Domov / / 5 domácich pleťových masiek z...

5 domácich pleťových masiek z banánových šupiek, ktoré by ste rozhodne mali skúsiť

Posledná úprava 27.05.2019

Dodržiavanie správnej starostlivosti o pokožku môže byť niekedy ťažkou úlohou. Starostlivosť o pokožku by mala byť striktne dodržiavaná a pravidelne by ste si mali dopriať návštevu kozmetického salónu či dokonca rovno kúpele. Keby to ale bolo také jednoduché! Pravdou je, že harmonogramy našich dní bývajú neústupné, preto nám nemožno vyčítať, ak naša starostlivosť o pleť nie je dokonalá a pravidelná. Ale je to naša pokožka a pleť na tvári, ktorá trpí. Nemusíte sa však obávať, keďže pomoc je vždy po ruke. Ponúkame vám domáce pleťové masky, na ktorých prípravu je potrebné niekoľko málo ingrediencií, tá najdôležitejšia je však banánová šupka. Áno, čítate dobre. Je to banánová šupka, teda banánová maska na tvár!

Banány sú jedným z najpoužívanejších ovocí na celom svete. V mnohých kultúrach je banán súčasťou bežného stravovania a mnoho ľudí konzumuje banán na raňajky. Banány obsahujú zaujímavý mix esenciálnych živín a sú ľahko stráviteľné. V mnohých prípadoch banánové šupky vyhodíme ako bezcenný odpad, ale realita je iná. Šupka banánu je plná vitamínov, horčíka a draslíka. Je taktiež bohatá na antioxidanty a enzýmy. Práve preto je banánová šupka vysoko odporúčaná v starostlivosti o pleť. Na jej využitie najprv použitím lyžičky odstráňte z vnútornej časti banánovej šupky biely obsah, ktorý vyzerá ako vlákno. Uistite sa však, že použijete čerstvú banánovú šupku. Banánové šupky, ktoré sa po dlhšiu dobu nepoužívali dokážu sčernať a stratiť účinok. Tu je pár tipov na domáce pleťové masky z banánovej šupky.

1) Banánová maska z banánovej šupky a mandlí

Mandle obsahujú enormné množstvo vitamínu E. V kombinácii s banánovou šupkou dokážu jednoducho preniesť starostlivosť o pleť na iný level. Ponorte pár mandlí do misky s vodou a nechajte takto na pár hodín stáť. Najlepšie bude ak ich necháte ponorené vo vode cez noc. Následne vodu zlejte a mandle roztlačte, čím získate hustú konzistenciu pasty. Následne použitím lyžičky vyberte biely obsah z 2 banánov a zmiešajte ho s roztlačenými mandľami. Pridajte pár kvapiek olivového oleja, čím vytvoríte lepšiu konzistenciu. Aplikujte danú pastu pomocou prstov na tvár, nevynechajte ani kúsok pleti. Nechajte pôsobiť približne 30 minút. Nakoniec zmyte studenou vodou.

2) Banánová maska z banánovej šupky a jogurtu

Máte plný program? Nedostatok času na prípravu pleťovej masky? Skúste túto jednoduchú a účinnú pleťovú masku, ktorá je extrémne ľahká na prípravu. Všetko, čo budete potrebovať je banánová šupka a jogurt, o ktorého pozitívnych účinkoch na pleť ste už toho museli čítať veľmi veľa. Jednoducho vydlabte vnútornú časť banánovej šupky a zmiešajte ju s čerstvým jogurtom alebo tvarohom. Použite rovnaké množstvo jogurtu ako máte množstvo bielej dužiny z banánovej šupky. Nechcete predsa, aby bola zmes príliš vodová. Pridajte k zmesi tiež trochu medu a dôkladne zmiešajte. Aplikujte na tvár a nechajte pôsobiť približne 20 minút. Nakoniec zmyte vodou.

3) Banánová maska z banánovej šupky a citrónu

Citróny sú perfektnými bielidlami a pokiaľ máte mastnú pleť, neváhajte ani sekundu a pripravte si túto pleťovú masku. Vydlabte vnútornú časť banánovej šupky a zmiešajte ju s polievkovou lyžicou čerstvej citrónovej šťavy. Pridajte k zmesi pár kvapiek medu a poriadne zmiešajte. Aplikujte bohatú vrstvu tejto pleťovej masky na tvár a nechajte pôsobiť približne polhodinu. Nakoniec zmyte studenou vodou.

4) Banánová maska z banánovej šupky a vajca

Môžeme vynechať vajíčko ak sa bavíme o zdokonalení pleti? Rozhodne nie. Na prípravu pleťovej masky môžete zmiešať vaječný žĺtok s banánovou šupkou a získate krásny vzhľad pleti, po ktorom ste vždy tak túžili. Vydlabte biely obsah z vnútornej časti banánovej šupky. Vajíčko zmiešajte s banánovou dužinou zo šupky. Maska bude bezpochyby lepkavá. Preto k vytvorenej zmesi pridajte pár kvapiek olivového oleja a dôkladne znova zmiešajte. Aplikujte bohatú vrstvu na tvár pokrytím každého kúsočku pleti. Po stvrdnutí zmes zmyte z tváre studenou vodou.

5) Banánová maska z banánovej šupky a kivi

Kivi je možné používať v starostlivosti o pleť nehľadiac na to, aký typ pleti máte. V kombinácii s banánom vytvoria jeden z najlepších čistiacich produktov. Vydlabte vnútornú časť banánovej šupky a zmiešajte ju s pár kvapkami kokosového a mandľového oleja. Následne vydlabte dužinu kivi a pridajte ju k zmesi. Dôkladne zmiešajte a aplikujte zmes na tvár. Nechajte pôsobiť, vezmite naparený uterák a nechajte na tvári nejakú dobu pre ešte lepší účinok pleťovej masky. Nakoniec masku z tváre zmyte vlažnou vodou.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac