Ako prirodzene zahustiť vlasy

Posledná úprava 16.11.2016

Viete ako prirodzene zahustiť riedke vlasy? Ako taktiež dosiahnuť zdravšie vyzerajúcu pleť a hrubšie, silné nechty? Tu sú najlepšie potraviny, výrobky a tie najlepšie výživové doplnky na zdravú pleť a najmä na prirodzené zahustenie vlasov a liečbu vypadávania vlasov.

1. Šťava z aloe vera

Jednou z najlepších vecí, ktoré si môžete dopriať je šťava z aloe vera. Medzi blahodárne účinky aloe vera patria jej liečivé účinky na pleť a rany. V aloe vera sa nachádzajú polysacharidy, ktoré pomáhajú vášmu telu v hojení rán, a to vnútorných aj vonkajších.

Aloe vera je však výborná aj na zhustenie vlasov, to je aj dôvodom, prečo môžete vidieť na trhu mnoho šampónom a kondicionérov s aloe vera. Aloe vera obsahuje mnoho vitamínov a minerálov, ktoré robia vaše vlasy silné a zdravé. Vďaka jej antibakteriálnym a antimykotickým účinkom, aloe vera taktiež pomáha s lupinami a jej enzýmy dokážu kožu hlavy zbaviť mŕtvych buniek a podporiť regeneráciu kožného tkaniva okolo vlasových folikulov.

Pre začiatok sa odporúča užívať aloe vera vnútorne. Odporúčaných je 1/2 šálky dvakrát denne. Na trhu máte aloe vera šťavu dostupnú v rôznych rozmeroch, avšak výhodnejšou kúpou sa zdá byť väčšie balenie. Okrem zahustenia vlasov, aloe vera vám pomôže so zdravšou pleťou a nechtami.

2. Ľanové semená

Ak chcete vedieť ako dosiahnuť hustejšie vlasy, mali by ste taktiež zvážiť čo konzumujete. Do vášho jedálnička by ste preto mali zaradiť ľanové semená. Medzi zdravotné prínosy ľanových semien patrí aj zahustenie vlasov a to vďaka ich obsahu lignanov – skupiny chemických zlúčených, ktoré sa nachádzajú v rastlinách – a omega 3 mastné kyseliny. Tieto antibakteriálne ingrediencie taktiež vedú k lepšej pleti.

Odporúča sa pridať denne približne 3PL ľanových semien do smoothie alebo do jogurtu z kozieho mlieka a ovocia na raňajky.

3. Biotín

Medzi zdravotné prínosy biotínu patrí jeho schopnosť posilniť a zahustiť vlasy, keďže práve vitamín B je zodpovedný za posilňovanie vašich vlasov, pokožky a nechtov.

Podľa viacerých štúdii, užívanie vyšších dávok biotínu vám môže pomôcť s liečbou oslabených vlasov a nechtov. V skutočnosti boli účinky tohto vitamínu B7 najskôr objavené u koní, kedy sa biotín používal na ich krehké a poškodené kopytá.

4. Rozmarínový olej

Ak hľadáte prípravok s čo najrýchlejším účinkom, rozmarínový olej je skvelou voľbou. Medzi jeho mnohé použitia patrí aj stimulácia rastu vlasov pri aplikácia na pokožku hlavy. Mnoho ľudí taktiež uvádza, že dokáže predísť plešivosti, spomaľuje šedivenie vlasov a môže sa používať na liečbu lupín a suchej pokožky hlavy. Aj keď rozmarínový olej potrebuje viac preskúmania, čo sa týka rastu vlasov, zdá sa byť vcelku sľubný.

Zmiešajte pár kvapiek rozmarínového oleja s olivovým olejom. Vmasírujte túto zmes do pokožky hlavy a nechajte ju pôsobiť 3 až 4 hodiny.

5. Výživové doplnky

Ak vaše vlasy potrebujú viac hustoty, je tu taktiež pár výživových doplnkov, ktoré vám môžu pomôcť. Vysoko odporúčaný je olej z treščej pečene, pretože je plný omega mastných kyselín, vrátane EPA a DHA, ktoré pomáhajú zahusteniu vlasov, zlepšujú pleť a dokonca prirodzene vyvažujú hormóny. Nedostatok EPA a DHA v strave prispieva ku kožným ochoreniam ako sú lupiny, rednúce vlasy, ekzém a psoriáza, tak ako aj starecké škvrny a škvrny zo slnka. Jednoducho povedané, bez esenciálnych mastných kyselín, pokožku opúšťa veľké množstvo vlhkosti.

V skutočnosti existuje približne 100 rôznych využití rybieho oleja alebo oleja z treščej pečene. Pravdou je, že vaše vnútorné zdravie sa môže objaviť na vašej pleti a ak užívate rybí olej vnútorne ako výživový doplnok, môže to byť na vašu pleť rovnako účinne alebo ešte účinnejšie ako konvenčné hydratačné krémy. Odporúčaná je približne 1PL oleja z treščej pečene alebo rybieho oleja denne – dávka od 1000 až 3000 miligramov denne by mala byť postačujúca.

Ako ďalší výživový doplnok môžete zvoliť B komplex alebo menovite biotín. B komplex obsahuje biotín (približne 352 mikrogramov) tak ako aj vitamín B12 a oba tieto vitamíny boli preukázané, že pomáhajú zahustiť vlasy a majú priaznivé účinky na pokožku a nechty.

Ak hľadáte spôsob ako prírodne zahustiť vlasy, jednoducho využite všetky tieto metódy spomenuté vyššie. Budete taktiež na dobrej ceste k zdravým nechtom a pokožke.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy