Domov / / / / Prínosy olivového oleja pre vl...

Prínosy olivového oleja pre vlasy

Posledná úprava 14.12.2016

Olivový olej je skutočnou hnacou silou, pokiaľ ide o vlasy, pleť a celkovú krásu. Jeho bohaté hydratačné vlastnosti ho robia ideálnym na použitie na vlasy. Ak vás pri olivovom oleji napadne okamžite varenie, odložte si fľašku olivového oleja aj v kúpeľni. Vďaka nemu budú vlasy vyzerať zdravšie, pevnejšie a žiarivejšie. Či už ho budete používať ako kondicionér, horúcu vlasovú kúru alebo na dokončenie účesu, vaša koruna krásy získa z olivového oleja množstvo benefitov.

Menej lupín

Olivový olej zmiešaný s citrónovou šťavou môže pomôcť vyriešiť problémy s lupinami. Vznikajú zvyčajne kvôli suchej, šupinatej koži. Kyslá citrónová šťava pomáha uvoľniť lupiny, zatiaľčo olivový olej hydratuje novú, exfoliovanú vrstvu kože. Zmiešajte v rovnakom pomere olivový olej, citrónovú šťavu a vodu – stačí z každého niekoľko polievkových lyžíc. Vmasírujte do vlhkej vlasovej pokožky, nechajte pôsobiť 20 minút, zmyte vodou a vlasy umyte šampónom. Túto kúru proti lupinám nepoužívajte častejšie ako každé dva týždne.

Rozštiepené končeky

V suchých zimných mesiacoch sú vlasy náchylnejšie na lámanie, štiepenie a neposlušné poletovanie okolo hlavy, čím sa stane váš uhladený účes strapatý a neupravený. Trochu olivového oleja pomôže vlasy uhladiť. Dodá im na váhe a hydratácii. Je to ideálne rýchle riešenie problému. Jednoducho si medzi prstami rozotrite trochu olivového oleja a prejdite si po vlasoch. Takto uhladíte vytvorený účes a dáte zbohom neposlušným končekom a odstávajúcim vlasom.

Pevnosť a lesk

Nahraďte svoj tradičný kondicionér olivovým olejom a navráťte vlasom vlahu, zdravý vzhľad a lesk. Olivový olej je bohatý na vitamíny A, E a na antioxidanty, ktoré sú nápomocné pri ochrane keratínu vo vlasoch a uzatvárajú v nich vlhkosť. Olivový olej dokáže odstrániť nánosy mazu, ktorý sťažuje tvorbu nových vlasových folikulov a zabraňuje rastu vlasov.

Ovládateľnosť

Suché, podvyživené vlasy sa často ťažko upravujú. Nedokážu zachovať kučery, vyrovnávanie ich iba viac vysušuje, takže sú ako bez života. Ošetrovanie teplým olejom, s použitím olivového oleja, vám umožní vlasy ovládať, takže sa vám vlasy budú ľahšie upravovať. Dajte si na vlasy pol šálky olivového oleja a nechajte pôsobiť 30 minút. Takto vlasy získajú vlahu, ktorú potrebujú, aby boli oveľa upraviteľnejšie.

Extra hebkosť

Ak máte problémy s krehkými rozštiepenými končekmi alebo strapatými kučerami, ktoré pôsobia skôr ako chemlon a nie mäkké lokne, môže pomôcť olivový olej. Zmäkčí vlasy, ktoré budú oveľa poddajnejšie a upraviteľnejšie. Ak si každý týždeň doprajete prírodné hĺbkové ošetrenie olivovým olejom, môžete ním nahradiť extra silikónové prísady, ktoré sa dávajú do kondicionérov na vyvolanie falošného pocitu hebkosti, ktorý aj tak vydrží iba pár hodín.

Štúdia: Extrakt z olivových listov má priaznivý vplyv na rast vlasov

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy