Domov / / / Vypadávanie vlasov a vitamín A...

Vypadávanie vlasov a vitamín A

Posledná úprava 13.03.2018

Vitamín A je nevyhnutný pre mnoho telesných funkcií, vrátane zdravého rastu vlasov. Tento vitamín je rozpustný v tukoch, vaše telo ukladá jeho prebytok a užíva ho, čo môže viesť k toxicite. Jedným z príznakov je vypadávanie vlasov. Spolu s vitamínom A toxicitou je mnoho ďalších príčin vypadávania vlasov. Váš lekár vám môže pomôcť určiť konkrétnu príčinu vášho problému, rovnako ako diskutovať o príjme vitamínu A.

Význam vitamínu A

Vitamín A je nevyhnutný pre dobré videnie, tiež pomáha pri reprodukcii buniek. Reprodukcia buniek je nevyhnutná pre niekoľko telesných procesov, vrátane rastu vlasov. Okrem toho, vitamín pôsobí ako antioxidant, ale tiež chráni vlasové folikuly pred poškodení spôsobeným voľnými radiálmi.

Odporúčania a zdroje vitamínu

Odporúčaná dávka pre vitamín A je 900 mcg alebo 3000 IU pre mužov vo veku nad 19 rokov a 700 mikrogramov alebo 2310 IU u žien nad 19 rokov, ktoré nie sú tehotné alebo dojčiace. Vitamín A môžete konzumovať vo forme potravín ako vajcia, pečeň, mliečne výrobky. Tiež tmavozelenej listovej zeleniny a tmavo žltej alebo oranžovej zeleniny a ovocia – ako sú mrkva, marhule, broskyne, tekvice – obsahujú beta-karotén, z ktorého vaše telo môže tiež produkovať vitamín A.

Toxicita a vypadávanie vlasov

Konzumácia vysokého množstva vitamínu A môže mať za následok stratu vlasov. Tolerantná horná hranica vitamínu pre ľudí nad 19 rokov je 10000 IU denne a vyššie množstvo môže byť toxické. Príznaky a symptómy toxicity vitamínu A sú suchá koža, nevoľnosť, hnačky. Je ťažké sa predávkovať vitamínom A prostredníctvom svojho jedálnička, ale môžete byť ohrozený ak užívate doplnky. Vždy sa poraďte so svojim lekárom, najmä ak užívate iné lieky.

Nedostatok vitamínu a zdravé vlasy

Nie len dostatok tohto vitamínu môže mať nepriaznivé účinky na vaše vlasy. Nízke hladiny vitamínu majú za následok suché a lámavé vlasy. Ak sa vaše vyprahnuté vlasy začínajú lámať na koncoch alebo pri korienku, môže dôjsť k vypadávaniu vlasov. Nedostatok tohto vitamínu je v západnom svete zriedkavý, symptómy zahŕňajú suché oči, šerosleposť, hnačka, znížená schopnosť bojovať s injekciou. Rovnako ako u všetkých vitamínov je dôležité konzumovať vitamín A s mierou a udržať svoje telo a vlasy zdravé.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Zatiaľ bez hodnotenia

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy