Najlepšie mužské účesy pre rednúce vlasy

Posledná úprava 21.06.2023

Vysporiadať sa s rednúcimi vlasmi a ustupujúcou vlasovou líniou môže byť frustrujúce. Keď sa vlasy z hlavy postupne vytrácajú, jednoducho nevyzerajú a nepôsobia niektoré účesy tak dobre ako kedysi.

Našťastie je viacero spôsobov ako si upraviť účes, keď začnete plešatieť.

Máte množstvo rôznych možností ako zmierniť estetický dopad vypadávania vlasov – napríklad vlasové produkty na pridanie objemu, prekrytie a zahustenie rednúcich miest alebo práve spomínané lichotivé účesy pre ustupujúcu líniu.

Prečítajte si, ako upraviť účes, ak vám začali rednúť a vypadávať vlasy. Tiež pre vás máme zopár jednoduchých tipov ako spomaliť či zastaviť rednutie vlasov a vyhnúť sa, kým to len pôjde, úplnej plešatosti.

Voľte účesy a úpravu vlasov vhodnú pre rednúce vlasy

Ak aj vás trápi vypadávanie a rednutie vlasov, je dôležité uvedomiť si, že každý strih je iný. Niektoré strihy a účesy môžu riedke, tenučké vlasy a plešaté miesta ešte viac zvýrazniť. Takže padanie vlasov ešte zvýrazníte. Iné strihy vlasov zase dokážu aspoň vizuálne rednutie vlasov zmierniť, takže vypadávanie vlasov nie je až natoľko zrejmé.

Než si však povieme konkrétne strihy a účesy pre mužov s rednúcimi vlasmi, predstavíme si základné pravidlo česanie vypadávajúcich vlasov. Nikdy sa neznížte na účes typu prehadzovačka!

Áno, zakryje vašu „plešatosť“. Ale asi iba v zmysle, že takýto účes zakryje viditeľné holé miesta. Ale prehadzovačka je natoľko výrazná a ľahko odhaliteľná... Jednoducho, k vašej hlave takýmto spôsobom prilákate viac pohľadov, než by sa dialo pri normálnom, lichotivom strihu pre rednúce vlasy.

Pravidlá pri zmene účesu

  • Zbavte sa strachu zo zmeny
  • Vyberte si nový účes s dôverou - podčiarknite želané črty tváre
  • Načasujte si veľkú zmenu účesu pred voľnom - takto si na zmenu najskôr sami zvyknete

A teraz už môžeme prejsť k najlepším účesom pre rednúce vlasy a ustupujúcu vlasovú líniu u mužov.

Mužské účesy pre rednúce vlasy

Zostrih strojčekom

Ľahko sa vytvorí a ešte ľahšie sa udržiava. Zostrih naježka je pri vypadávajúcich vlasoch vynikajúcim riešením. Vlasy sú krátke, vidno pri ňom kožu. Preto holé miesta vo vlasoch natoľko nevytŕčajú, ako by to bolo pri dlhšom účese.

Zostrih naježka tiež zmierni vlasovú líniu, tá nie je natoľko výrazná. Jednoducho sa zmierni kontrast medzi čelom a vlasmi.

Vojenský zostrih

Vojenský zostrih je ideálnym riešením ako urobiť ustupujúcu líniu menej výraznou. Je to preto, že zmierni kontrast medzi holými spánkami a bočnou časťou vlasov. Ak sú po stranách vlasy ostrihané nakratúčko, akoby vznikla ilúzia rovnejšej vlasovej línie.

Ak preferujete na vrchu hlavy o niečo dlhšie vlasy, môžete vojenský štýl účesu zmeniť na klasickejší vysoký, pevný zostrih.

Účes mop top

Pri účese mop top zostáva dlhšia ofina á la Beatles… Takže ak nie ste fanúšikom krátkych vlasov, môžete vyskúšať tento. Treba ich sčesať dopredu na čelo. Takto načas prekryjete ustupujúcu vlasovú líniu, no nebude to natoľko okaté ako pri spomínanej neslávnej prehadzovačke.

Jedným z výhodných aspektov účesu mop top je fakt, že môžete dĺžku vlasov prispôsobiť vášmu vkusu. Od klasického beatlesáckeho štýlu až po strapatejší a ľahšie upraviteľný zostrih.

Vlasy uhladené smerom dozadu

Dozadu ulízané vlasy síce ustupujúcu vlasovú liniu nezakryjú. Je to však dobrý spôsob ako urobiť rednutie vlasov na temene menej výrazné.

Vlasy uhladené dozadu – to je účes, pri ktorom sú vlasy po stranách ostrihané nakrátko. Vlasy zvrchu hlavy sú uhladené smerom dozadu – takže prekrývajú vrch hlavy. Ak vám vlasy nerednú, no chcete zmierniť ustupujúcu vlasovú líniu, môžete uhladiť vlasy aj krížom a nie smerom dozadu.

Používanie stylingových produktov na vytvorenie vzhľadu hustejších vlasov

Kozmetické prípravky ako peny alebo laky na vlasy vám samotné vlasy v skutočnosti nezahustia. Ilúziu hustejších vlasov získate pridaním objemu. Na hlave vzniká jednotnejší, zdravší vzhľad vlasov.

Hlavné pravidlo, pokiaľ ide o kozmetické produkty, znie – vyhnite sa voskom a gélom na vlasy. Oboje vlasy iba zlepia k sebe, vlasy budú spľasnutejšie, budú pôsobiť oveľa redšie a holé miesta budú oveľa výraznejšie.

Miesto toho použite jemnú penu na úpravu účesu. Na rozdiel od gélu a vosku, pena pridá vlasom objem, takže budú pôsobiť hustejšie. Hlavne, ak ju nanesiete správne – teda najskôr si navlhčíte vlasy a následne dosucha vyfúkate.

Ak máte veľké holé miesta alebo rednúce oblasti vlasov na hlave, môžete používať zahusťovače vlasov (napríklad Toppik). Redšie miesta takto prekryjete, budú menej výrazné. Tieto zahusťovače vlastne na existujúce vlasy nanesú „prídavné vlákna“, využívajú na to keratín, ktorý sa dočasne naviaže na vlasy a poskytne tak dojem hustejších vlasov.

Ohoľte všetky vlasy

Áno, oholiť hlavu je radikálne riešenie, ale funguje. Ak máte odvahu vyholiť si hlavu a páči sa vám, ako vyzeráte bez vlasov, môžete s tým začať, akonáhle si všimnete, že vám začínajú vlasy rednúť.

Musíte si však uvedomiť, že oholená hlava nie je prevenciou ďalšej straty vlasov. Preto nezabúdajte, ak sa rozhodnete vlasy si nechať znovu narásť, môže ich byť zase oveľa menej, než keď ste si ich začali holiť.

Prevencia ďalšieho vypadávania vlasov pomocou liekov

Pokiaľ ide o padanie vlasov, je oveľa jednoduchšie zachovať si to, čo máme, než opäť získať vlasy ich transplantovaním či iným chirurgickým zákrokom. Práve preto je najlepší spôsob, ako upravovať účes pri vypadávaní vlasov, ochrániť vlasy, ktoré vám ešte zostali.

Vlasy môžete chrániť blokovaním DHT, čo je hlavný hormón zodpovedný za mužské vzorové plešatenie. V niektorých prípadoch začnú dokonca vlasy opäť rásť.

Či sa vám to páči alebo nie, keď už raz o vlasy prídete a folikuly odumrú, je to zvyčajne nezvratné. Ak si preto všimnete, že vám začínajú rednúť vlasy a rastú stále tenšie a tenšie, treba začať s ich záchranou. Radšej skôr ako neskoro.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy