Domov / / Prečo sú hydratačné látkové pl...

Prečo sú hydratačné látkové pleťové masky na tvár tak fantastické

Posledná úprava 13.11.2017

Sérom nasiaknuté hydratačné látkové masky na tvár nie sú nič nové. Až donedávna však nepatrili u drvivej väčšiny žien na zoznam produktov starostlivosti o pleť. Mlieka a krémy sú štandardom, no zvlhčujúce tvárové masky sa zdali byť divné. Pripomíname v nich Freddyho Kruegera. Tak prečo by sme sa o ne mali začať zaujímať?

Povieme vám, prečo: textilné ošetrovacie masky sú veľmi efektívnym spôsobom, ako dodať vašej vyprahnutej a podvyživenej pleti dostatočné množstvo živín, ktoré potrebuje. A navyše v krátkom čase. Určitým spôsobom hydratačné látkové masky vlastne pokožku „kŕmia“.

Krémy a mlieka zvyčajne obsahujú prísady ako je silikón alebo vazelína, ktoré sa usadia na povrchu pokožky a tak zabránia vyživujúcim prvkom, aby sa jednoducho vyparili. V konečnom dôsledku viažu živiny určené tvári takým spôsobom, že im neostáva nič iné, len sa vstrebať do pokožky…

Hydratačné látkové masky na tvár, ktoré sú naložené vo výživnom sére, fungujú rovnakým spôsobom. Ba dokonca lepšie. Ako prvé, pracujete so sérom, ktoré obsahuje menšie, ľahšie absorbovateľné molekuly, než má krém alebo mlieko. Po druhé, textília je nasýtená oveľa väčším množstvom látok, než by ste získali z klasickej fľaštičky či tégliku s hydratačnou látkou. Látkové masky na tvár sú vyrobené tak, aby doslova zahalili vašu tvár a tak umožnili pleti vstrebať toľko séra, koľko len vládze. A to všetko za približne pätnásť minút.

Každý typ pleti môže z hydratačnej látkovej masky iba získať. Dokonca aj pokiaľ máte mastnú pokožku. Hydratovanie je vlastne navýšenie obsahu vody v pokožke, tá potom prispieva k celkovému rozžiarenému vzhľadu.

Tip pre šetrných: keď vyberiete masku z obalu, „prelejte“ si zvyšný obsah do uzatvárateľného vrecúška, až potom obal zahoďte. V pôvodnom obale totižto určite zostane veľké množstvo séra, ktoré môžete využiť každý deň či večer ešte predtým, ako si na tvár nanesiete klasický hydratačný krém.

Kedy masku využijete, záleží iba na vašej pleti a vašom životnom štýle. Nemusíte ju aplikovať každý deň, iba ak by vaša pleť potrebovala intenzívny víkendový režim. Bežne stačí použiť masku jeden krát do týždňa. Ak vaša pleť nepotrebuje až toľko pozornosti, bude postačovať aplikácia látkovej masky dokonca len raz mesačne. Pokiaľ ide o najvhodnejšiu dobu použitia, je to väčšinou večer. A to aj vtedy, ak máte nejaký večerný program, kde chcete zažiariť. Ak ale máte viac času ráno, pokojne si dajte masku ešte pred odchodom do práce či do školy.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac