10 superrýchlych receptov na domáce pleťové masky

Posledná úprava 13.01.2021

Pokojne môžete používať pleťové masky z obchodu. Dobrou voľbou sú však aj tieto jednoduché a rýchle recepty na domácu pleťovú masku z vlastnej kuchyne.

1) Rýchla pleťová maska z ovsených vločiek

Ovsené vločky sú prvou zo základných prísad, ktoré omladia pleť. Na tento recept budete potrebovať ešte iné zložky, ale určite nič, čo by ste doma nenašli. Zmiešajte tretinu šálky ovsených vločiek s pol šálkou horúcej vody. Nechajte pár minút odstáť, potom pridajte dve lyžice medu a dve lyžice čistého jogurtu. Masku naneste na tvár a nechajte pôsobiť desať minút.

2) Rýchla pleťová maska z banánu a medu

Toto je výborný recept na hydratáciu pleti, boj proti baktériám a pre získanie žiarivej pleti. Roztlačte jeden banán a zmiešajte ho s lyžicou medu a dvoma kvapkami čerstvej citrónovej šťavy. Riadne premiešajte a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť desať minút, potom zmyte.

3) Domáca pleťová maska z kakaa a kávy

Táto zmes napne kožu, odstráni odumreté kožné bunky, zlepší prietok krvi ku koži. Zmiešajte 3 lyžice mletej kávy a 3 lyžice kakaového prášku k 8 lyžiciam mlieka. Ingrediencie riadne premiešajte, ku zmesi nakoniec pridajte ešte lyžicu medu. Zmes naneste na tvár a pred zmytím ju nechajte najskôr zaschnúť.

4) Octová pleťová maska

Jablčný ocot je pre použitie na pleti najlepší. Ako toner sa však dlhé roky používali rôzne druhy octu. Môžete použiť buď lyžicu octu zmiešaného s pohárom vody, touto zmesou si tvár opláchnete. Prípadne môžete zmiešať rovnaké diely octu a vody a použiť ako masku na tvár, kde ju necháte zaschnúť.

5) Avokádo a med ako domáca pleťová maska

Avokádo je špeciálne dobré pre suchú pleť. Ak ich zmiešate s trochou medu, dokáže bojovať aj s baktériami, ktoré vyvolávajú akné. Aby ste si urobili pleťovú masku z avokáda a medu, roztlačte pol avokáda a zmiešajte s lyžicou medu. Aplikujte ich na pleť a nechajte pôsobiť približne desať minút.

6) Mliečna pleťová maska

Mlieko je ďalšou prírodnou prísadou, ktorú môžete dlhodobo používať v starostlivosti o pleť. Táto domáca pleťová maska je tá najjednoduchšia a najrýchlejšia zo všetkých. Zmiešajte štvrť pohára sušeného mlieka s vodou. Vytvorte pastu a naneste ju na pokožku. Nechajte ju zaschnúť a zmyte teplou vodou.

7) Domáca pleťová maska z vaječných bielkov

Vaječné bielky sú užitočnou prísadou starostlivosti o pleť. Dokážu napnúť kožu. Ak pridáte jogurt, budete pleť aj hydratovať. Zmiešajte dve lyžice bieleho jogurtu s bielkami z dvoch vajec. Zmes naneste na tvár a nechajte 10 minút pôsobiť. Potom môžete zmyť teplou vodou.

8) Jahody ako rýchla pleťová maska

Jahody sú výborne na prečisťovanie pórov, exfoliáciu pleti a odstránenie čiernych vyrážok. Zmiešajte štvrť šálky jahôd so štvrť šálkou bieleho jogurtu. Zmes naneste na tvár a nechajte pôsobiť desať minút. Keď pleťovú masku zmyjete, bude vaša pleť hladká, jemná a osviežená.

9) Majonézová maska na tvár

Majonéza obsahuje vajíčka, olej a ocot. To všetko sú dobré prírodné prísady na pleťovú masku aj masku na vlasy. Jednoducho vezmite čistú majonézu z chladničky a dajte si ju na tvár. Bude pôsobiť chladivo a keď ju necháte pôsobiť približne 10 minút, bude vaša pleť čistá a hebká.

10) Pleťová maska z uhorky

Uhorku možno použiť na mastnú aj na suchú pleť. Táto domáca pleťová maska je ale určená na hydratáciu suchej pokožky. Nastrúhajte trochu uhorky, aby ste získali štyri lyžice. Tie zmiešajte s dvoma lyžicami kyslej smotany. Táto pleťová maska možno nebude skvele voňať, ale keď ju nanesiete na tvár a necháte pôsobiť asi desať minút, dokážete pleť hydratovať a zjemniť. Pomôžete tiež znížiť výskyt škvŕn a fľakov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac