Domov / / / / Výber vhodnej liečby vypadávan...

Výber vhodnej liečby vypadávania vlasov

Posledná úprava 25.09.2017

V tomto článku Vám poradíme ako si vybrať najúčinnejšiu liečbu a nasmerujeme Vás na zoznam otázok, ktoré si treba položiť predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétny produkt alebo liečbu vypadávania vlasov.

Vzdelávajte sa

Získavajte informácie v problematike vypadávania vlasov. Pri hľadaní príčiny nezaškodí prečítať si viac o rôznych typoch vypadávania vlasov. V dnešnej dobe na trhu skutočne existujú produkty proti vypadávaniu vlasov, ktoré sú pre väčšinu ľudí naozaj účinné. Venujte čas zoznámeniu sa s toutu problematikou, čítaniu článkov o dostupných produktoch a o spôsobe ich účinku. Odporúčame prečítať si napríklad sekciu o rôznych účinných látkach vhodných pre zabránenie vypadávania vlasov. Vaša liečba by aspoň niektoré z týchto látok mala obsahovať. Ľudia začnú často hľadať informácie, až keď majú pocit, že im onedlho vypadajú všetky vlasy. Dôležité je si uvedomiť, že napriek zdanlivo rýchlemu vypadávaniu vlasov, neoplešatiete zo dňa na deň. Investujte teda zopár dní do zbierania informácií, ktoré Vám jednak pomôžu nenaletieť na prvý “overený prostriedok” s “vynikajúcimi výsledkami“  a rovnako Vám pomôžu zvoliť si vhodný spôsob liečby. 

Prečo mi vypadávajú vlasy a ako to zastaviť?

Životný štýl a vhodná liečba vypadávania vlasov

Každý máme iný životný štýl a každý je ochotný pre vlasy urobiť niečo iné. Ste človek z rýchleho a uponáhľaného prostredia? Pokiaľ áno, sústreďte sa na liečbu, ktorá je časovo nenáročná a jednoduchá.  Máte času viac? Možno by Vám neprekážalo začať s liečbou, ktorá zaberie aj hodinu denne.  Musíte vyzerať výborne za každých okolností? Každý produkt inak vplýva na vzhľad vlasov - niektoré ho zhoršia, iné vo vlasoch ani nevidno. Niektoré dokonca  môžu poslúžiť aj ako spevňujúci gél na vlasy.
Ako ste na tom s odhodlaním dodržiavať liečbu? Väčšina produktov si vyžaduje dlhodobú, prípadne doživotnú aplikáciu  alebo užívanie, aby ich účinok vydržal. (aspoň podľa súčasnej vedy).

Stanovte si rozpočet

Áno, čítate správne – rozpočet. Naozaj účinné produkty proti vypadávaniu vlasov nepatria do kategórie tých najlacnejších. Dôvod je jednoduchý - farmaceutické a biotechnologické spoločnosti investovali nemalé prostriedky do výskumu a testovania liekov, čo sa samozrejme prejavuje aj na cene. Určite je možné na trhu nájsť aj veľmi lacné prípravky - v tomto prípade si však dobre rozmyslite, či to nie je pre Vás iba strata drahocenného času. Zvážte teda, koľko ste ochotní minúť mesačne a uistite sa, že v tom môžete pokračovať dlhodobo. Nie je nič horšie ako sa dostať do stresu kvôli finančným problémom.  

Riskovať alebo skúsiť overené ?

Pokiaľ chcete niečo čo funguje a nechcete strácať čas skúšaním a testovaním rôznych produktov, držte sa časom overených produktov odporúčaných ľuďmi. O takýchto produktoch sa všeobecne vie a píše. Pokiaľ samozrejme máte dostatočne veľa peňazí, môžete si dovoliť experimentovať. Stručný prehľad odporúčaných a najpoužívanejších liekov nájdete v článku úspešná liečba vypadávania vlasov.

Pozitíva VS negatíva

Prípravky a lieky proti vypadávaniu vlasov majú pozitívny ale často aj negatívny efekt. Účinné lieky proti vypadávaniu vlasov majú často žiaľ aj svoje negatíva v podobe vedľajších účinkov.  Od jednoduchého podráždenia pokožky až po problémy v oblasti sexuálneho života. Väčšina ľudí často nespozoruje vôbec žiadne vedľajšie účinky. Napriek tomu je potrebné o nich vždy vedieť a počítať s nimi. Aj tu platí, že najjednoduchšia cesta ako sa dozvedieť o vedľajších účinkoch, je čítať príspevky ľudí na internete.  

Nie všetko zaberá pre každého

V súčasnosti nepoznáme univerzálny liek proti vypadávaniu vlasov, ktorý funguje u každého rovnako. Dokonca aj lieky, ktoré sú oficiálne schválené na liečbu vypadávania vlasov a zaberajú u 70% ľudí, stále  zostáva 30% ľudí, na ktorých liečba nemá dostatočný efekt.

A na záver zopár rád – vždy preverte všetko, čo čítate. Nechajte sa viesť tým, čo ste sa naučili z týchto článkov a tým čo viete sami.  Nedržte sa kŕčovito jednej myšlienky, ktorú si niekde prečítate.  Buďte otvorení  zmene názoru, ak zistíte, že veci nie sú také, ako sa zdali. Dokonca aj veci, ktorým veríme ako vedeckým dôkazom, sa môžu zmeniť, ak veda pokročí. Buďte neustále otvorení získavať  a vyhodnocovať ďalšie informácie. Dodržujte tieto rady a je tu veľká šanca, že nájdete produkt/ liečbu, ktorá Vám bude vyhovovať.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Výber vhodnej liečby vypadávania vlasov Priemerné hodnotenie: 3.7 3 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy