Domov / / / / 3 Efektívne a jednoduché spôso...

3 Efektívne a jednoduché spôsoby liečby vypadávania vlasov

Posledná úprava 29.03.2018

Ak ste typický dospelý, máte asi 100.000 vlasov a rovnako ako väčšina ľudí určite o Vašu korunu krásy nechcete prísť. Ak chcete udržať vypadávanie vlasov na uzde a zaistiť, aby Vám vlasy na hlave zostali, skúste niektoré z týchto prírodných procedúr. Nie všetky osvedčené lieky proti vypadávaniu vlasov účinkujú naozaj na každého. Nižšie uvedené sú niektoré prírodné terapie, ktoré sa môžu ukázať byť užitočné na obmedzenie vypadávania vlasov, alebo môžu dokonca podporovať rast vlasov.

Masáž

Zvýšený tok krvi do vlasových folikulov môže veľmi pomôcť v boji proti vypadávaniu vlasov a podporiť rast nových vlasov. Trojminútová masáž každý deň prirodzene zvýši prietok krvi do pokožky, a pomôže rastu vlasov. Uistite sa, že nemáte vlasy stiahnuté, alebo sa k nim nesprávate hrubo, pretože to môže spôsobiť trakčnú alopéciu alebo vypadávanie vlasov v dôsledku trenia. Namiesto toho použite prsty, ktoré sú šetrnejšie pri masírovaná hlavy až celkom dozadu.

Aromaterapia

Zmes éterických olejov z levandule a bobkového listu môže urobiť zázraky pre stimuláciu vlasovej pokožky. Nielenže si budete užívať jej príjemnú vôňu, ale budete tiež cítiť, že má priaznivý účinok na pokožku. Pridajte 6 kvapiek z každého z oleja do 4 dcl teplého nosného mandľového oleja, môžete tiež použiť sójový alebo sezamový olej. Tieto ingrediencie nájdete pohodlne v miestnom obchode so zdravou výživou. Keď budete mať zmes pripravenú, vmasírujte ju jemne do pokožky hlavy a umožnite jej vstrebať sa po dobu 15 až 20 minút. Potom, pridajte 3 kvapky esenciálneho oleja z bobkového listu do jemného šampónu a umyte.

Výživa

Pre mužov: Nízkotučná diéta veľmi pomáha pri spomalení procesu plešatenia. Strava s vysokým obsahom tuku obvykle vedie k zvýšeniu hladiny testosterónu, ktorý môže byť spojený s mužským ložiskovým plešatením. Je zaujímavé vedieť, že pred druhou svetovou vojnou, japonskí muži takmer nikdy netrpeli vypadávaním vlasov. Teraz však vplyvom západnej stravy plešatejú vo veľkom rozsahu. Rozhodne nie je jasné či strava s nízkym obsahom tukov zastaví padanie vlasov, ale je tu vysoká možnosť, že ho môže spomaliť.

Pre ženy: Hoci vypadávanie vlasov u žien zriedka vyústi v plešatosť, ak sa tak stane, môže to byť desivá skúsenosť. Rednutie vlasov u žien je často signálom, že nastal problém s ich tráviacim traktom. Niekedy to môže byť spôsobené zlou absorpciou zinku, bielkovín a ďalších živín alebo nedostatočnou žalúdočnou kyselinou.

Napokon, ako pri každej prírodnej terapii, poraďte sa so svojím lekárom, ak Vaše vlasy vypadávajú rýchlo, alebo ak je vypadávanie sprevádzané ďalšími zdravotnými problémami ako je podvýživa alebo hypotyreóza. Keď budete brať vypadávanie vlasov ako závažný problém, nie na ľahkú váhu, budú Vaše vlasy vyzerať lepšie, jemnejšie a z dlhodobého hľadiska uvidíte pozitívne výsledky.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


3 Efektívne a jednoduché spôsoby liečby vypadávania vlasov Priemerné hodnotenie: 3 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy