Domov / / / / Ako zabrániť vypadávaniu vlaso...

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov – domáce prípravky, ktoré môžu zastaviť rednutie vlasov

Posledná úprava 15.03.2017

Ak sa aj vás týka rednutie vlasov, vyskúšajte jeden z domácich prípravkov, ktoré posilňujú vlasy a dokonca podporujú rast nových vlasov. Vyskúšajte, možno zaberú aj u vás.

Porazte lámanie vlasov

Ak budete na svoje vlasy príliš krutý, môžete skončiť s dolámanými, rednúcimi, ochabnutými alebo poškodenými kaderami. Zvyčajnými vinníkmi sú natáčky, chemické vyrovnávanie vlasov, natáčanie a trvalá, žehličky na vlasy, nadmerné farbenie vlasov. Ale tiež tesné gumičky, príliš tesné sponky, silné a časté kefovanie. To všetko môže za lámanie vlasov. Na zmiernenie poškodenia vlasov voľte voľnejšie sponky a gumičky a používajte hrebene so širokými zubami. Vlasy si češte od končekov smerom nahor, a to čo najmenším počtom prečesaní.

Zastavte rednutie vlasov rozmarínom

Rozmarín bol používaný ako liek po stáročia. Liečil upadajúcu pamäť, bolesť svalov a samozrejme, rednutie vlasov. Sušený rozmarín posilňuje a zjemňuje vlasy tým, že vyživuje vlasovú pokožku.

Vyskúšajte tento jednoduchý spôsob domáceho ošetrenia:

Rozpustite niekoľko lyžičiek sušeného rozmarínu v teplej vode a nechajte lúhovať 20 až 30 minút. Kúsky rozmarínu potom sceďte. Roztok rozotrite po celej dĺžke vlasov a do vlasovej pokožky. Pri oplachovaní si hlavu jemne premasírujte, aby ste stimulovali vlasovú pokožku aj vlasové folikuly.

Zmeňte stravovanie, zmeníte svoje vlasy

Ak sa pýtate, ako zabrániť vypadávaniu vlasov, zabezpečte si dostatočný príjem proteínov. Takto budú vaše bunky zdravé a produktívne. Ak budete mať príliš málo bielkovín, bude sa vaše telo s opätovným rastom vlasov trápiť. Voľte chudé bielkoviny ako je ryba, kuracie mäso alebo morčacie mäso a zaraďte ich do stravy aspoň dvakrát denne. Aj vitamín B je známy ako prevencia rednutia vlasov a straty vlasov. Vitamín B6 možno získať zo špenátu, tuniaka, mäsa, karfiolu, cesnaku a slnečnicových semien.

Cibuľová šťava pre vlasové folikuly

To, že je cibuľa zdravá pre telo, vie snáď každý. Vedeli ste ale, že prospieva aj vašim vlasom? Táto zelenina je plná síry, ktorá dokáže zvýšiť prietok krvi do vlasových folikulov, pokiaľ sa aplikuje na pokožku. Aby ste vytvorili prípravok na vlasovú pokožku, musíte najskôr získať šťavu z cibule. Očistite cibuľu, potom ju rozkrájajte na štvrtiny. Rozmixujte ju alebo ručne rokrájajte a vytlačte šťavu. Môžete použiť aj odšťavňovač. Šťavu vmasírujte do vlasovej pokožky a nechajte 10 až 15 minút pôsobiť. Ak je zápach neznesiteľný, zakryte si vlasy kúpacou čiapkou. Zmyte teplou vodou a šampónom dočista umyte.

Ako zabrániť vypadávaniu vlasov ricínovým olejom

Bojujte s problémami s vlasmi pomocou ricínového oleja! Je plný proteínov, mastných kyselín, minerálov a vitamínu E. Preto dokáže ricínový olej zlepšiť prúdenie krvi k vlasovej pokožke a podporiť rast zdravých vlasov. Zároveň jeho antibakteriálne a antimykotické vlastnosti môžu zabrániť infekciám, ktoré sú častou príčinou vypadávania vlasov. Jednoducho olej vmasírujte do vlasovej pokožky a zabaľte ich do čiapky. Nechajte pôsobiť minimálne dve hodiny alebo cez celú noc, potom ho vymyte šampónom. Postup pravidelne opakujte, podporíte rast vlasov, zabránite ich lámaniu a štiepeniu a hydratujete si vlasovú pokožku.

Kajenské korenie na podporu rastu vlasov

Kajenské korenie ponúka nespočetné množstvo zdravotných výhod, a na zoznam môžete pridať aj podporu rastu vlasov. Keď chcete zastaviť rednutie vlasov, jednoducho ho aplikujte na vlasovú pokožku. Látka nazývaná kapsaicín dráždi, a tým vlastne stimuluje, vaše vlasové folikuly. Ako si vytvoríte vlasové ošetrenie? Skombinujte jeden diel kajenského korenia s jedným dielom olivového oleja. Zmes rozotrite po celej vlasovej pokožke či priamo na problémovú oblasť. Potom zakryte čiapkou a nechajte pôsobiť po dobu 30 minút. Nakoniec riadne opláchnite.

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte sa


Ako zabrániť vypadávaniu vlasov – domáce prípravky, ktoré môžu zastaviť rednutie vlasov Priemerné hodnotenie: 4 2 hodnotení

Podporte eOtazky lajkom

Vyskúšali sme a odporúčame

Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO

Využite zľavový kupón

Naše hodnotenie:

  • Naozaj veľké množstvo dôležitých vitamínov a minerálov pre rast zdravých vlasov.
  • Rýchle doručenie + Výhodná cena

Čítajte viac

Blízke témy