Domov / / / / Prírodná liečba vypadávania vl...

Prírodná liečba vypadávania vlasov

Posledná úprava 21.09.2018

Hoci dobre skúmaných bolo len málo druhov prírodných spôsobov ako liečiť vypadávanie vlasov, existuje niekoľko, ktoré Vám môžu pomôcť udržať si hrivu dlhšie, ak začína miznúť.

Je niekoľko dôvodov, prečo môžete na hrebeni vidieť viac vlasov než je obvyklé. Nedostatok vitamínov, problémy so štítnou žľazou alebo menopauza, to sú niektorí z vinníkov spôsobujúcich vypadávanie vlasov.

Ak je vypadávanie vlasov spôsobené zdravotným problémom, je samozrejme potrebná liečba vypadávania vlasov. Často krát však stojí za zváženie pokúsiť sa zastaviť vypadávanie vlasov aj prirodzenou cestou.

Výživa

Moderný spôsob života, uponáhľaná doba a stres spôsobili, že sa bohužiaľ mnoho ľudí nestravuje práve najlepšie. Často prevládajú nezdravé jedlá s malým množstvom výživných látok a vitamínov.

Proteíny sú dôležité pre posilnenie vlasov a podporu rastu. Odporúčaná denná dávka je asi 170 – 250 gramov mäsa alebo kombinácia štyroch až piatich porcií mliečnych výrobkov a fazule.

Je dobré do stravy zaradiť orechy, semená, vajcia a ryby. Všetky sú dôležitým zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú znížiť zápal a vytvoriť zdravšiu pokožku hlavy.

Je najlepšie zabrániť jednotvárnosti; jedzte pestrú stravu každý deň. Odporúča sa jesť šesť až 10 porcií rôznych druhov zeleniny denne dva až štyri kusy ovocia, zmes zŕn a strukovín a výrobkov z chudého mäsa.

Zoznam živín, ktoré môžu byť pre vlasy užitočné

Železo: Jeho nedostatok - anémia môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Ale doplnky stravy so železom sú odporúčané len ak skutočne trpíte anémiou z nedostatku železa.

Zinok a biotín: Tieto doplnky majú pomôcť pri raste vlasov, pretože ľudia s metabolickými poruchami môžu mať riedke alebo lámavé vlasy a nechty.

Asi najčastejšie z prírodných liekov sa využíva extrakt zo Saw palmetta na liečbu vypadávania a rastu vlasov.

Poznajte svoje výživové doplnky

Ak sa chystáte používať doplnky kvôli vlasom, skôr, než s nimi začnete, zistite si prípadné vedľajšie účinky, vrátane interakcií s inými liekmi, ktoré užívate.

Tipy na úpravu vlasov

  1. Gumky, farby a trvalá môžu byť prílišná záťaž pre vlasy. Ak Vám vlasy vypadávajú, určite nechcete aby boli ešte aj zničené. Buďte k vlasom jemní – nepreháňajte to s česaním alebo umývaním. Na druhej strane starostlivosť nutná je - niektorí pacienti si prestanú upravovať svoje vlasy úplne, čo môže viesť ešte k väčšej nespokojnosti s vlasmi.
  2. Používajte farbivá vlasovej pokožky, aby sa minimalizoval kontrast medzi vlasmi a vlasovou pokožkou, ak začína presvitať.
  3. Skúste predlžovanie vlasov pre zväčšenie objemu.
  4. Udržujte svoje vlasy ostrihané nakrátko aby neviseli a nevyzerali redšie ako sú.
  5. Skúste si urobiť cestičku na boku. Tým sa odvráti pozornosť od temena hlavy, kde vlasy často rednú.
  6. Použite prípravky na oživenie vlasov, ktoré pomôžu vlasom vyzerať hustejšie.

Zvládajte stres

Strata vlasov môže byť stresujúca. A bohužiaľ stres (fyzický a emocionálny) môže niekedy ešte prispievať k vypadávaniu vlasov.
Viac vlasov na hrebeni nemusí byť pre Vaše vlasy začiatok konca. Sú obdobia, kedy je zvýšená strata vlasov normálna - u žien je to v priebehu menopauzy a po tehotenstve (viď postpartum alopecia).
Strata vlasov je pre mnoho ľudí emocionálna záležitosť. Preto je v tomto prípade liečba vypadávania vlasov zbaviť sa stresu im môže pomôcť udržať si ich dlhšie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Prírodná liečba vypadávania vlasov Priemerné hodnotenie: 4.5 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy