Saw Palmettom proti padaniu vlasov

Posledná úprava 09.09.2016

Ak Vám začali vypadávať vlasy, možno ste skúsili vyhľadať prírodné prípravky a vitamíny alebo doplnky, ktoré pomáhajú zastaviť vypadávanie. Prípravok Saw Palmetto sa používa v Európe pri príznakoch zväčšenej prostaty. Je hojne využívaný pre svoj efekt na dihydrotestosterón - hormón prispievajúci aj k vypadávaniu vlasov. Mnohé štúdie sa javia sľubne a Saw Palmetto je čoraz používanejší prírodný liek proti vypadávaniu vlasov.

Informácie o rastline

Saw palmetto je ovocie rastliny známej tiež ako trpaslíčia palma. Jej latinský názov je Serenoa repens. Rastie v teplom podnebí vrátane juhovýchodnej časti Spojených štátov. Extrakt pochádza z bobúľ tejto rastliny, ktoré majú tvar podobný olivám a na jeseň majú modročiernu farbu. Húštiny saw palmetta sú dôležitou súčasťou domova zvierat na juhovýchode ako napríklad leopard alebo mláďat medveďa čierneho, ktoré požierajú túto rastlinu.

Vypadávanie vlasov a Androgény

Androgénna alopécia, AGA, sa obvykle nazýva mužským vzorom plešatosti, aj keď sa môže objaviť i u žien. Výskumníci dospeli k záveru, že vysoká hladina látky nazývanej dihydrotestosterón (androgén), spôsobuje oneskorený rast vlasov. Taktiež zistili, že blokovanie receptorov tohto androgénu pomohlo zabrániť jeho nepriaznivým účinkom na vlasy.

Extrakt zo Saw Palmetta

Premena hormónu testosterónu na dihydrotestosterón pomocou enzýmu 5 alfa reduktázy je známym faktorom pri AGA. Saw Palmetto extrakt účinkuje pozitívne v blokovaní pôsobenia 5 alfa reduktázy, čím zabraňuje tvorbe dihydrotestosterónu a následnému vypadávaniu vlasov. Vedci zistili, že výťažky zo Saw Palmetta boli účinné v potlačení vypadávania vlasov.

Iné výhody užívania extraktu

Podľa článkov uverejnených vo vedeckých časopisoch, okrem zastavenia vypadávania vlasov môže extrakt zo Saw Palmetta tiež pomôcť s niektorými z príznakov spojených s benígnym zväčšením prostaty (BHP), ktorá sa spúšťa v prípade veľkého množstva 5 alfa reduktázy a dihydrotestosterónu. Tieto štúdie preukázali, že Saw Palmetto účinne znižuje príznaky porúch močových ciest súvisiace s BHP.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Saw Palmettom proti padaniu vlasov Priemerné hodnotenie: 4 (3 hodnotení­)

Podporte eOtazky lajkom

Doporučené produkty

 • Saw Palmetto extrakt 320mg

  • Extrakt zo Saw palmetta v tobolkách
  • Prírodný prostriedok používaný celosvetovo na liečbu vypadávania vlasov

  Liek na predpis? : Nie

 • Saw Palmetto extrakt 1000mg

  • Extra silný extrakt zo Saw palmetta
  • Najrozšírenejší prírodný liek na liečbu vypadávania vlasov 

  Liek na predpis? : Nie

Čítajte viac

Blízke témy