Domov / / / Ako na omladenie vlasov – uber...

Ako na omladenie vlasov – uberte svojim vlasom 15 rokov

Posledná úprava 02.12.2016

Mínus 5 rokov: Musíte poraziť krepovitosť vlasov

S pribúdajúcim vekom sa vlasy stávajú krepovitými. Jednotlivé pramene sa časom začínajú stáčať a na oslabených miestach, kde je vlas ohnutý, sa vlhkosť dostáva do vlasu ale aj preč z vlasu. Aj dámy s tými najrovnejšími vlasmi môžu zrazu zbadať, že sa im na hlave objavujú „odpadlíci“ trčiaci kade tade. Ak máte od prírody vlasy s bohatšou textúrou, môžete si všimnúť, že sa vám vlasy zrazu horšie upravujú.

Zainvestujte do produktov starostlivosti o vlasy, vďaka ktorým sa vlasy stanú odolné voči vlhkosti. Na obaloch šampónov a kondicionérov hľadajte slová ako „uhladzujúci“ alebo „pre hladké vlasy“. Možno vás to bude lákať vynechať kondicionér v domnení, že by vám vlasy zaťažil. Ale hydratácia mokrých vlasov je kľúčová pri prevencii krepovitosti vlasov, a teda kľúčová aj pre omladenie vlasov. Po umytí jemne vytrite vlasy do sucha, najlepšie uterákom z mikrovlákna. Ak ich budete drhnúť klasickým uterákom, krepovatenie iba urýchlite.

Mínus 8 rokov: Musíte zastaviť začarovaný kruh štiepenia končekov

Na evolučnej stupnici sú zdravé vlasy dostatočne zdravé na to, aby odolali dennodennému treniu a ťahaniu. S pribúdajúcimi rokmi sa vlasy stávajú jemnejšími a tenšími, ich štruktúra je tuhšia. Preto sa už nedokážu tak ľahko vyrovnať s ohýbaním a ťahaním. A súčasne, dolámané, vytŕčajúce kúsky vlasov a rozstrapkané konce spôsobia to, že vlasy vyzerajú staršie.

Jediný spôsob, ako sa zbaviť rozštiepených končekov je odstrihnúť ich. Prvým krokom teda bude naplánovanie pravidelného zastrihávania končekov. Povedzme každých šesť týždňov. Jedine tak budú vyzerať vaše vlasy podstatne zdravšie.

Ako druhé, minimalizujte úpravu vlasov teplom. Do starostlivosti o vlasy zaraďte vyživovacie masky na vlasy. Vlasy češte jemne. Mokré pramene sú oveľa náchylnejšie na lámanie a poškodenie, preto po umývaní vlasov používajte hrebeň so širokými zubami. Vlasy rozuzlujte od končekov smerom nahor ku korienkom. Tesné upnuté chvosty umiestnené vždy na rovnakom mieste môžu vlasy napínať natoľko, až jedného dňa prasknú. Z času načas preto nechajte vlasy voľne rozpustené. Gumičky z nich nikdy nestrhávajte nasilu! Dávajte ich dolu jemne! Aj dodržiavaním týchto zásad sa staráte o omladenie vlasov.

Mínus 10 rokov: Musíte oživiť farbu vlasov

Jedným z typických príznakov starnutia sú šedivé vlasy. Je ale veľmi jednoduché prekryť ich.

Ak chcete zakryť šediny, nemali by ste zabúdať na niekoľko vecí. Ak si farbíte vlasy jednou tmavou farbou, buďte pripravená na neustále obnovovanie a údržbu. Vlasy vyrastú približne o centimeter za mesiac, korienky preto budú oproti tmavej farbe žiariť ako maják. Aby bola údržba farbených vlasov jednoduchšia, skúste zvoliť bledší odtieň, prípadne si niektoré pramene nechajte presvetliť, takto lepšie prepojíte šediny.

Mínus 15 rokov: Musíte vyriešiť rednutie a stenčovanie vlasov

Až 30 percent žien trpí niektorým druhom rednutia vlasov u žien. Zvyčajne sa s pribúdajúcim vekom stávajú vrkoče tenšími. Prípadne zrazu začne presvitať vlasová pokožka. Naopak, z pevných, hustých vlasov priam kričí mladosť. Preto je rednutie vlasov trpká pilulka.

Vyriešiť tento problém môže správny strih vlasov. Poraďte sa s kaderníkom, ako vašim vlasom pridať na objeme. Na omladenie vlasov a získanie objemu môže pomôcť aj používanie produktov na spevnenie vlasov. Následne treba začať hľadať príčinu rednutia vlasov. Aj správne stravovanie môže s vlasmi urobiť zázraky, možno vám iba chýbajú minerály a vitamíny pre rast vlasov. Rovnako môžete vyskúšať niektoré výživové doplnky na vlasy, napríklad Biotín.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy