Vypadávanie vlasov predstavuje pre mužov väčšiu traumu ako impotencia

Posledná úprava 29.06.2022

V nedávno uskutočnenom prieskume o tom, čo má podľa mužov najhorší vplyv na ich sebadôveru, predbehlo vypadávanie vlasov impotenciu a zápach z úst.

Podľa výsledkov prieskumu budú muži radšej impotentí ako plešatí. Celkovo 94% z opýtaných mužov potvrdilo, že by vypadávanie vlasov mohla byť najhoršia vec, ktorá sa prihodila ich telu, zatiaľ čo neschopnosti dosiahnutia erekcie sa obáva 89% opýtaných.

V prieskume 2000 mužov si tri štvrtiny opýtaných myslia, že šedivenie vlasov by bolo kruté, 64% z nich sa hrozí nadváhy a 61% respondentov uvádza, že strata zubov by bola určite nepríjemná.

Anketa

Čoho sa obávate najviac Vy?
Vypadávanie vlasov
38% (8 x)
Impotencia
19% (4 x)
Vypadanie zubov
19% (4 x)
Nadváha
9% (2 x)
Šedivenie vlasov
9% (2 x)
Zápach z úst
4% (1 x)
Hlasovalo: 21

Približne 45% by rozčuľovalo nosenie “popolníkov” (okuliarov s hrubými sklami) a 24% by neznieslo zápach z úst.

Zaujímavé je, že iba jedna tretina z opýtaných sa obáva ohluchnutia.

Vypadávanie vlasov sa teda umiestnilo na prvom mieste medzi najväčšími obavami u mužov. Toto zistenie však nie je pre odborníkov nič neobvyklé. Vypadávanie vlasov je všeobecne veľmi znepokojujúci jav, pretože sa nedá tak jednoducho zamaskovať a naviac, ľudia s plešinou sú častejšie terčom posmechu ako ľudia trpiaci nadváhou alebo šedivými vlasmi.

Psychoterapeuti sa zhodujú v názore, že od mužov s vypadávajúcimi vlasmi sa všeobecne očakáva, že budú akceptovať mierne vtipy na svoju osobu. Avšak tlak, ktorý toto očakávanie vyvoláva, má veľmi negatívny dopad na mužské sebavedomie a celkovú fyzickú a mentálnu pohodu.

Odborníci z vlasových kliník zase pozorujú, že vypadávanie vlasov je príliš osobné na to aby to bolo zábavné.

Naštastie, na niektoré z týchto problémov existuje riešenie. Vypadávaniu vlasov - pokiaľ sa lieči včas, sa dá predchádzať účinnými liekmi proti vypadávaniu vlasov. Rovnako je možné oddialiť šedivenie vlasov pomocou vitamínov proti šediveniu vlasov. Impotencia je tiež veľmi nepríjemný problém, ktorý sa už v dnešnej dobe dá liečiť tabletkami na podporu erekcie. Nadváhy sa obávať tiež nemusíte, stačí zdravý životný štýl, viac pohybu a s podporou tabliet na chudnutie to pôjde ešte omnoho rýchlešie.

Ako ste na tom Vy? Čo by Vám dokázalo ubrať zo sebavedomia?

Máte otázku týkajúcu sa tejto témy? Pýtajte saPodporte eOtazky lajkom

Čítajte viac

Blízke témy