27 domácich pleťových masiek z dvoch ingrediencií pre žiarivú a bezchybnú pleť

Posledná úprava 24.06.2022

Namiešajte si niektorú z top 27 prírodných pleťových masiek na tvár z dvoch ingrediencií pre žiarivú a bezchybnú pleť. Možno si myslíte, že 2 ingrediencie sú príliš málo, sú však natoľko účinné, že vaša pleť bude krásnejšia ako nikdy predtým.

1) Pre dosiahnutie bezchybnej pleti skombinujte avokádo a med

Na vytvorenie prvej domácej pleťovej masky z 2 ingrediencií budete potrebovať jednu veľmi známu prísadu, ktorá je široko používaná mnohými ženami – avokádo. V skutočnosti sa za tým, že táto ingrediencia je neoddeliteľnou súčasťou mnohých prírodných prípravkoch na tvár, skrýva malé tajomstvo. Tajomstvo spočíva práve v atribútoch avokáda: vďaka jeho bohatému obsahu aminokyselín, vitamínov a antioxidantov skvelo hydratuje pleť a účinne zmierňuje príznaky vrások na tvári.

V kombinácii s medom je táto maska pre jej hydratačné vlastnosti skvelým hydratačným prostriedkom pre normálnu alebo suchú pleť.

Potrebné ingrediencie sú avokádo a trochu medu.

 1. Najprv použitím lyžice odstráňte dužinu z jednej polovice avokáda.
 2. Následne ju poriadne roztlačte vidličkou.
 3. Do roztlačeného avokáda pridajte med a poriadne zmiešajte.
 4. Aplikujte túto masku na pleť a nechajte pôsobiť 20 minút a následne zmyte čistou vodou.
 5. Opakujte tento proces viackrát týždenne pre žiarivú pleť.

Možno vás to prekvapí, ale namiesto avokáda môžete použiť banán, a ak nemáte med, jednoducho aplikujte na tvár iba avokádo. Je to stále efektívne!

2) Pre dosiahnutie žiarivej pleti skombinujte múku so zemiakovou šťavou

Tieto dve ingrediencie s vysokým obsahom bielkovín sú nielen zdrojom živín, vďaka ktorým dodávajú telu kopec energie, ale sú taktiež mocnou kombináciou, ktorá zlepšuje kvalitu pleti. Inými slovami je múka v kombinácii so zemiakovou šťavou skvelá pre dosiahnutie žiarivej a bezchybnej pleti. V tejto pleťovej maske hrá múka dôležitú úlohu exfolianta, ktorý oživuje a zosvetľuje vašu pleť, zabraňuje tvorbe akné a znižuje nadmernú mastnotu. Zemiaky na druhej strane, majú zase prírodné zosvetľujúce účinky, ktoré zbavujú pleť nedokonalostí a pomáhajú zosvetliť tmavé škvrny na pleti.

Pre výrobu tejto masky budete potrebovať cícerovú múku a jeden zemiak.

 1. V prvom kroku pridajte do misky 4-5 čajových lyžičiek cícerovej múky.
 2. Následne pridajte do múky šťavu zo zemiaku (zemiakovú šťavu získate ošúpaním stredne veľkého zemiaka, jeho následným postrúhaním a rozdrvením dužiny. Následne použite sitko.).
 3. Obe ingrediencie poriadne zmiešajte, čím vytvoríte pastu.
 4. Následne zmes aplikujte na celú plochu tváre a nechajte pôsobiť približne 20 minút, kým zmes na pleti nezaschne.
 5. Nakoniec zmes zmyte čistou vodou.
 6. Môžete tento proces opakovať dvakrát týždenne pre žiarivejšiu a čistejšiu pleť.

Poznámka: Ak nemáte zemiak, môžete taktiež použiť uhorku, cmar, zelený čaj, biely jogurt, kokosovú vodu alebo ružovú vodu. Vaša pleťová maska bude prípadným použitím týchto ingrediencií rovnako efektívna.

3) Jemnejšia pleť s kokosovou vodou a sušeným mliekom

Ak hľadáte efektívnu prírodnú pleťovú masku z 2 ingrediencií pre získanie žiarivej a bezchybnej pleti, v tom prípade nemôžete ignorovať tieto skutočnosti: kokosová voda v kombinácii so sušeným mliekom je pridávaná do mnohých pleťových prípravkov pre získanie jemnej a zdravej pleti. Možno ste taktiež nevedeli, že kokosová voda v kombinácii so sušeným mliekom sa používa aj ako účinný prípravok na zmiernenie pigmentácie, tak ako aj na zlepšenie celkového vzhľadu pleti.

Sušené mlieko je známe vysokým obsahom bielkovín a kyseliny mliečnej, a práve vďaka nim je sušené mlieko výborným prípravkom pre získanie mladistvého vzhľadu pleti, keďže sa svojim obsahom vyznačuje účinkami proti prejavom starnutia. Na druhej strane kokosová voda je zodpovedná za dosiahnutie žiarivej pleti a schopnosť zosvetliť opálenú pokožku. Pravidelným používaním bude vaša pokožka žiarivejšia ako nikdy predtým.

Pripravte si kokosovú vodu a sušené mlieko.

 1. V prvom kroku vložte do misky 1 čajovú lyžicu sušeného mlieka.
 2. Pridajte do sušeného mlieka trochu kokosovej vody.
 3. Použitím polievkovej lyžice obe ingrediencie poriadne zmiešajte.
 4. Následne zmes aplikujte na celú tvár a krk.
 5. Po tom, čo zmes na tvári zaschne, umyte si tvár vlažnou vodou.
 6. Opakujte tento proces viackrát týždenne pre najlepší výsledok.

Ak nemáte kokosovú vodu, pre rovnaký účinok môžete použiť citrónovú šťavu.

4) Uhorka a kurkuma

Všetci dobre vieme, že uhorka je nevyhnutnou súčasťou každého kozmetického tipu, a to práve kvôli jej schopnosti hydratovať a osviežiť pleť. Uhorka taktiež pomáha pleť zosvetliť, zmierniť opálenie, odstrániť nedokonalosti a podporiť celkový vzhľad pleti. Vďaka obsiahnutým adstringentným látkam je uhorka tiež skvelým tonerom pleti.

Vaša pleť bude však dokonalejšia ak skombinujete uhorku s kurkumou. Podľa niektorých štúdií je kurkuma účinnou ingredienciou v zjednotení tónu pleti a jej omladeniu. Kurkuma je totiž zdrojom veľkého množstva antibakteriálnych, protizápalových a antioxidačných látok, vďaka ktorým je skvelým prípravkom pre získanie bezchybnej pleti.

Keďže je táto maska pre získanie žiarivej a bezchybnej pleti iba z dvoch ingrediencií, potrebujete len uhorku a kurkumový prášok.

 1. V prvom kroku pridajte ½ uhorky do mixéru a poriadne zmixujte.
 2. V druhom kroku pridajte do rozmixovanej uhorky ½ čajovej lyžičky mletej kurkumy.
 3. A je to! – vaša pleťová maska pre získanie vysnívanej pleti je hotová. V ďalšom kroku si zmes aplikujte rovnomerne na celú tvár a nechajte pôsobiť 15-20 minút.
 4. Po uplynutí 15 až 20 minút masku z tváre zmyte čistou vodou.
 5. Keďže kurkuma môže na vašej pleti zanechať škvrny, bude najlepšie, ak túto pleťovú masku použijete večer pred spánkom.
 6. Aplikujte túto pleťovú masku na tvár niekoľkokrát týždenne, ak chcete vidieť vynikajúci účinok čo najrýchlejšie!

5) Čistá pleť s ružovou vodou a práškom zo santalového dreva

Pri dvoch ingredienciách pre získanie žiarivej a bezchybnej pleti nemôžeme zabudnúť zakomponovať do niektorej z pleťových masiek bylinu (bylinný extrakt, aby sme boli presní). Keďže bylina je čisto prírodný prípravok, nemusíte sa obávať žiadnych chemikálii alebo toxických látok obsiahnutých v mnohých pleťových prípravkoch. Bylinný extrakt, ktorý chceme v tomto recepte dať do popredia, je ružová voda a prášok zo santalového dreva.

Prášok zo santalového dreva má v tejto maske zosvetľujúce a osviežujúce účinky, zatiaľ čo ružová voda má spoločne s antioxidantmi, adstringentnými a protizápalovými látkami upokojujúci účinok, vďaka ktorému môžete vašej pleti nadobudnúť mladistvý vzhľad.

Ak máte pripravenú ružovú vodu a prášok zo santalového dreva, je čas na pleťovú masku!

 1. Po prvé, potrebujete misku, do ktorej vložíte 2 čajové lyžičky prášku zo santalového dreva.
 2. Pridajte do prášku trochu ružovej vody.
 3. Použite lyžicu na zmiešanie týchto dvoch ingrediencií a miešajte, kým nedostanete pastu.
 4. V ďalšom kroku zmes aplikujte na celú plochu tváre a krku. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút, kým zmes na pleti nezaschne a následne zmyte studenou vodou.
 5. Aplikujte túto zmes na tvár raz až dvakrát týždenne. Maska je vhodná pre všetky typy pleti, najmä pre zmiešanú až mastnú pleť.

Pre citlivú pleť je taktiež v kombinácii s ružovou vodou efektívna fullerova hlinka, ktorá je účinná v odstránení nadmerného množstva mastnoty.

6) Nádherná pleť s citrónovou šťavou a papayou

Faktom je, že mnoho prírodných zdrojov okolo vás, napríklad aj rôzne ovocie, vám dokáže pomôcť získať žiarivú a bezchybnú pleť. Medzi významné zdroje vitamínov patrí aj papaya a citrón, ktoré taktiež tvoria vynikajúcu kombináciu na vytvorenie masky z 2 ingrediencií pre získanie žiarivej a bezchybnej pleti.

Papaya má na pleť vynikajúce účinky. Vďaka alfa-hydroxy kyseline je papaya jemným exfoliantom, ktorý pomáha exfoliovať pleť a zbaviť ju odumretých buniek. V tomto ovocí sa nachádza tiež bohaté množstvo enzýmov, ktoré sú účinné v boji proti vráskam a pri predčasnom starnutí pleti. Navyše v kombinácii s citrónovou šťavou, zosvetľujúce účinky oboch druhov ovocia vám dokážu pomôcť zosvetliť pleť a zanechať ju čistú a zbavenú nedokonalostí a akné.

Na začiatok si pripravte papayu a citrón.

 1. Budete potrebovať ½ šálky zmixovanej dužiny papaye.
 2. Papayu zmiešajte s citrónovou šťavou z jedného citrónu.
 3. Poriadne zmiešajte a aplikujte rovnomerne na celú tvár a krk.
 4. Nechajte pôsobiť 20 minút, kým zmes na pleti nezaschne a studenou vodou ju následne zmyte z tváre.

Uistite sa, že pred vytvorením tejto masky papayu dôkladne olúpete a zbavíte semienok.

7) Dosiahnite žiarivú pleť pomocou zeleného čaju a aloe vera

Určite ste sa už stretli s aspoň jedným prípravkom na pleť, ktorý bol zložený z extraktu aloe vera a zeleného čaju. Sú totiž skvelé na zosvetlenie vašej pleti, zbavenie sa akné či efektívne vyblednutie tmavých škvŕn… Extrakt v takýchto prípravkoch ale nemusí byť 100% prírodný, preto je pre vás skvelou voľbou domáca pleťová maska z prírodného aloe vera a zeleného čaju bez pridaných chemikálii a toxínov.

Aloe vera je nepochybne skvelou ingredienciou pre vašu pleť, a to práve vďaka jej vysokému obsahu vitamínov, aminokyselín a minerálov. Aloe vera sa taktiež používa v kozmetike na zmiernenie opálenia. Na druhej strane zelený čaj je známy tým, že je plný antioxidantov a je taktiež významný pre jeho výživné účinky na pleť, ktoré vám zaručia jasnejšiu pleť a zmiernia známky starnutia. Obe tieto ingrediencie dokážu bojovať s pupienkami a akné vďaka ich antibakteriálnym a protizápalovým účinkom.

Vytvorte si pleťovú masku z aloe vera a zeleného čaju hneď teraz.

 1. Po prvé si potrebujete pripraviť 2 až 4 čajové lyžičky šťavy aloe vera (pre získanie šťavy z aloe vera potrebujete rozrezať list aloe vera, otvoriť ho a pomocou noža alebo lyžice vyňať jeho šťavu).
 2. Do mixéra pridáte k aloe vera šťave 1 polievkovú lyžicu zeleného čaju.
 3. Obe ingrediencie poriadne zmixujte a zmes aplikujte na tvár a krk a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút. Zmes potom zmyte čistou vodou.
 4. Opakujte tento proces viackrát týždenne pre žiarivejšiu pleť.

8) Použite kokosový olej a kakaový prášok pre nadobudnutie žiarivej pleti

V ďalšej prírodnej pleťovej maske sa dozviete o účinnosti kokosového oleja a kakaového prášku, ktoré tvoria jednu z najlepších domácich pleťových masiek zložených z 2 ingrediencií. Možno ste si pomysleli, že kakaový prášok sa predsa používa na pečenie a na pitie a kokosový olej sa používa len na vlasy… Obe prísady však majú oveľa viac využití a jedným z nich je schopnosť dodať vašej pleti bezchybný vzhľad.

Absorbovaním týchto dvoch ingrediencií bude vaša pleť úplne čistá a jemná. S kakaovým práškom bude mať vaša pleť lepšiu textúru, zbavíte sa poškodenej pleti a získate jej žiarivý vzhľad. Na druhej strane kokosový olej je známy pre jeho využitie v starostlivosti o vlasy a pre jeho schopnosť vyživiť a hydratovať tak vlasy ako aj pleť. Ak naozaj túžite po mladistvej a bezchybnej pleti, určite by ste mali vyskúšať masku z kokosového oleja a kakaového prášku.

 1. Po prvé si potrebujete pripraviť v malej miske 2 polievkové lyžice kakaového prášku.
 2. Následne pridáte do misky 1 polievkovú lyžicu rozpusteného kokosového oleja.
 3. Obe ingrediencie zmiešate, kým nedostanete jemnú konzistenciu.
 4. Po zamiešaní aplikujete zmes na tvár a krk a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút.
 5. Ak zmes na tvári zaschne, studenou vodou ju opláchnite z tváre.
 6. Opakujte tento proces raz až dvakrát týždenne.

Majte na pamäti, že pre dosiahnutie najlepšieho výsledku, je potreba použiť tmavý kakaový prášok.

9) Spravte si pleťovú masku z mandlí a medu pre krásnu pleť

Kombinácia mandlí a medu sa považuje za jednu z najlepších domácich pleťových masiek pre žiarivú a bezchybnú pleť. Mnoho žien sa obrátilo na tieto dve ingrediencie v snahe získať krásnu a silnú pleť a väčšine z nich sa ich očakávanie splnilo.

Mandle sú známe predovšetkým pre ich schopnosť zosvetliť a rozjasniť pleť, pre ich bohatý obsah vitamínu E, zdravých tukov a antioxidantov a používajú sa čoraz viac v rôznych beauty receptoch. Vo forme pasty sú mandle výborným jemným exfoliantom, ktorý pomáha oživiť a výborne hydratovať pleť. V kombinácii s medom vytvoria masku, ktorá pomáha efektívne zosvetliť pleť. Navyše pomocou tejto pleťovej masky sa zbavíte nedokonalostí a zanecháte vašu pleť čistú a sviežu.

Pustite sa teda do vytvorenia tejto skvelej pleťovej masky!

 1. V prvom kroku potrebujete 10 až 15 mandlí ponoriť na pár hodín do čistej vody.
 2. Následne ich olúpte a pomeľte.
 3. Pridajte k nim 1 až 2 čajové lyžičky surového medu.
 4. Poriadne zmiešajte, čím vytvoríte pastu.
 5. Zmes následne aplikujte na celú tvar a krk a nechajte pôsobiť 20 minút.
 6. Nakoniec zmes zmyte čistou vodou.
 7. Pre najlepší výsledok opakujte tento proces 1 až 2 krát týždenne.

Mandle môžete nechať namočené vo vode aj celú noc a ráno ich následne olúpať a pomlieť.

10) Získajte bezchybnú pleť so zeleným čajom a medom

Spravili ste si zelený čaj a ostalo vám čajové vrecúško? Nevyhadzujte ho, môže vám byť totiž ešte užitočné, najmä ak vaša pleť čelí pupienkom, vysúšaniu alebo mastnote... Inými slovami použité čajové vrecúško môže byť výborným prípravkom, ktorý oživí vašu pokožku. Navyše čajové vrecúško je vynikajúcim exfoliantom, ktorý zbaví vašu pleť nedokonalostí a zároveň navráti pleti mladistvý vzhľad. V kombinácii s medom vytvorí upokojujúcu masku, ktorá zaručí vašej pleti jemnosť a mäkkú textúru.

Máte teda po ruke použité čajové vrecúško a med? Pusťte sa do výroby pleťovej masky!

 1. Po prvé, zoberte použité čajové vrecúško a jeho obsah vsypte do malej misky.
 2. Vmiešajte do tohto obsahu 1 až 2 čajové lyžičky surového medu.
 3. Exfoliujte pleť vmasírovaním tejto zmesi do pokožky.
 4. Nechajte pôsobiť 5 až 10 minút a následne zmyte vodou.
 5. Tento proces môžete opakovať 1 až 2 krát týždenne a získate krásnu pleť.

Poznámka: Táto pleťová maska je vhodná pre citlivú pleť.

11) Skombinujte chlieb a mlieko pre vyživenú pleť

Chlieb sa už odpradávna využíval ako zdroj energie, na ktorý sa obracali ľudia, ktorí museli po celý deň vykonávať rôzne ťažké práce. Mlieko na druhej strane sa využívalo ako výživný nápoj, ktorý účinne podporoval celkové zdravie ľudí. Napadlo by vám však, že tieto dve potraviny môžu byť skombinované a použité na spevnenie a zdokonalenie vašej pleti? Ak je vaša odpoveď áno, tak gratulujeme, váš nápad je naozaj skvelý a mali by ste ho vyskúšať pre účinné transformovanie vašej pleti.

Obe, mlieko aj chlieb, dokážu pleti dodať dostatok hydratácie, pomôcť so suchou pokožkou a po krátkom čase pozitívne transformovať pokožku na jemnú a hebkú. Medzi priaznivé účinky týchto ingrediencií patrí aj ich schopnosť zlepšiť textúru pleti, vďaka ich zdravým tukom.

 1. Pre vyrobenie tejto pleťovej masky budete potrebovať kúsok chleba a 2 až 3 čajové lyžičky čerstvého mlieka.
 2. V prvom kroku vlejete 2 až 3 čajové lyžičky mlieka do menšej misky, vložíte kúsok chleba do mlieka a necháte ho mliekom nasiaknuť.
 3. Použitím prstov obe ingrediencie zmiešajte, čím vytvoríte pastu.
 4. Následne si dôkladne umyte ruky a aplikujte zmes rovnomerne na celú pleť a nechajte pôsobiť 5 minút.
 5. Ďalším krokom, tým najdôležitejším, je krúživými pohybmi suchých končekov prstov odstrániť suchú masku, čím taktiež zbavíte pleť odumretých buniek.
 6. Po odstránení masky z pleti tvár opláchnite vlažnou vodou a jemne osušte.
 7. Výsledkom je jemná a hebká pleť.

12) Zachovajte si zdravú pleť s banánom a jogurtom

Banán je ovocie, ktoré je plné látok prospešných pleti. Vitamín A obsiahnutý v banáne dokáže bojovať s nedokonalosťami a tmavými škvrnami či drsnou pokožkou, vitamín B dokáže pôsobiť proti prejavom starnutia, alebo zmierniť suchú pokožku, či efektívne zosvetliť pleť, vitamín E obsiahnutý v banáne zase dokáže dať do poriadku radikálne zhoršenie pleti, zvýšiť odolnosť voči slnečným lúčom a zmierniť príznaky vrások na tvári a draslík v banáne pomáha pleť hydratovať a predísť jej vysušeniu. Banán v kombinácii s inou prírodnou výživnou potravinou, ako je jogurt, dokáže vytvoriť efektívnu pleťovú masku, ktorá vám pomôže s rôznymi kožnými problémami. Keďže, ako už možno viete, hustý jogurt dokáže minimalizovať rozšírené póry, a tým navrátiť pleti mladistvý vzhľad. Ak túžite po žiarivej a bezchybnej pleti, skúste tento recept na pleťovú masku z banánu a jogurtu.

 1. Potrebujete jeden olúpaný banán a trochu jogurtu.
 2. Roztlačte olúpaný banán v miske a pridajte približne 1 polievkovú lyžicu jogurtu (môžete taktiež pridať 1 polievkovú lyžicu pomarančovej šťavy).
 3. Následne obe ingrediencie poriadne zmiešajte, čím získate pastu.
 4. Ďalej už potrebujete iba danú zmes aplikovať na tvár.
 5. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút a následne masku zmyte z tváre čistou vodou.
 6. Opakujte tento proces viackrát týždenne a môžete sa tešiť zo žiarivej pleti!

13) Aplikujte jablčný ocot a vodu pre čistú pleť

Jablčný ocot je takmer nevyhnutnou ochutinou každej kuchyne, preto ho môžete mať jednoducho k dispozícii na výrobu pleťovej masky. Avšak môžete si klásť otázku: Prečo práve jablčný ocot? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Možno ste o tom nepočuli, ale jablčný ocot obsahuje pektín, draslík, vápnik a kyselinu jablčnú – prvky prospešné pleti, preto môžete mať dočinenia s jeho skvelým efektom na pleť. Aj napriek tomu, že je to celkom zvláštne aplikovať jablčný ocot na tvár, mali by ste to skúsiť. Práve antiseptické a antibakteriálne zložky v jablčnom octe vám poskytnú extra výživu, ktorú vaša pleť potrebuje v boji proti infekciám ako je ekzém alebo akné.

Na výrobu toneru z jablčného octu by ste mali použiť surový jablčný ocot, ktorý vyváži pH hodnotu vo vašej pleti, zbaví ju zvyškov mastnoty a make-upu a exfoliuje ju, čím zanechá póry otvorené. Surový jablčný ocot je taktiež netoxický produkt, takže sa nemusíte obávať nečakaných nežiaducich účinkov. Pozor však, aby bol ocot čerstvý, starý by vám mohol uškodiť!

 1. Na výrobu perfektnej pleťovej masky si potrebujete pripraviť surový nefiltrovaný jablčný ocot a destilovanú vodu.
 2. Ak máte citlivú pleť, kombinujte jablčný ocot a vodu v pomere 1:4.
 3. Ak máte mastnú pleť kombinujte jablčný ocot a vodu v pomere 1:2.
 4. Vytvorte si pleťovú masku podľa typu vašej pleti. Ak máte už masku vytvorenú, vmasírujte zmes jemne do pokožky a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút a následne zmyte čistou vodou. Vaša pokožka bude elastickejšia a čistejšia.

14) Mocná zmes banánu a masla, ktorá vám zaručí jemnú pokožku

Mnoho žien, ktoré čelia problému v podobe príliš suchej alebo mastnej pokožky vyhľadávajú pomoc u rôznych kozmetičiek, s cieľom nájsť nejaké prírodné extrakty, ktoré im pomôžu s ich problémom. Avšak matka príroda ponúka aj prírodný liek v podobe účinného ovocia ako je banán, ktorý dokáže nahradiť rôzne toxické kozmetické produkty a zaručí vám vytúženú pleť. Banán je známy pre jeho vysoký obsah draslíka a železa a navyše aj vysoký podiel vitamín A,B,C,E a rôznych minerálov. Tieto vitamíny dokážu udržať elasticitu a integritu pokožky. V tejto pleťovej maske je odporúčaná kombinácia banánu s maslom – ingredienciou s vysokým obsahom tuku, avšak tuku, ktorý bude pre vás v tomto prípade naozaj prospešný a spoločne s banánom vám zaručí žiarivú a bezchybnú pleť.

 1. Na výrobu tejto masky si potrebujete pripraviť jeden banán a maslo.
 2. Banán rozpučíte na pastu.
 3. K rozpučenému banánu pridajte trochu masla (namiesto masla môžete kľudne použiť odstredené mlieko).
 4. Obe ingrediencie poriadne zmiešajte, aplikujte zmes na suchú pokožku a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút. Zmes z tváre zmyte čistou vodou.
 5. Po viacerých použitiach bude vaša pokožka viditeľne hydratovaná a zbavená suchosti.

15) Oživte vašu pleť avokádom a olivovým olejom

Existuje mnoho receptov na rôzne kožné problémy, v ktorých sa používa práve avokádo. Nikto nemôže poprieť viacstranné využitie avokáda, a najmä jeho využitie v kozmetickom svete. Avokádo je známe pre jeho schopnosť vyživiť a revitalizovať pokožku. Na rozdiel od iných pleťových prípravkov dostupných na trhu, je avokádová maska bez chemikálii, takže sa nemusíte obávať podráždenej pokožky alebo alergickej reakcie. Zatiaľ čo avokádo sa môže pochváliť vysokým obsahom vitamínu E, olivový olej je esenciálnym olejom, ktorý slúži ako výborný exfoliant, zodpovedný za dýchanie pokožky a udržanie jej vlhkosti. Na výrobu tejto účinnej pleťovej masky nasledujte tieto kroky:

 1. V prvom kroku si potrebujete pripraviť jedno olúpané avokádo, z ktorého odstránite kôstku a rozpučíte dužinu, čím získate pastu.
 2. Do rozpučeného avokáda pridáte 1 čajovú lyžičku olivového oleja a poriadne zmiešate.
 3. Zmes následne aplikujte rovnomerne na celú tvár.
 4. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút, kým zmes na tvári nezaschne a nakoniec ju zmyte studenou vodou.

16) Osviežte pleť pomocou medu a jogurtu

Ak sa zaoberáme najlepšími domácimi pleťovými maskami z 2 ingrediencií, nemôžeme odignorovať pleťovú masku zloženú z medu a jogurtu. Dokonca ak sa spoločne pozrieme na priaznivé účinky týchto dvoch bežných ingrediencií, budete prekvapení, keďže ich účinky určite prekračujú vaše očakávania.

Jogurt obsahuje vysoké množstvo kyseliny mliečnej a AHA kyseliny, ktoré sa využívajú na liečbu rozšírených pórov, stimulujú produkciu kolagénu a výborne exfoliujú pleť. Jogurt pomáha jemne vyčistiť pleť, najmä práve citlivú pleť, čo ho robí skvelou ingredienciou do rôznych pleťových masiek. Na druhej strane med je známy ako prírodné zvlhčovadlo, ktorého hlavnou funkciou je zadržiavať vodu, a tým hydratovať vašu pleť, zanechať ju jemnú a po celý čas hydratovanú. Med slúži taktiež ako antibakteriálny agent, ktorý pomáha s drobnými poraneniami a popáleninami na pokožke. Používa sa najmä pri citlivej pokožke.

 1. Ak vás zaujali excelentné účinky týchto dvoch ingrediencií, máme pre vás recept na pleťovú masku, pomocou ktorej získate krásnu pleť.
 2. Do malej misky pridajte 4 polievkové lyžice jogurtu a 2 polievkové lyžice medu.
 3. Poriadne zmiešajte, čím získate jemnú pastu.
 4. Zmes aplikujte na tvár a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút.
 5. V ďalšom kroku zmes zmyte z tváre čistou vodou.
 6. Opakujte tento proces niekoľkokrát týždenne pre okamžitý výsledok.

17) Osviežte pleť s malai a ľadom

Určite ste už niekde počuli o tom, že ľad dokáže spevniť pleť a zmierniť akné. Práve preto je ľad súčasťou jednej z najlepších domácich pleťových masiek z 2 ingrediencií pre žiarivú a bezchybnú pleť. Je pravdou, že ľad dokáže zlepšiť textúru vašej pleti, avšak vo forme „zmrzliny“ dokáže byť ešte efektívnejší. Dokáže mať totiž priaznivé účinky na vašu pleť a krásna pleť nie je nikdy nedosiahnuteľná. Táto metóda je vcelku jednoduchá, všetko, čo potrebujete spraviť je vziať kocku ľadu a namočiť ju do krému alebo smotany Malai a následne jemne aplikovať na pleť a počkať si na očakávaný výsledok. Pre ešte lepší výsledok a viac zázračných ľadových kociek na pleť, môžete do formy na ľad vliať krém alebo Malai, vložiť ju do mrazáku, nechať zmraziť a následne použiť vzniknuté ľadové kocky na tvár. Masážnym pohybom prechádzajte po tvári kockou ľadu 2 až 3 minúty. Nielenže bude vaša pleť pevnejšia, ale bude mať žiarivý a svieži vzhľad v priebehu pár minút.

18) Kokosový olej a hnedý cukor – kozmetický tip, ktorý musíte skúsiť

Existuje mnoho pleťových masiek z 2 ingrediencií pre žiarivú a bezchybnú pleť a medzi tieto masky patrí aj zmes kokosového oleja a hnedého cukru, ktorá dokáže okamžite oživiť pleť. Táto maska je veľmi prospešná v čase zimy, kedy je vaša pleť príliš suchá. Obe tieto ingrediencie obsahujú výživné látky, vďaka ktorým dokážu výborne exfoliovať pleť. Kokosový olej navyše obsahuje prospešné tuky, vďaka ktorým vašej pleti dodá dostatok hydratácie a jemnosti.

 1. Na výrobu tejto pleťovej masky potrebujete ½ šálky kokosového oleja a ½ šálky hnedého cukru.
 2. Obe ingrediencie poriadne zmiešajte a aplikujte jemne na tvár krúživými pohybmi.
 3. Teplou vodou nakoniec masku zmyte z tváre.
 4. Po použití tejto pleťovej masky bude vaša pleť zbavená odumretých buniek, jemná a čistá.

19) Avokádo a ovos – skvelá kombinácia pre získanie bezchybnej pleti

Pri ďalšej domácej pleťovej maske z dvoch ingrediencií pre žiarivú a bezchybnú pleť sa oboznámite s avokádom. Avokádo pochádza zo Strednej Ameriky a od nepamäti sa využíva ako zdravá potravina. Okrem toho sa avokádo považuje za jednu z najlepších ingrediencií pre starostlivosť o pleť. S jeho krémovou textúrou, aplikáciou avokáda na pleť máte pocit, akoby ste si na pleť aplikovali ľahkú penu. Dôvodov, prečo avokádo používajú mnohí ľudia, je naozaj početne. Jedným z dôvodov je, že obsahuje potentné látky, ktoré sú prospešné pleti. Medzi tieto látky patria mastné kyseliny, vďaka ktorým avokádo dokáže pleť hydratovať, zjemniť a byť ľahko roztierateľné. Avokádo obsahuje taktiež biotín, ktorý pomáha spevniť pleť a oživiť suchú, popraskanú pokožku. Okrem toho je avokádo taktiež obohatené o vitamín A, ktorý dokáže vyliečiť šúpajúcu sa pokožku. Ďalšou ingredienciou, ktorú môžete skombinovať s avokádom, pre výrobu vynikajúcej pleťovej masky, je ovos. Ovsený prášok je zdrojom živín, ktoré majú na pleť upokojujúce a zjemňujúce účinky a zanechávajú pokožku jemnejšiu a hebkejšiu.

 1. Po prvé si potrebujete pripraviť avokádo a ovsený prášok.
 2. Dužinu avokáda rozpučíte v miske a pridáte k nemu ovsený prášok.
 3. Použitím lyžice alebo vidličky obe ingrediencie rozpučte, čím získate hustú pastu.
 4. Aplikujte danú pastu na tvár a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút.
 5. Vodou masku zmyte z tváre krúživými pohybmi. Takýmto spôsobom totiž pleť exfoliujete a zbavíte odumretých buniek.
 6. Nakoniec použite čistý mäkký uterák, ktorým jemne pleť osušíte. Na pleť už nemusíte nič aplikovať, keďže avokádo a ovsený prášok vašu pleť hlboko hydratovali.

20) Uhorka a jogurt – magická kombinácia pre získanie pevnej pleti

Pleťová maska z uhorky a jogurtu je jednou z najlepších pleťových masiek z 2 ingrediencií. Využite teda živiny z týchto dvoch ingrediencií a užite si pozitívnu zmenu vašej pleti. Táto pleťová maska je špeciálne vymyslená pre všetky typy pleti. Obe ingrediencie s ich špeciálnymi účinkami dokážu bojovať s rôznymi kožnými problémami a zároveň spraviť pleť jemnou a elastickou. Prvou ingredienciou je jogurt, ktorý obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá pomáha exfoliovať pleť a zanechať ju po celý čas hydratovanú. Jogurt taktiež pomáha zmierniť spálenie od slnka, bojovať s pupienkami a stratou farby a zaručiť vám žiarivú pleť. V kombinácii s osviežujúcou uhorkou vytvorí veľmi relaxačnú a výživnú pleťovú masku.

 1. Na začiatok si potrebujete pripraviť olúpanú ½ uhorky a 1 polievkovú lyžicu bieleho jogurtu.
 2. V ďalšom kroku olúpanú uhorku zmixujte a pridajte k nej jogurt.
 3. Obe ingrediencie poriadne zmiešajte, kým nevytvoríte hustú pastu.
 4. Následne túto zmes aplikujte na tvár a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút.
 5. Nakoniec studenou vodou masku z tváre zmyte. Osviežujúci pocit na pleti sa prejaví okamžite!

21) Uhorka a vaječný bielok – skvelá kombinácia pre žiarivú pleť

Extrakt z uhorky sa často využíva ako hlavná prísada do pleťových výrobkov a niet divu, uhorka nie je len zelenina plná vody, ale taktiež obsahuje mnoho antioxidantov a protizápalových látok, ktoré sú prospešné pre vašu pleť. Neváhajte zahrnúť túto zeleninu do jednej z domácich pleťových masiek z 2 ingrediencií pre žiarivú a bezchybnú pleť. Neoľutujete, vaša pleť bude jemnejšia, čistejšia a pokojnejšia. Okrem toho uhorka dokáže bojovať s mastnou a spálenou pleťou od slnka a pleť vynikajúco rozjasniť. Uhorka je často kombinovaná s viacerými prírodnými ingredienciami pre výrobu pleťovej masky, jednou z týchto ingrediencií je aj vaječný bielok. Vaječný bielok zohráva v tejto pleťovej maske úlohu „sťahovača“, ktorý pomáha vašu pleť spevniť a dodať jej pružnosť. Táto pleťová maska teda vynikajúco poslúži ako efektívny toner, ktorý vám pomôže poradiť si s mastnou pleťou a vašu pleť zároveň hydratovať.

 1. Potrebujete jednu čerstvú uhorku, ktorú buď rozmixujete v mixéri alebo ju postrúhate.
 2. Rozbite jedno vajce a oddeľte bielok od žĺtka. Oddelený bielok následne zmiešajte s uhorkou.
 3. Obe ingrediencie dôkladne zmixujte, čím dostanete jemnú pastu.
 4. Zmes rozotrite rovnomerne po celej tvári, avšak vynechajte okolie očí. Nechajte pôsobiť 25 minút, kým pleťová maska na tvári nezaschne.
 5. Nakoniec už len pleťovú masku zmyte z tváre čistou vodou a jemne tvár osušte.
 6. Používajte túto pleťovú masku pravidelne pre najlepšiu verziu vašej pleti.

22) Získajte sebaistotu s uhorkou a medom alebo aloe vera

Uhorka je známa pre jej nepochybné prospešné účinky, spomenuté vyššie. Taktiež ste sa vyššie mohli dočítať, že sa kombinuje s mnohými ingredienciami pre vytvorenie domácej pleťovej masky. V tomto recepte budete oboznámený s kombináciou osviežujúcej uhorky a všemocného medu. Med v tejto pleťovej maske zohráva úlohu pomocníka v získaní elastickej pleti, práve pre jeho exfoliačné účinky. Med sa taktiež používa pre podporu rastu nových tkanív, vďaka ktorým môže vaša pleť získať nový, krajší vzhľad. Med môžete taktiež nahradiť aloe vera, ktorá ma rovnako pozitívne účinky na pleť.

 1. Pre vyrobenie tejto pleťovej masky potrebujete jednu čerstvú uhorku, ktorú buď zmixujete alebo nastrúhate.
 2. K uhorke pridáte 1 lyžicu medu alebo aloe vera a dôkladne zmixujete.
 3. Nakoniec túto zmes aplikujete jemne na tvár.
 4. Necháte pôsobiť 15 až 20 minút a následne zmyjete čistou vodou.

Poznámka: Roztlačenú uhorku môžete taktiež kombinovať s nesladeným mliekom. Táto pleťová maska je taktiež skvelá pre získanie jemnejšej, jasnejšej a svetlejšej pleti.

23) Spravte si pleťovú masku z medu a sódy bikarbóny pre zdravšiu pleť

V zozname domácich pleťových masiek z 2 ingrediencií nesmie chýbať aj maska z medu a sódy bikarbóny, prísady, ktorá dokáže vysoko vyživovať pleť a rýchlosťou blesku pleť zosvetliť. Sóda bikarbóna je totiž zásaditej povahy, preto pomáha vyrovnávať pH hodnotu pleti. Sóda bikarbóna si v tejto pleťovej maske ľahko poradí s tmavou a poškodenou pleťou a pleť rozjasní a zjemní. Túto schopnosť má práve vďaka antiseptickým, antimykotickým, antibakteriálnym a protizápalovým látkam. Sóda bikarbóna môže byť kombinovaná s viacerými ingredienciami pre vytvorenie vytúženej domácej pleťovej masky z 2 ingrediencii a stále vám zaručí žiarivú a bezchybnú pleť. Vyberte si jednu spomedzi týchto pleťových masiek.

Pleťová maska z vody a sódy bikarbóny:

 1. Zmiešajte sódu bikarbónu a vodu v pomere 2:1 pre vytvorenie pasty.
 2. Následne túto pastu aplikujte priamo na tvár a jemne vmasírujte do pleti.
 3. Nechajte pôsobiť pár minút a potom zmyte studenou vodou.
 4. Opakujte túto metódu 3 až 4 krát týždenne pre čo najlepší výsledok.

Poznámka: Namiesto vody môžete použiť mandľové mlieko alebo cmar.

Spravte si pleťovú masku zo sódy bikarbóny a medu: Táto pleťová maska je účinná v boji proti baktériám, zmierňuje začervenanie a sťahuje rozšírené póry.

 1. Zmiešajte sódu bikarbónu a med v pomere 2:1, čím vytvoríte hustú pastu.
 2. Následne túto zmes aplikujte na tvár a nechajte pôsobiť 15 minút.
 3. Nakoniec masku z tváre zmyte vodou a jemne tvár osušte.

Spravte si pleťovú masku zo sódy bikarbóny a jahôd:

Táto pleťová maska zbavuje pleť nadbytočných nečistôt a nedokonalostí, zlepšuje celkový vzhľad pleti a podporuje produkciu melanínu.

 1. Za prvé potrebujete zmixovať 1 zrelú jahodu s 1 polievkovou lyžicou sódy bikarbóny.
 2. Následne aplikujte túto masku na tvár, jemne vmasírujte do pleti a nechajte pôsobiť 5 až 10 minút.
 3. Masku nakoniec zmyte z tváre vodou a tvár jemne osušte.

Ďalšou domácou pleťovou maskou z 2 ingrediencií pre žiarivú a bezchybnú pleť je pleťová maska zo sódy bikarbóny a paradajky:

Táto pleťová maska je efektívna v rozjasnení a oživení pleti.

 1. Paradajku roztlačte, čím získate jej šťavu a pridajte k šťave 1 čajovú lyžičku sódy bikarbóny.
 2. Následne aplikujte zmes na tvár a nechajte pôsobiť 15 minút.
 3. Nakoniec zmes zmyte z tváre čistou vodou.
 4. Opakujte túto metódu viackrát týždenne pre krajšiu a svetlejšiu pleť.

Pleťová maska zo sódy bikarbóny a ovsenej múky:

Táto pleťová maska pomáha pleti zbaviť sa odumretých kožných buniek a aktivovať zosvetľujúce kožné bunky rýchlosťou blesku.

 1. Pre vyrobenie tejto pleťovej masky potrebujete zmiešať 2 polievkové lyžice ovsenej múky a 1 polievkovú lyžicu sódy bikarbóny.
 2. Po zmiešaní vytvoríte pastu, ktorú si následne rovnomerne naneste na tvár.
 3. Vmasírujte zmes jemne do pokožky a nechajte pôsobiť 2 až 3 minúty, predtým než masku z tváre zmyjete čistou vodou.

Pleťová maska zo sódy bikarbóny a citrónu:

Citrón je ovocie bohaté na vitamín C, ktorý sa správa ako bieliaca látka, ktorá v spojení s účinkami sódy bikarbóny vytvára skvelú kombináciu pre výrobu pleťovej masky.

 1. Zmiešajte citrónovú šťavu s ½ šálky sódy bikarbóny.
 2. Poriadne zamiešajte a aplikujte jemne na tvár.
 3. Nechajte pôsobiť pár minút a následne zmyte čistou vodou.
 4. Do zmesi môžete pre lepší účinok pridať med alebo olivový olej.

Poznámka: Uistite sa, že pred aplikáciou niektorej z týchto masiek ju najskôr otestujete na ruke, aby ste sa uistili, že vaša pokožka toleruje dané ingrediencie pleťovej masky.

24) Efektívna pleťová maska pre dosiahnutie pevnej pleti – zmes kávy a kokosového oleja

Vedeli ste, že káva nie je skvelá iba ako drink, ale aj ako prísada do domácich pleťových masiek? Mnoho žien verí v jej účinnosť, preto je ohľadom kávy kopec pozitívnych ohlasov. Pôsobí ako exfoliátor pleti, ktorý ju zbavuje odumretých kožných buniek a zanecháva ju vyživenú a žiarivú. Pleť zostane taktiež jasnejšia a jemnejšia.

Neváhajte a využite excelentné atribúty tejto ingrediencie pre transformovanie vašej pleti. Káva je obohatená o vysoký podiel antioxidantov, ktoré vašu pleť udržujú v bezpečí pred voľnými radikálmi. Káva taktiež obsahuje kofeín, ktorý dokáže podporiť činnosť pleti a zlepšuje v nej prúdenie krvi, vďaka čomu bude vaša pleť vyzerať jasne a žiarivo. Káva taktiež podporujte tvorbu kolagénu a elastínu a zároveň pomáha znížiť stratu vody a zanechá vašu pleť po celý čas hydratovanú a mäkkú.

Ďalšou ingredienciou, ktorá sa zvykne kombinovať s kávou pre vytvorenie pleťovej masky, je kokosový olej. Ako už možno viete, kokosový olej sa široko využíva u všetkých typoch pleti na ochranu pred voľnými radikálmi a predčasným starnutím. Vďaka jeho antimykotickým, antibakteriálnym a antimikrobiálnym látkam, je kokosový olej skvelou voľbou pre oživenie vašej pleti.

Neváhajte, použitím výlučne iba týchto dvoch skvelých ingrediencií, dokážete vytvoriť vytúženú pleťovú masku pre získanie žiarivej a bezchybnej pleti.

 1. Pre vytvorenie tejto pleťovej masky potrebujete zmiešať ½ čajovej lyžičky pomletej zrnkovej kávy a ½ čajovej lyžičky kokosového oleja.
 2. Tieto dve ingrediencie následne zmiešate, zmes aplikujete na tvár a pomocou prsta vmasírujte do pokožky krúživými pohybmi.
 3. Nechajte pôsobiť 15 minút až 1 hodinu.
 4. Nakoniec masku z tváre zmyte teplou vodou.
 5. Opakujte túto metódu 2 až 3 krát týždenne pre čo najlepší výsledok.

25) Zelený čaj a paradajková šťava – skvelá domáca pleťová maska z 2 ingrediencií

Zelený čaj je skvelou upokojujúcou ingredienciou, ktorá pomáha pleti neutralizovať mastnotu. Zelený čaj obsahujte taktiež vysoký podiel antioxidantov a protizápalových látok, čím je skvelým prostriedkom pre zbavenie sa nečistôt a nedokonalostí na pleti. Zmiešaním s paradajkovou šťavou vytvorí skvelú pleťovú masku, ktorá dokáže nielen kontrolovať mastnotu vašej pleti ale taktiež účinne bojovať s pigmentovanou pokožkou, nerovnomerným tónom pleti a nedokonalosťami na pleti.

Proces na výrobu tejto pleťovej masky je celkom jednoduchý.

 1. V prvom kroku potrebujte vylúhovať 2 čajové vrecúška zeleného čaju na 10 minút a následne vodu z čaju preliať do inej šálky.
 2. Počkajte, kým sa čaj ochladí a potom pridajte 2 polievkové lyžice paradajkovej šťavy.
 3. Následne túto zmes aplikujte na tvár, jemne vmasírujte do pleti a pocíťte príjemnú zmenu na vašej pleti.

26) Pleťová maska z paradajky pre neodolateľnú pleť – túto masku si jednoznačne musíte spraviť

Ak sa bavíme o domácich pleťových maskách pre žiarivú a bezchybnú pleť, možno vám napadla paradajka, ingrediencia, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou mnohých kozmetických tipov. Je dosť pravdepodobné, že ste sa stretli s mnohými pleťovými výrobkami, v ktorých bola použitá práve paradajková šťava. Extrakt z paradajky má totiž veľkú moc v oživení a zosvetlení vašej pleti. Môže byť kombinovaný s nesladeným mliekom, ktoré sa pýši veľkým podielom kyselín. Práve preto je táto maska skvelá pre zjednotenie tónu pleti a jej krásny vzhľad.

 1. V tomto recepte potrebujete iba jednu malú paradajku, ktorú rozkrojíte na dve polovice a 2 lyžice mlieka, ktoré vlejete do misky.
 2. Následne polovice paradajky namočíte do mlieka a týmito kúskami paradajky si potriete pleť.
 3. Nechajte pôsobiť 15 až 20 minút, kým zmes na pleti nezaschne a čistou vodou zmes z pleti odstráňte.
 4. Očakávané výsledky sa dostavia až po určitom čase používania, avšak vaša pleť bude krajšia ako nikdy predtým!

27) Citrón a mandľový olej – skvelá pleťová maska pre všetkých

Je dostupných mnoho esenciálnych olejov, ktoré tvoria potenciálne skvelé prísady do domácich pleťových masiek. Jedným z týchto esenciálnych olejov je mandľový olej. Najmä ak je kombinovaný s citrónom, dokáže mandľový olej pozitívne transformovať pleť behom krátkej doby. Táto pleťová maska z mandľového oleja a citrónu vám pomôže získať žiarivú a bezchybnú pleť, zatiaľ čo pleť zbaví tmavých škvŕn, tmavých kruhov pod očami, problémov s pigmentáciou alebo nezjednoteného tónu pleti. Obe tieto ingrediencie majú totiž zosvetľujúce a rozjasňujúce účinky, vďaka ktorým bude vaša pleť jemnejšia a hladšia ako nikdy predtým, a to už po krátkej dobe!

 1. Pre výrobu tejto masky potrebujete nasledovať jednoduché kroky. Všetko, čo potrebujete spraviť, je zmiešať 1 polievkovú lyžicu mandľového oleja s 1 polievkovou lyžicou citrónovej šťavy.
 2. Dôkladne ich zmiešajte, zmes aplikujte na tvár a pomocou prsta jemne vmasírujte do pleti postupujúc zdola hore.
 3. Po niekoľkých použitiach bude vaša pleť zbavená nedokonalostí normálnej pleti a žiarivejšia ako nikdy predtým.

Vyššie ste sa mohli oboznámiť s 27 najlepšími domácimi pleťovými maskami z 2 ingrediencií pre žiarivú a bezchybnú pleť. Je však jedna vec, ktorú by ste si mali pamätať. Pred aplikáciou niektorej z týchto pleťových masiek, sa uistite, že vašu pleť naozaj poznáte, pretože pokožka na tvári je veľmi citlivá. Ak si budete istí, že vaša pleť absorbuje všetky živiny týchto pleťových masiek bez problémov, potom ju spokojne aplikujte na tvár. Doprajte svojej pleti najlepšiu kúru a buďte sebavedomá s krásnou a žiarivou pokožkou!

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac