5 top výhod používania pleťovej masky

Posledná úprava 18.07.2016

Pleťové masky sú druhom produktov starostlivosti o pleť, ktoré môžete aplikovať na tvár. Sú považované za jeden z najjednoduchších spôsobov, ako získať zdravú a pružnú pleť za pár minút. Zloženie pleťových masiek je navrhované pre rôzne typy pokožky a rôzne vekové kategórie. Odborníci na starostlivosť o pleť preto odporúčajú, zaradiť do každodennej starostlivosti o pokožku aj pleťové masky.

Na trhu existuje veľké množstvo a druhov pleťových masiek. Niektoré z masiek sú určené na použitie počas noci, kým spíte. Sú aj pleťové masky, ktoré si môžete dať pred kúpeľom či sprchou. Tie zostávajú na tvári kratšiu dobu. Pleťové masky si môžete vyrobiť dokonca aj doma, z prísad, ktoré bežne nájdete v kuchyni. Nezáleží na tom, akú masku zvolíte, nezabúdajte však, že tá správna so správnym zložením vašej pleti veľmi prospeje.

Pleťová maska je produkt, ktorého použitie na tvári je len krátkodobé. Aplikácia trvá iba niekoľko minút, potom počkáte 15 až 20 minút a následne ju zmyjete. Proces aplikácie masky na tvár je jednoduchý a ľahký a prináša výborné výsledky.

Päť prínosov používania pleťových masiek:

1 Zjemňujú póry na pokožke

Maska na tvár vám môže pomôcť získať čistejšiu pleť a zmenšiť póry. Póry totiž hĺbkovo prečisťuje a odstraňuje z nich odumreté pleťové bunky, metabolický odpad a mastné látky, ktoré ich upchávajú.

2 Zvyšujú hydratáciu

Masky na tvár tiež dodávajú vlhkosť a hydratujú suchú a dehydrovanú pleť. Voda z masky preniká hlboko do epidermy, pokožku zmäkčuje a zvyšuje jej pružnosť. Keď je pleť hydratovaná a správne zvlhčená, je jednoduchšie aplikovať na ňu bežný mejkap. Pokožka potom pôsobí plnšie a vypnutejšie, čo v konečnom dôsledku znamená mladšie.

3 Zmenšujú jemné línie

Pravidelné používanie pleťových masiek dokáže zmierniť známky starnutia, akými sú jemné línie, vrásky, hnedé škvrny a ďalšie. Užijete si tiež mäkšiu a hladšiu štruktúru pleti.

4 Zjednocujú farbu pleti

Pleťové masky sú vytvorené na zmiernenie hyperpigmentácie a dodávajú jednotnejší tón a štruktúru pokožky. Tiež podporujú sekréciu potných žliaz, čím zvyšujú obsah kyslíka v pleti.

5 Udržiavajú pleť pružnejšiu

Uvoľnená, ovísajúca pokožka vám môže na rokoch pridávať oveľa viac, než v skutočnosti máte. Problém ovisnutej pokožky sa dá pritom jednoducho vyriešiť pravidelným používaním pleťových masiek. Existujú určité druhy masiek na tvár, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a bojujú s negatívnym vplyvom voľných radikálov. Výsledkom je postupné zlepšenie vzhľadu pokožky, ktorá sa stáva pevnejšou, pružnejšou, sviežejšou.

Okrem vyššie uvedených výhod pre pleť, si počas doby pôsobenia pleťovej masky dopriavate aj relax. Takto sa môžete zbaviť stresu a už len tento fakt vám pomáha v tom, že budete nielen lepšie vyzerať, ale budete sa lepšie aj cítiť. Či už použijete krémovú masku alebo predpripravenú látkovú masku na tvár, budete sa cítiť úžasne.

Ak sa pozriete na výhody, ktoré so sebou pleťové masky prinášajú, určite sa oplatí zaradiť použitie masky do vašej bežnej starostlivosti o pleť každý týždeň.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom