Látkové masky na tvár. Doprajte vašej pleti, aby dosiahla nirvánu

Posledná úprava 25.01.2022

Hoci môžu látkové masky na tvár vyzerať trochu divne, týmto rýchlym a jednoduchým ošetrením pleti z Kórei sa západný svet rýchlo stáva priam posadnutý. Aj tie z vás, ktoré takýto typ ošetrenia pleti ešte nepoznáte, sa na látkových maskách na tvár istotne stanete rýchlo závislými. Lepšie povedané, budete závislé na tom úžasnom pocite zo svojej pleti, z toho, aká bude na dotyk aj na pocit ihneď po aplikácii. Obzvlášť, keď prichádza chladná a suchá zimná sezóna.

Tieto tenké látkové pláty na tvár sú naplnené rôznou kombináciou všakovakých výťažkov a vitamínov. Tie sú zodpovedné za hydratáciu, rozjasnenie a dokonca zníženie vzniku vrások. Látkové masky na tvár (sheet masks) sú jedinečné v tom, že dovolia pokožke absorbovať obsiahnuté výťažky a uzamknúť v sebe vlhkosť získanú z masky.

Každý typ pleti môže z hydratačnej látkovej masky iba získať. Dokonca aj pokiaľ máte mastnú pokožku. Hydratovanie je vlastne navýšenie obsahu vody v pokožke, tá potom prispieva k celkovému rozžiarenému vzhľadu.

Tu je návod pre tie z vás, kto chcú zaradiť látkové masky na tvár do svojho režimu starostlivosti o pleť.

  1. Tvár si umyte vodou a jemným pleťovým mliekom či iným prípravkom na čistenie pleti.
  2. Použite prípravok na tonizáciu (tento prečistí pleť do hĺbky, takže bude schopná absorbovať výživné látky z látkovej masky na tvár. Ak nemáte prípravok na tonizovanie pleti, nevadí. Vaša pokožka napriek tomu z pleťovej masky získa všetky jej živiny).
  3. Vrecúško s maskou otvorte na vrchu a vyberte z neho masku. Nezabúdajte, že maska bude nasiaknutá tekutinou, majte preto poruke uterák na utretie kvapiek.
  4. Masku rozložte a dajte si ju na tvár, diery na oči, nos a ústa správne zarovnajte.
  5. Esenciu, ktorá zostala vo vrecúšku, prípadne na maske, môžete použiť na krk, ramená a ruky. Ide vlastne o pleťové sérum a všetky tieto výťažky sú pre pleť dobré, bola by škoda plytvať nimi.
  6. Masku majte na tvári 20 až 30 minút. Medzitým si pokojne zdriemnite, prečítajte si knihu, alebo len tak seďte a oddychujte.
  7. Po uplynutí doby aplikácie masku jednoducho zlúpnite a zahoďte. Pokožku si prezrite v zrkadle. Mala by byť žiarivejšia a napnutejšia, záleží na roztoku, v ktorom bola namočená. Pleti sa môžete rovno dotknúť. Mala by byť zamatovo hladká a jemná.
  8. Zvyšky esencie nie je vôbec potrebné z tváre zmyť, pretože sú pre vašu pokožku dobré! Môžete pokojne zaspať s vedomím, že ste svojej pleti dopriali skutočne kvalitné ošetrenie. Ak ste masku aplikovali ráno, nezabudnite pridať ešte vrstvu krému.

Kedy masku využijete, záleží iba na vašej pleti a vašom životnom štýle. Nemusíte ju aplikovať každý deň, iba ak by vaša pleť potrebovala intenzívny víkendový režim. Bežne stačí použiť masku jeden krát do týždňa. Ak vaša pleť nepotrebuje až toľko pozornosti, bude postačovať aplikácia látkovej masky dokonca len raz mesačne. Pokiaľ ide o najvhodnejšiu dobu použitia, je to väčšinou večer. A to aj vtedy, ak máte nejaký večerný program, kde chcete zažiariť. Ak ale máte viac času ráno, pokojne si dajte masku ešte pred odchodom do práce či do školy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac