Domov / / / Vitamíny pre husté vlasy

Vitamíny pre husté vlasy

Posledná úprava 07.09.2017

V pátraní po silných a zdravých vlasoch, muži aj ženy skúšajú vlasové prípravky a zdĺhavé vlasové kúry. Niekedy si v snahe o zdravé kadere dokonca na svoje vlasy dávajú majonézu, avokádo alebo pivo. Bohužiaľ to nemusí vždy fungovať a vlasy často zostanú bezvládne, riedke a v zlej kondícii. Avšak, správna výživa pre husté vlasy umožňuje telu rast silných a zdravých vlasov.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny pomáhajú obnoviť štruktúru folikulov a pomáhajú pri ochrane celého vlasu pred poškodením prostredím. Bohužiaľ, telo túto priaznivú látku neprodukuje prirodzene. Z tohto dôvodu musia byť omega-3 mastné kyseliny prijímané v potravinách alebo potravinových doplnkoch. Po ich konzumácii podporujú celkové zdravie pokožky hlavy a slúžia ako stavebné kamene štruktúry vlasového folikulu. Najčastejším zdrojom omega-3 mastných kyselín sú ryby žijúce v studenej vode ako losos, sleď, makrela a sardinky. K iným zdrojom mastných kyselín patria ľanové semienka a orechy.

Potraviny bohaté na bielkoviny a železo

Vzhľadom k tomu, že vlasy sú tvorené prevažne bielkovinami, pre silné a zdravé vlasy je nevyhnutná strava s vysokým obsahom bielkovín. Strava s nízkym obsahom bielkovín v skutočnosti vedie k pomalému rastu vlasov a slabým vlasom. Železo pomáha krvi prenášať kyslík do vlasových vačkov, čo stimuluje zdravý rast. K živočíšnym zdrojom bielkovín bohatých na železo patria ustrice, mušle, chudé hovädzie mäso, morčacie, jahňacie, kuracie a bravčové mäso, krevety a vajcia. Iné zdroje bielkovín bohatých na železo sú tofu, šošovica, fazuľa či orechy.

Vitamín A

Hoci je vitamín A zvyčajne ponúkaný na zlepšenie zraku, má tiež dôležitú funkciu v zdraví pokožky hlavy. Telo používa vitamín A pri výrobe mazu, ktorý slúži ako kondicionér na vlasy. Medzi potraviny s vysokým obsahom vitamínu A patrí špenát, brokolica a mrkva.

Vitamíny B komplexu

Vitamíny B komplexu dodávajú vlasom lesk. Vďaka nim sú vlasy husté, B vitamíny totiž spomaľujú vypadávanie vlasov. Vitamíny pomáhajú v tvorbe mazu, ktorý hydratuje vlasy. B vitamíny opravujú poškodené vlasové folikuly a zlepšujú cirkuláciu krvi, vďaka čomu je vlasová pokožka zdravá a zlepšuje sa aj rast vlasov. Vitamín B bráni vlasom v tom, aby sa stali krehkými a lámavými. Vitamíny B komplexu môžete získať z potravín ako sú celé zrná, strukoviny, zelená listová zelenina, hnedá ryža, kuracie mäso, ryby, zemiaky, fazuľa, orechy, vajcia, avokádo, sójové výrobky, jogurt a obohatené obilniny.

Vitamín C

Vitamín C pomáha telu pri výrobe kolagénu, čo je dôležitá štrukturálna vláknina vo vlasových prameňoch. Vitamín C je obzvlášť dôležitý pre vegetariánov, pretože zlepšuje schopnosť tela vstrebávať železo z neživočíšnych zdrojov. Medzi potraviny bohaté na vitamín C patrí mrkva, brokolica, listová zelenina, ružičkový kel, zelená paprika, jahody, pomaranče, grapefruity, ananás a citróny.

Vitamín D

Vitamín D pomáha udržiavať v chode cyklus vlasových folikulov. Tým zároveň zlepšuje rast vlasov. Vitamín D možno získať z potravín ako sú ryby, huby, vajcia, ustrice, sójové výrobky, cereálie, sardinky, pomarančový džús, zrná, saláma, šunka, losos, mlieko a mliečne produkty.

Vitamín E

Vitamín E prospieva pokožke hlavy a vlasom, tým, že pomáha s rastu kapilár v pokožke hlavy. Ako sa počet kapilár zvýši, krvný obeh v pokožke hlavy a jej celkový zdravotný stav sa zlepší. Kedže, zdravšia pokožka hlavy produkuje silnejšie a zdravšie vlasy, vitamín E je nevyhnutný pre husté vlasy. Potraviny bohaté na vitamín E sú tmavo zelená listová zelenina, vajcia, orechy, strukoviny a avokádo.

Vitamín K

Vitamín K zlepšuje zdravie vlasov. Vďaka nemu sú vlasy husté, pevné a silné. Niektoré z potravín, ktoré obsahujú vitamín K, sú slivky, kapusta, jarná cibuľka, špenát, špargľa, brokolica, šalát či uhorky nakladačky.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Vitamíny pre husté vlasy Priemerné hodnotenie: 3.8 5 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy