať ten správny strih pre tvar Vašej tváre.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako krátkemu účesu pridať koketný nádych bez ohľadu na tvar tváre, je použitie melíru. Správne farebné prvky v správnych oblastiach pomôžu oživiť Váš vzhľad, pridajú Vášmu účesu ďalšiu dimenziu a udržia Váš vzhľad svieži. Rozdiel vo farbe tiež môže pomôcť zamerať pozornosť na tie lichotivejšie aspekty Vášho vzhľadu.

Srdcovitá tvár

Pri srdcovitej tvári je tu vždy riziko, že príliš veľa objemu na vrchu hlavy zdôrazní ako dramaticky sa tvár zužuje smerom k brade. K tomuto typu tváre sa preto hodia elegantné alebo uhladené účesy. Jemná a vrúbkovaná ofina dobre redukuje čelovú oblasť a vyrovnáva tak objem tváre.

Oválna tvár

Ak máte oválny tvar tváre, je pomerne jednoduché dosiahnuť dobre vyzerajúci ultrakrátky dámsky účes. Takmer každý strih a každý účes sa bude k Vašej tvári hodiť. Vyhnite sa však príliš hustej ofine, obzvlášť v oblasti čela. Oválna tvár je často považovaná za atraktívnu, nezakrývajte ju.

Okrúhla tvár

Ľudia s okrúhlou hlavou si musia dávať pozor aby svojej hlave nepridali na šírke. Zvoľte teda účesy, ktoré Vašej tvári pridajú uhly a dĺžku. Skúste moderný účes z krátkych navrstvených vlasov. Dodajte vlasom na vrchu hlavy objem aby ste si tak opticky predĺžili tvár. Tvar účesu by mal byť na vrchu hlavy väčší a potom sa smerom k ušiam zužovať.

Hranatá tvár

Hranaté tváre potrebujú krátky účes, ktorý zjemní ich črty a pridá oblejšiu rovnováhu. Hladké a jemné vrstvy, ktoré pomáhajú pridať objem alebo kučery takémuto tvaru tváre takmer vždy pristanú, takže si zvoľte jemnú ofinu. Všetky ostré, šikmé alebo rovné účesy len zdôraznia hranatý tvar tváre.

Obdĺžnikovitá tvár

Akýkoľvek krátky účes pre obdĺžnikovitú tvár by jej mal pridať šírku, nie výšku. Udržujte objem vlasov na temene hlavy minimálny a pridajte objem po stranách pomocou kučier a vrstiev. Ofina učesaná smerom nabok môže pomôcť minimalizovať čelovú oblasť a zároveň pomôže pridať objem po stranách. Ofina však musí byť kratšia ako zvyšok vlasov inak vytvoríte pretiahnutý vzhľad.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy