Domov / / / / Ako posilniť vlasové folikuly

Ako posilniť vlasové folikuly

Posledná úprava 04.10.2016

Vlasové folikuly sú malé vačky lemované kožnými bunkami. Tukové žľazy vypúšťajú do týchto vačkov kožný maz, ktorý chráni a mastí vlasy. Bunky vstupujú do vačku, kde sa spoja a vytvoria vlas. Stredná časť vlasu (časť vlasov, ktorú vidíte) je tvorená keratínom, mŕtvym tkanivom. Na posilnenie vlasových folikulov je dôležitá zdravá strava, keďže vlasy pochádzajú z buniek a ich zdravie závisí na vašom zdraví – zdravé vlasy sú silné vlasy.

Krok 1

Jedzte potraviny bohaté na železo, ako je tmavozelená listová zelenina, fazuľa a strukoviny, chudé červené mäso alebo užívajte železo v podobe výživového doplnku. Železo zásobuje vlasové folikuly kyslíkom. Nedostatok kyslíka dokáže vlasové folikuly oslabiť.

Krok 2

Pridajte do svojho jedálnička potraviny, ktoré obsahujú zinok – najčastejšie sú to morské plody a mäso. Zinok vlasové folikuly posilňuje a to tak, že sa podieľa na aktivácii bielkoviny, ktorá viaže retinol. Taktiež pomáha podporovať tukové žľazy, ktoré chránia vlasy. Užívajte približne 11 mg denne, príliš veľa zinku totiž môže interferovať s absorpciou iných minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie vlasov.

Krok 3

Jedzte jedlá bohaté na vitamíny A, B, C a E. To môžete dosiahnuť jedením rôznych druhov ovocia, zeleniny a zdravých tukov (skúste avokádo alebo olivový olej). Ak neviete, ktoré ovocie si vybrať, vyberajte si z každej farby. Ovocie a zelenina taktiež pomáhajú hydratovať telo.

Krok 4

Jedzte jedlá bohaté na bielkoviny ako sú vajcia, moriak, kuracina a nízkotučné mliečne výrobky. Vlasy sa skladajú z bielkovín, takže dostatok bielkovín vo vašej strave vám zaručí silné a zdravé vlasy.

Krok 5

Pre lepší rast vlasov a silu vlasov pite denne aspoň 8 pohárov vody. Voda pomáha telu vykonávať všetky funkcie vrátane rastu vlasov. Ak je vaše telo dostatočne hydratované, vaše vlasy budú jemnejšie a elastickejšie.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy