Domov / / Keď si prečítate o možnostiach...

Keď si prečítate o možnostiach jej využitia, už nikdy šupku z banánu nevyhodíte

Posledná úprava 24.06.2019

Banány patria k najznámejšiemu tropickému ovocie, ktoré prospieva zdraviu. Obsahujú tri prírodné zdravé cukry – glukózu, fruktózu a sacharózu, a to v kombinácii s vlákninou. Poskytujú okamžitý a zdravý prísun množstva energie. Podľa štúdií už dva banány dodajú dostatočné množstvo energie až na 90 minútové namáhavé cvičenie.

Starostlivosť o pleť - magické využitie banánových šupiek pre pokožku a pre krásu

Ošetrenie vrások a akné: banánová šupka je vynikajúca pre celkovú starostlivosť o pleť. Je výborná na odstraňovanie škvŕn a vrások z tváre (rozlišujeme viacero typov vrások). Má vynikajúce vlastnosti pre boj proti starnutiu pleti a proti antioxidantom, vyživuje a hydratuje pokožku a navyše podporuje pevnosť a pružnosť pleti. Jednoducho vnútornou stranou šupky jemne potrite pokožku na tvári, hlavne v zapálených oblastiach a nechajte pôsobiť po dobu tridsiatich minút.

Odstraňovanie bradavíc z kože: máte problémy s pravidelným objavovaním sa bradavíc na koži? Problém možno vyriešiť banánovou šupkou. Výhodou je, že ich takto dokážete odstrániť a zabrániť ich opätovnému objaveniu. Aj takto vyzerá starostlivosť o pleť. Položte na bradavicu kúsok šupky z banánu, prelepte leukoplastom a nechajte pôsobiť po celú noc. Túto procedúru opakujte dovtedy, kým bradavicu úplne neodstránite.

Bielenie zubov: túžite po krásnych bielych žiarivých zuboch? Tak použite banánovú šupku. Jemne potierajte vnútornou stranou šupky zuby – pol mesiaca každý deň. Výsledky uvidíte čoskoro.

Bonusový tip: vnútorná strana banánových šupiek má výživné hydratačné vlastnosti, a hoci už nejde o starostlivosť o pleť, je kvôli svojim vlastnostiam vynikajúca aj na čistenie striebra, nábytku a kožených topánok.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Keď si prečítate o možnostiach jej využitia, už nikdy šupku z banánu nevyhodíte Priemerné hodnotenie: 4 1 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Čítajte viac