Domov / / Ako minimalizovať vrásky v tri...

Ako minimalizovať vrásky v tridsiatke

Posledná úprava 10.11.2017

Aj keď starnutie sa zvyčajne nestáva veľmi viditeľným, pokiaľ nedosiahnete okolo 40 rokov, vzhľadom ku genetike a environmentálnym faktorom sa vám možno začínajú rozvíjať vrásky už v 30-tke. Podľa akadémie dermatológov, existujú dva typy starnutia pokožky – vnútorné a vonkajšie. Vnútorné starnutie je genetická predispozícia vašej pokožky, a vonkajšie starnutie je spojené s prostredím, vystavením sa slnku a ostatným faktorom. Je iba malá šanca, aby ste otočili späť ručičky času, možno však budete schopný zabrániť alebo spomaliť predčasné vonkajšie starnutie so správnym režimom starostlivosti o pokožku.

1) Obmedzte pobyt na slnku

Vyhnite sa nadmernému vystaveniu slnku. Možno vás už upozornili, že vystavenie sa ultrafialovým lúčom môže spôsobiť predčasné starnutie. Podľa dermatológov, mnoho skorých viditeľných znakov starnutia ako sú vrásky, hnedé alebo červené škvrny a mdlá pleť, nie sú spôsobené starnutím – ale vystavením sa slnku alebo ostatnými faktormi životosprávy. Odborníci odporúčajú ochrániť vašu pleť pred slnkom používaním opaľovacieho krému s ochranným faktorom SPF najmenej 30.

2) Dávajte pozor na kvalitu krémom na tvár

Je dôležité preosiať nespočetné množstvo „proti-starnúcich“ produktov starostlivosti o pleť na trhu a sústrediť sa na kvalitu. Produkty na predpis s retinoidom, ako sú tretinoiny a tazarotény, sú známe ako vysoko efektívne činidlá proti vráskam. Avšak, potenciálne začervenanie alebo alergia, spôsobená týmito produktmi nemusí byť tolerovaná všetkými typmi pleti.

3) Vyhľadajte iné možnosti ošetrenia

Akadémia dermatológov hlási, že ak chcete podstúpiť silnejšie opatrenia na boj proti vráskam vo vašej 30-tke, môžete vyhľadať medicínske procedúry, ktoré môžu dosiahnuť dobrý výsledok. V súčasnosti, mnoho dermatológov ponúka procedúry ako sú dermálne výplne, botulotoxín, mikrodermabráziu, chemický peeling (napr. peeling s kyselinou glykolovou) a mnoho ďalších. Mnoho z týchto procedúr vyžaduje minimálny čas a môže dočasne revitalizovať vašu pleť. Taktiež sa môžete porozprávať s dermatológom o produktoch starostlivosti o pleť, viazaných na lekársky predpis.

4) Zahrňte režim starostlivosti o pleť

Nanesením tenkej vrstvy séra alebo cieleného krému, ráno a večer revitalizujete pokožku a minimalizujete vzhľad vrások. Pre odstránenie každej mŕtvej bunky pokožky a na ošetrenie fádnej pleti, pred tým než pôjdete spať, očistite pleť hydratačnou kefkou na pokožku alebo šetrnou žinkou.

Tipy

  • Noste klobúk alebo iné ochranné oblečenie na ochranu pred slnkom.
  • Dermatológovia tvrdia, že antioxidanty môžu bojovať proti vráskam spôsobeným vonkajšími faktormi starnutia, ako sú cigaretový dym a znečistenie. Odporúčajú antioxidanty ako sú Idebenón, koenzým Q10, vitamín C a E.
Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac