Domov / / / / Votrite si do vlasovej pokožky...

Votrite si do vlasovej pokožky cesnak a cibuľu – výsledok bude veľmi pôsobivý

Posledná úprava 12.07.2019

Ako používať cesnak proti padaniu vlasov?

Hodinu pred spaním si očistite strúčik cesnaku a votrite ho na miesto, kde vám rednú vlasy. Hodinu počkajte, potom si premasírujte vlasovú pokožku olivovým olejom. Na hlavu si dajte čiapku a choďte spať. Ráno si vlasy umyte šampónom. Túto procedúru opakujte niekoľko týždňov. Vlasy by mali prestať vypadávať a dokonca začať znovu rásť.

Cibuľová kúra proti padaniu vlasov

Cibuľa (allium cepa) je známa svojimi liečivými vlastnosťami, vrátane antibakteriálnych, prečisťovacích, stimulačných a vyživovacích schopností. Cibuľa obsahuje mnoho dôležitých minerálov a vitamínov, ako napríklad vitamín C a B6, vápnik, draslík a germánium. Cibuľa má tiež vysoký obsah síry. Síra je prvok, ktorý sa nachádza v každej bunke v tele. Najväčšia koncentrácia je vo vlasoch, pleti a v nechtoch. Často sa jej hovorí aj „prvok krásy“ a „liečivý prvok“, kvôli jej schopnosti podporovať cirkuláciu a zmierniť zápal. Tieto kvality prispievajú k teórii, že dostatočné množstvá síry môžu podporiť opätovný rast vlasov u tých ľudí, ktorí trpia jej nedostatkom. Vysoké množstvá síry v cibuli z nej robia veľmi účinný prostriedok na regeneráciu vlasových folikulov a stimuláciu opätovného rastu vlasov. Tým vlastne pomáha aj proti padaniu vlasov, pretože prirodzene koncentrované zlúčeniny síry preukázateľne vykazujú schopnosť obnovy vlasového porastu.

Domácu kúru z cibule proti padaniu vlasov si môžete vytvoriť nasledovne. Aplikujte čerstvo vytlačenú, surovú cibuľu priamo na vlasovú pokožku, poriadne ju vmasírujte do pokožky a k vlasovým korienkom. Nechajte pôsobiť približne pol hodinu, potom si vlasy zmyte šampónom. Túto kúru používajte denne. Vo väčšine prípadov vyústi cibuľová kúra do úchvatného zlepšenia hustoty vlasov, a to len v priebehu niekoľkých mesiacov. A keďže šťava z cibule obnovuje vlasové folikuly a zlepšuje krvný obeh vo vlasovej pokožke, pomôže súčasne podporiť rast silných vlasov.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy